Країна
Україна

Баграт Ахіджанов

Ахіджанов Баграт Рафікович: «сірий кардинал» в аграрній сфері та непотоплюваний чиновник МінАПК

Ахіджанов Баграт Рафікович: чиновник міністерства АПК, який пережив 9 міністрів та має мільйонні рахунки в банках та елітне житло при зарплаті в 37 тисяч.

Біографія

Баграт Рафікович Ахіджанов народився в 1965 році у місті Руставі (Грузія).

Освіта

Ахіджанов з 1983 по 1985 рік проходив військову службу у лавах радянської армії. Диплом бухгалтера Баграт отримав у Криворізькій філії Київського Інституту народного господарства (1998).

Сім'я

Ахіджанов одружений. Дружину чиновника звуть Жанна. Вона родом з Кривого Рогу. Отримала вищу освіту у тому ж виші, що і чоловік. Працює у Державній продовольчо-зерновій корпорації України.

У Баграта та Жанни дві доньки: Карина та Влада. Карина (1991 року народження) закінчила Київський національний економічний університет. У 2016-2017 роках вона обіймала посаду начальника відділу економічного аналізу планово-економічного управління фінансового департаменту ПАТ "Аграрний фонд".

Кар'єра

Баграт Ахіджанов з 1988 по 1996 роки обіймав посади від бухгалтера-ревізора до заступника головного бухгалтера на виробничому об'єднанні елеваторної та зернопереробної промисловості у місті Черкаси.

У 1996 році встиг побувати на чолі управління економіки, фінансів, цін,  бухгалтерського обліку та управління хлібопродуктів Міністерства сільського господарства та продовольства України.

До 1999 року був директором Департаменту фінансів та боргових зобов'язань ДАК «Хліб України». Потім протягом року (2000-2001) він обіймав посаду заступника генерального директора з економіки ВАТ «Дніпровський металургійний комбінат».

З 2001 року обіймав топпосади у ЗАТ «Федкомінвест-Україна». Через чотири роки Ахіджанов перейшов на роботу у державний комітет з питань технічного регулювання та споживчої політики. Протягом року Баграт був заступником голови держкомітету.

З 2006 року Ахіджанов очолює Департамент фінансово-кредитної політики у Мінагрополітики. У четвертому скликанні Верховної Ради (2002-2006) Баграт був помічником народного депутата Сергія Терещука (Блок «За єдину Україну!»). Свої обов'язки Ахіджанов виконував на громадських засадах.

Баграт Ахіджанов - член наглядової ради державного публічного акціонерного товариства «Аграрний фонд».

Компромат

До відання міністерства АПК віднесено 117 підприємств. На 68-ми з них "більше двох років директора виконують обов'язки. Всі конкурси, які намагалися призначити та провести попередні чотири міністри, не відбулися. А на 23-х підприємствах взагалі немає керівників - вони управляються у ручному режимі".

Привертає увагу декларація чиновника. Він майже всю професійну кар'єру провів на державній службі. Ніколи не займався підприємницькою діяльністю. Зарплата у міністерстві приблизно 37 тисяч в місяць.

"Але ось в деклараціях за останні роки спостерігаємо на рахунках у Баграта Ахіджанова та його дружини Жанни у різних банках понад 3 мільйони гривень, майже 70 тис доларів та ще 23 тис у євро. А крім цього, у Ахіджанова є ще 800 тис гривень готівкою".

У декларації за 2017 рік журналісти у чиновника помітили чоловічі та жіночі елітні годинники, вартістю у кілька тисяч доларів кожні. Однак у наступних податкових звітах "ці ​​аксесуари безслідно зникають". Хоча, навіть якщо годинники Ахіджанови й продали, то повинні були відобразити це в документах.

Крім того, журналісти-розслідувачі встановили, що Ахіджанов проживає в елітному ЖК "Новопечерські Липки", при цьому квартира оформлена на його дочку Карину. Сам Баграт цю нерухомість не задекларував.

"Саме звідти чиновник їздить щодня на роботу та насолоджується видом на столицю після буденної роботи держслужбовця. Вартість такої квартири в ЖК «Новопечерські Липки» - в середньому 250-300 тисяч доларів". Сам Ахіджанов уникає спілкуватися з журналістами на тему своєї незадекларованої квартири у центрі Києва.

Проти роботи чиновника в міністерстві під стінами відомства навіть проходив мітинг, а НАЗК почала проводити детальну перевірку всіх зібраних журналістами фактів про статки Баграта Ахіджанова. Але, як зазначають ЗМІ, "одіозний чиновник так залишається сидіти у нагрітому кріслі".

Декларація

У березні 2019 року Баграт Ахіджанов опублікував свою податкову декларацію про доходи за минулий рік.

У чиновника міністерства АПК шість земельних ділянок у Київській області. У селище Кривбас Дніпропетровської області він володіє ще однією ділянкою землі (1046 кв.м.) та житловим будинком (42,7 кв.м.). У столиці йому належить одна квартира (69,09 кв. м.).

Жанна Ахіджанова - власниця чотирьох ділянок землі на Київщині. У селищі Оршанець Черкаської області у дружини топчиновника є дві квартири - 51,9 та 34,5 кв.м., яка належить їй на правах спільної власності. У Києві у неї є ще одна квартира (88,2 кв.м.), задекларована, як об'єкт незавершеного будівництва та гараж (21,5 кв.м.).

Баграт володіє двома автомобілями: Honda Accord 2003 року випуску та Acura ZDX 2011 випуску.

За 2018 році Ахіджанов заробив 493,7 тисячі гривень (зарплата в міністерстві та банківські відсотки в "Ощадбанк"). Жанна Ахіджанова у минулому році поповнила сімейний бюджет на 951 тисячу гривень. З них зарплата у Державній продовольчо-зерновій корпорації України - 533 тисячі. Решта 418 тисяч - це банківські відсотки.

Всього ж в банках Баграт Ахіджанов зберігає 336 тисяч гривень, його дружина - 2,8 мільйона гривень. Готівковими коштами у чиновника Мінагрополітики задекларовано 17,8 тисячі доларів, 5,8 тисячі євро та 50 тисяч гривень. У Жанни Ахіджанова - 43 тисячі доларів, 17,5 тисячі євро та 800 тисяч гривень.

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=lJ3T8nnCkdc 

Країна
Україна