Дата народження
31 грудня 1948
Країна
Україна
Соцмережі

Борис Тарасюк

Політик, дипломат, міністр закордонних справ (1998-2000, 2005-2007), народний депутат 4-8 скликань Верховної Ради України. Одружений, троє дітей.

Біографія

Борис Іванович Тарасюк родом із Житомирської області. Майбутній дипломат і політик народився в перший день 1949 року в селищі Дзержинськ (нині Романів). Навчався в політехнікумі зв'язку, служив у прикордонних військах. У 1970 році Тарасюк стає студентом Київського університету імені Тараса Шевченка. Через п'ять років отримує червоний диплом факультету міжнародних відносин і міжнародного права. У 26 років вступає на дипломатичну службу.

Кар'єра

На дипломатичній ниві пройшов шлях від 3-го до 1-го секретаря в міністерстві закордонних справ. Представляв Українську РСР в якості секретаря в ООН.

Стояв біля витоків створення дипломатичної служби України після здобуття нею незалежності. Займався питаннями статусу міста Севастополь, Чорноморського флоту і ядерного озброєння України. У 1992 році – заступник міністра у МЗС. Протягом трьох років (1995-1998) був послом України в країнах Бенілюксу.

Досягнення

Біля керма українського МЗС вперше встав в 1998 році. У своїй діяльності проводив «прозахідний курс», за що був звільнений президентом Кучмою через два роки. В українському парламенті Борис Тарасюк із 2002 року. Спочатку він входив до складу блоків «Наша Україна» і «Наша України - Народна Самооборона», а з 2012 перейшов у ВО «Батьківщина». У 7-му і 8-му скликаннях українського парламенту займав пост заступника керівника фракції.

Після Євромайдану Борис Тарасюк відмовився від посади віце-прем'єра з питань євроінтеграції в уряді Арсенія Яценюка.

У чотирьох із п'яти скликаннях ВРУ Борис Тарасюк керував Комітетом із питань євроінтеграції. Із 2014 року є заступником керівника комітету Верховної Ради у закордонних справах.

Чутки і скандали

Скандальним виявилось його перебування на посаді міністра закордонних справ в уряді Віктора Януковича. Під час протистояння президента Ющенка і прем'єра Януковича Борис Тарасюк стояв на боці першого. Міністр твердо заявив, що його міністерство підтримує тільки західний вектор розвитку України. Тарасюк навіть намагався відмінити візит Януковича в США.

Без узгодження з прем'єром глава МЗС на самому початку 2007 року поїхав до Чехії, де обговорювалися питання про можливе входження України в НАТО. За таку самовільність Віктор Янукович звертався до Генерального прокурора з вимогою завести на очільника МЗС кримінальну справу.

Борис Тарасюк, користуючись своїм високим становищем, просив у австрійських властей надати політичного притулку Михайлу Поживанову, якого в Україні звинувачували в розкраданні держкоштів в особливо великих розмірах.

Статки і джерела доходів

Відповідно до декларації Бориса Тарасюка за 2018 рік, він володіє третиною (нарівні з дружиною і сином) квартири розімром 254,8 кв. м., а також земельною ділянкою розміром  690 кв. м. у селі Кулібаба Васильківського району Київської області. Крім того, чиновник задекларував недобудований дачний будинок розміром 48 кв. м. Пересувається екс-міністр на автомобілі Volkswagen Touareg 2012 випуску.

Зарплата чиновника за минулий рік склала 276 тисяч гривень, пенсія – 186 тисяч. На банківському рахунку у Бориса Тарасюка 401 тисяча гривень.

Особисте життя і сім'я

Крім української та російської мов, володіє англійською та французькою. Захоплюється риболовлею, тенісом і більярдом.

Із майбутньою дружиною познайомився, коли служив в армії. Ніна тоді вчилася на 4-му курсі біофаку Київського університету. Через рік після знайомства Борис і Ніна одружилися. У шлюбі народилося двоє дівчаток Оксана і Богдана та єдиний син – Олег.

Дата народження
31 грудня 1948
Країна
Україна
Соцмережі