Дата народження
13 червня 1974
Країна
Україна
Соц.мережі
37
Борислав Береза

Борислав Юхимович Береза народився в 1974 році в столиці України – Києві. З 1991 по 1993 рр український політик проживав в Ізраїлі. Існує думка, що Борислав Береза це не справжнє ім’я. І дійсно, за деякими документами справжнє прізвище політика – Бляхер-Береза, про це повідомляє Політека.

Біографія

Борислав Юхимович Береза народився в 1974 році в столиці України – Києві. З 1991 по 1993 рр український політик проживав в Ізраїлі. Існує думка, що Борислав Береза це не справжнє ім’я. І дійсно, за деякими документами справжнє прізвище політика – Бляхер-Береза. Як заявляв сам народний депутат, з народження він носить прізвище Береза, а Бляхер – це прізвище його батька.
Але цікаво, що в 1997 році податкова Києва виготовила і видала ІПН Борислава Бляхер. А в 2008 році в копії цього документа стоїть прізвище Бляхер-Береза.

Родина

Борислав одружений, його дружину звати Наталя. Подружжя має двох синів і одну дочку.

Освіта

Береза має вищу освіту – він закінчив Київський торгово-економічний інститут.

Кар’єра

Як заявляє сам Борислав Береза, до Майдана він не був політиком, та й взагалі від цього напрямку був дуже далекий. Отже, розберемося, чим займався українець до своєї політичної кар’єри.

Як вже зазначалося, з 1991 по 1993 рр. він жив в Ізраїлі. Після повернення в Україну вирішив займатися книгодрукування. Пізніше він відкрив підприємство «Сефер», спеціалізація якого полягала у видавництві і продажу книг.

Крім того, Береза деякий час працював журналістом. На телеканалі Перший національний він вів авторську програму “Книга UA”. Також був ведучим програми «Мандри» та шоу на популярній українській радіостанції.
У 2013 році бізнесмен зайнявся ще одним напрямком книжкового бізнесу – пошуками і продажем книг для колекцій багатих людей.

Всенародна популярність до Борислава прийшла за часів Революції Гідності. Сам політик розповідав, що після побиття людей 18 лютого 2014 року в Кріпосному провулку столиці, він твердо вирішив діяти і боротися з системою.

Політик прийшов в Правий сектор і очолив інформаційний напрямок. Пізніше він отримав посаду спікера організації. По суті, він став публічним представником Правого сектора. У зв’язку з цим Береза почав часто з’являтися на різних телеканалах, давати інтерв’ю, брати участь в ток-шоу.

Українцям сподобалася радикальна риторика новоспеченого активіста, тому на позачергових виборах до Верховної Ради Береза зміг потрапити в парламент. Переміг він по мажоритарному округу № 213 в м. Києві. Цікаво, що балотувався в ВР він як безпартійний, а також безробітний претендент. Його передвиборна програма, яка націлювалась на жителів Троєщини, була присвячена боротьбі з так званими «наливайками» та ігровими залами.

Після приходу до Верховної Ради політик відразу ж заявив про те, що збирається вийти зі складу організації Правий сектор. Крім того, він відмовився входити до парламентської більшості. Експерти вважають, що таким чином Береза залишив собі можливість вільно і без наслідків займатися критикою влади.

У 2015 році Борислав Юхимович вирішив балотуватися на пост мера столиці України – Києва. Тоді політик зміг пройти до другого туру, але програв (посів друге місце) Віталію Кличку.

На сьогоднішній день Борислав Береза є депутатом Верховної Ради. Він веде активну політичну і публіцистичну діяльність. На його сторінку в Facebook Twitter підписано понад 168 тисяч користувачів.

Компромат і чутки

Борислав Береза не раз ставав учасників гучних скандалів. Так, наприклад, в 2015 році тоді вже новоспеченого політика звинуватили в тому, що він вкрав 150 тисяч доларів у директора однієї з українських мереж книгарень. Згідно з версією потерпілого, в 2006 році Береза займав посаду менеджера і працював із закупівлями книг в Росії. Росіяни, у яких фірма закуповувала книги, виставив ряд рахунків бізнесменові. При цьому вони до нього відношення не мали. Як виявилося, Береза незаконно закуповував книги і для себе, а рахунок виставляв своєму начальнику, який про це навіть не підозрював. Менеджер забирав зі складів продукцію і продавав її на книжковому ринку на Петрівці в Києві.

Ще одна резонансна ситуація сталася в 2014 році. Виявилося, Борислав Юхимович мав годинник за 120 євро. А вже через кілька місяців на руці депутата помітили вже новий елітний годинник. Цікаво, що офіційні доходи нардепа не дозволяли йому купляти такі дорогі предмети. Тоді в соціальних мережах з’явилася версія, що Береза отримав годинник незаконним шляхом, коли “охороняв” маєток екс-прокурора Віктора Пшонки. Адже всім відомо, що колишній прокурор мав дуже велику колекцію годинників.

До своєї майданівської кар’єри, Береза тісно співпрацював з колишнім Міністром освіти, регіоналом Дмитром Табачником. Він запропонував Березі співробітництво: роботу з зарплатою в три тисячі гривень в компанії «Український прорив». Борислав повинен був курирувати програму зі створення підручників в електронному вигляді. Експерти з’ясували, що до січня 2014 року, Береза з колегами прокручували нелегальні схеми в цьому бізнесі з результатом в 300 мільйонів гривень.

Завдяки своїй дружбі з Єгором Бенкендорфом, тодішнім головою UA: Першого, Береза отримав посаду ведучого авторської програми. З книготорговця Борислав перевтілився в літературознавця. Хоча ніякої освіти або хоча б досвіду він не мав.

Борислав Береза в 2007 році працював на депутата і екс-генпрокурора Святослава Піскунова. Береза створив для політика дві елітні бібліотеки, за що отримав близько 50 тисяч доларів. Пізніше задоволений клієнт звів букініста з Володимиром Литвином, якиму Береза також зібрав дві бібліотеки. Політик, задоволений роботою Бляхера, заплатив йому 70 тисяч доларів.

У 2015 році Береза став керувати партією рішучих громадян. За словами її творця, фінансування відбувалося тільки за рахунок коштів малого бізнесу. Але подейкують, що насправді фінанси на створення і партії виділив Сергій Льовочкін.

Декларація

Згідно з документом про доходи та майно, народний депутат має:

Кілька земельних ділянок з площею в 5576 м2, 3237 м2, 2500 м2, які знаходиться в с. Сидоровичі під Києвом. Там же у політика є і житловий будинок площею 91,2 м2.

Крім того, Береза володіє двома квартирами в Києві. Згідно з декларацією ще два приміщення вписані як майно його дружини Наталії. У 2015 році в родині з’явилася машина – Toyota Rav-4.

Цікаво, що в 2015 році нардеп купив квартиру в Києві вартістю в 5 мільйонів гривень. При цьому він не вказав джерело фінансів на таку дорогу покупку. Тоді нардеп заявив, що приміщення знаходиться в кредиті і під заставою в банку. Але журналістам не вдалося відстежити ніяких оформлень кредитів або позик ні на Борислава Березу, ні на його дружину Наталю.

Фото та відео

Дата народження
13 червня 1974
Країна
Україна
Соц.мережі