Дата народження
13 квітня 1959
Країна
Україна
Соцмережі
1180

Борис Музальов

Борис Музальов: найбагатший житель Одеси, власник мережі супермаркетів "Таврія-В"

Борис Музальов - відомий в Одесі бізнесмен. Власник торгової мережі "Таврія-В". Один з топових блогерів України. У віці 60 років одружився з моделлю, вдвічі молодшою за нього.

Біографія

Музальов Борис Вікторович народився 13 квітня 1959 року в Росії (в місті Ангарськ Іркутської області). В 2012 році був визнаний найбагатшим одеситом. Заснував мережу супермаркетів "Таврія В", власником і безпосереднім керівником якої залишається донині. Веде блог на своїй сторінці у Фейсбук.

Сім'я

Бізнесмен двічі одружений. Виховує сина від першого шлюбу. У 2017 році одружився з молодою дівчиною Ольгою Білошицькою, яка працює моделлю.

Освіта

За освітою Музальов - лікар-педіатр (закінчив Одеський медичний інститут).

Кар'єра

На початку своєї кар'єри працював за фахом - лікував дітей в клініках Кіровоградської та Одеської областей.

У 1993 році заснував компанію "Таврія В", яка згодом розрослася в цілу мережу.

Через кілька років пішов у політику, ставши депутатом Іллічівської міськради (обирався на цей пост двічі).

У 2005 році вступив в Соціалістичну партію України, а в 2006-му увійшов в якості депутата в Одеську облраду. У тому ж році отримав посаду першого секретаря Одеського обкому СПУ.

У 2010-му одеський бізнесмен знову був обраний депутатом облради 6-го скликання від СПУ, але вже через рік склав повноваження у зв'язку з тим, що став Почесним консулом Кіпру в Україні.

Крім мережі супермаркетів "Таврія В", олігарх володіє делікатес-маркетами "Космос", а також керує проектом "Сади Перемоги".

Компромат

Небажаний переїзд

У серпні 2013 року Борис Музальов вимушено виїхав зі своєї квартири через "наркоманську дискотеку під вікнами".

За словами самого бізнесмена, діло було так: повіривши вмовлянням забудовника В'ячеслава Крука, він купив квартиру в елітній новобудові "Марістела" на 10-й станції Великого Фонтану. Однак через короткий час зрозумів, що ночами у домі неможливо спати, оскільки з вулиці постійно чути "дитячий музичний наївнячок для юних наркоманів і п'яненьких провінціалок".

Причину переїзду Музальов докладно і з сарказмом описав на своїй сторінці в Фейсбуці. Він звинуватив забудовника в тому, що заклад заважає не тільки відпочивати вдома дорослим, але і спати дітям.

Замість того, щоб відкрити вікна і, дихаючи свіжим повітрям, слухати шум прибою, через цілодобову музику зі старої апаратури доводиться укладати маленьку дитину "на матраці, в туалеті", - написав бізнесмен у своєму пості.

Нагадаємо, що на ділянку біля узбережжя Круків і Хмельницький поклали око ще в 2001 році. Тоді вони пообіцяли владі модернізувати стару рятувальну станцію та провести зміцнення прилеглих берегових територій. Коли станція перейшла в їх руки, на її місці з'явився 8-поверховий житловий комплекс з готелями, ресторанами, спа-салонами і подібними закладами.

Виключення сина зі школи

Через місяць після прикрого інциденту з квартирою Музальова чекав ще один неприємний сюрприз - його шестирічного сина вигнали зі школи.

Втім, багатий батько не стільки засмутився через це, скільки зробив висновки: хлопчик "далеко піде".

Знову ж таки на своїй сторінці в Фейсбуці бізнесмен розповів про те, чому вчителі приватної школи прийняли таке рішення. Виявилося, виключити дитину було простіше, ніж знайти з нею спільну мову. За словами Музалева, педагоги "діагностували" у хлопчика "емоційну недоступність", "несправжню посмішку", "удавану зарозумілість", "напругу між першокласником і вчителями". Батько ж упевнений, що його темпераментній дитині просто було нудно на уроках, а в школі з нього зробили негідника. "Якщо раптом стану таким же нудним, як вони, знищ мене", - сказав Борис своєму синові в машині по дорозі додому.

одесса школа

Нова дружина

У 2017 році місто облетіла вельми цікава новина: один з найбагатших одеситів одружився з молодою фотомоделлю.

Другою дружиною Бориса Музальова стала 30-річна одеситка Ольга Білошицька, яка за віком годиться бізнесменові в дочки.

Епатажна пара викликала бурхливе обговорення своїх відносин в мережі, але ніяк на це не відреагувала.

Отримання ділянки на Аркадії

Не так давно Музальов, бувши впливовою людиною в місті, отримав від одеських депутатів земельну ділянку на схилах Аркадії площею 10 соток з правом її забудови.

Влітку 2017 року земельною комісією двічі розглядалося питання про передачу ділянки в приватне володіння. Тоді бізнесмен авансом сплатив лише 5% її вартості, після чого отримав землю.

На думку журналістів, проблем з комісією не виникло, оскільки Музальов має в мерії хороші зв'язки. Наприклад, брат заступника мера є співвласником торгової мережі "Таврія-В" і ТОВ "Сади перемоги".

Статки і джерела доходів

За підсумками видання "Фокус" за 2017 рік статки одеського олігарха оцінювалися в 85 мільйонів доларів, з якими він зайняв 67 місце серед найбагатших українців. Роком раніше журнал "Форбс" оцінив капітали бізнесмена в 58 мільйонів доларів, віддавши йому 4 місце серед одеситів. Цікаво, що в 2012-му році, за оцінками "Форбс", Борис Музальов вважався найбагатшим жителем Одеси - його статки оцінювалися в понад 200 мільйонів доларів.Дата народження
13 квітня 1959
Країна
Україна
Соцмережі