Дата народження
01 грудня 1982
Країна
Україна

Артем Ясь

Ясь Артем Олександрович: глава Київської прокуратури №1 замішаний в корупційному скандалі

Ясь Артем Олександрович - син люстрованого заступник начальника Чернігівської обласної прокуратури підозрюється у сприянні чиновникам Бучі та Ірпеня, які звинувачувалися у привласненні цінних земельних ділянок і лісів під Києвом.

  1. Біографія
  2. Сім'я
  3. Кар'єра
  4. Компромат
  5. Декларація

Біографія

Артем Ясь народився 1 грудня 1982 року в Чернігові.

Сім'я

Одружений, виховує сина.

Кар'єра

На початку своєї трудової діяльності Артем Ясь працював на керівних посадах в прокуратурі Київської області, займаючись різні відділи і управління.

У наприкінці 2015 року сів в крісло керівника Київської місцевої прокуратури №1, яка була перейменована в прокуратуру Голосіївського району.

Компромат

Артем Ясь продовжує справу свого батька, який працював прокурором ще з 80-х років. У 2002 році його призначили заступником прокурора Чернігівської області, але вже через 2 роки він був звільнений на підставі Закону "Про очищення влади".

Хоча Олександр Ясь пішов у відставку, у журналістів є підозри на те, що він допоміг своєму синові зайняти пост начальника прокуратури Голосіївського району м. Києва

Главу Київської прокуратури №1 мала визначити комісія Генпрокуратури за результатами "відкритого" конкурсу. Хоча на цю посаду претендувало 16 осіб, колишній Генпрокурор Віктор Шокін вибрав саме Артема Яся, який показував не найкращі результати.

Як стверджують кореспонденти видання "Прокурорська правда", спочатку Ясь сильно відставав у порівнянні з іншими кандидатами, але на передостанньому етапі конкурсу (за результатами "психологічного тесту" і співбесіди) вирвався в трійку лідерів. В результаті першого претендента Сергія Дейнеку Шокін залишив ні з чим, призначивши на посаду Яся.

Більш відомим київський прокурор став після того, як засвітився в скандалі з приводу присвоєння цінних земель і лісів в Бучі та Ірпені мерами цих міст Анатолієм Федоруком і його кумом Володимиром Карплюком, у власності якого було виявлено аж 67 квартир.

Ситуація була такою, що коли представники "Центру протидії корупції" звернулися в Генпрокуратуру з вимогою покарати злодіїв і корупціонерів, ті всупереч закону перенаправили їх заяву в прокуратуру Київської області, де його підхопив Артем Ясь та перекинув в прокуратуру Ірпеня. Ну а звідти вже не становило жодних проблем віддати заяву в Ірпінське міське управління МВС України, де у Карплюка були хороші зв'язки.

Ще один цікавий випадок стався в серпні 2016-го, коли один чоловік подав на слідчого і прокурора до суду. Коли ж Артем Олександрович не з'явився на засідання, позивач прийшов в нього в офіс і вручив повістку особисто, знявши візит на камеру. Тоді Ясь Артем став справжньою "зіркою Ютуба".

У листопаді 2018 року ЗМІ повідомили, що невідомі пограбували квартиру прокурора, який проживає в сім'єю в багатоповерховому будинку Святошинського району в Києві

Як пізніше з'ясувалося, зловмисники проникли в квартиру, коли там нікого не було, вкравши золоті ювелірні вироби, а також близько 170 000 гривень (в доларах і євро).

Декларація

За даними декларації чиновника за 2018 рік, Артем Ясь володіє невеликою квартирою в Києві площею 42,5 кв.м, а також орендує в столиці маленьку кімнату.

Їздить на Субару Форестер 2013 р.в., а його дружина - на Ауді А3 2016 р.в., яку він купив їй на початку 2018 року.

Дохід прокурора склав 730 000 гривень. Приблизно стільки ж принесла в сім'ю і Анна, отримавши в подарунок велику частину свого річного доходу. Крім зарплати, у чиновника були заощадження в розмірі 20 500 доларів.

Дата народження
01 грудня 1982
Країна
Україна