Країна
Україна
Соцмережі

Музичний гурт

Жанр: етно-хаос

Рік заснування: 2004 р.

Рідне місто: Київ

Склад:

• Марко Галаневич - вокал, дарбука, табла, діджеріду, губна гармоніка, акордеон, кахон;

• Олена Цибульська - вокал, перкусія, басовий барабан;

• Ніна Гаренецька - вокал, віолончель, басовий барабан;

• Ірина Коваленко - вокал, джембе, перкусія, басовий барабан, флейта, бугай, акордеон, фортепіано, укулеле.

Історія гурту

Ініціатором створення гурту «ДахаБраха» став продюсер Влад Троїцький. Колектив утворився в стінах театру «Дах». Його учасниками стали актори та музиканти цієї театральної трупи.

Спочатку «ДахаБраха» забезпечувала музичний супровід для вистав свого продюсера, а трохи пізніше долучилася до проекту Влада Троїцького «Україна містична».

У 2004-му році «ДахаБраха» виривається з театру і починає лякати людей своєю стьобно-демонічною творчістю. Гурт активно гастролює різними містами. «ДахаБраха» стала незмінним учасником провідних етнічних фестивалів.

У 2006-му році відбувся реліз дебютного альбому під назвою «На добраніч». Перший студійник «ДахиБрахи» вийшов через 4 роки. Ним став альбом «Light». Одним з авторів пісень студійної платівки став Юрій Хусточка, колишній учасник гурту «Океан Ельзи».

В кінці того ж року «ДахаБраха» стали володарями премії Сергія Курьохіна (Санкт-Петербург).

У 2012-му році на замовлення Національного центру О. Довженка «ДахаБраха» записала саундтреки до фільму «Земля» (1930 р.). У той період картина перебувала на реставрації.

У 2017-му році пісня «Шо з-под дуба» гурту «ДахаБраха» стала саундтреком популярного американського серіалу «Фарго». Через рік цей же трек пролунав в рекламному ролику косметики від бренду «House 99». Під пісню про дуб і його коріння футболіст Девід Бекхем голить лице.

Варто також відзначити особливості стилю цього колективу. У його музиці можна почути етнічні інструменти різних народів світу. «ДахаБраха» змішує українські народні мотиви з хіп-хопом, соулом, блюзом і мінімалізмом. До репертуару колективу входять мотиви старовинних пісень, вік яких обчислюється сотнями років. Особливістю колективу також служать їх дивакуваті вбрання. Візитною карткою образу «ДахаБраха» стали високі шапки виконавців.

Скандали

У 2018-му році учасники гурту «ДахаБраха» дали інтерв'ю виданню «Styler». Артисти повідомили, що щомісяця отримують запрошення від російських концертних організаторів. Але вони відмовляються виступати в РФ поки російські війська не залишать територію України. Музиканти також відзначили, що не хочуть «партизанити».

Зараз гурт «ДахаБраха» активно гастролює різними країнами світу, але обходить Росію.

Статок

Інформація про прибутки гурту відсутня в відкритих джерелах.

Країна
Україна
Соцмережі