Дата народження
29 червня 1988
Країна
Грузія
Соцмережі

Давид Хорава

Біографія

Давид Хорава - український спортсмен абхазького походження. Виступає в дзюдо серед людей з обмеженими можливостями. Народився в 1988 році в Галі. Переїжджає в Україну в 90-і роки, після початку війни в Абхазії. Давид Хорава разом з родиною оселяється в тодішньому Дніпропетровську. Займається бойовими мистецтвами з дитинства під наставництвом рідного дядька. Стає інвалідом в підлітковому віці. Давид Хорава частково втрачає зір через перенесений гепатит.

Кар'єра

Давид Хорава починає регулярно виступати в категорії паралімпійського дзюдо в 2010 році. Досягає першого значного успіху вже в 2012 році. На своїх перших літніх Паралімпійських іграх в Лондоні Давид Хорава виграє золоту медаль в дзюдо.

Крім того, український дзюдоїст успішно виступає на інших престижних змаганнях. У 2013 році стає другим на Чемпіонаті Європи. У 2015 році Давид Хорава стає бронзовим призером Кубка та Чемпіонату світу, а також виграє срібло на першості Європи.

У 2016 році український дзюдоїст повертається на Паралімпійські ігри, за підсумками яких виграє бронзову медаль.

Досягнення

Давид Хорава - один з найуспішніших паралімпійців-борців в сучасній Україні. Є чемпіоном і призером Паралімпійських ігор. Переможець і медаліст чемпіонатів Європи, світу, а також Кубка планети з дзюдо. Визнаний майстром спорту міжнародного класу. За свої спортивні досягнення нагороджений орденом «За заслуги».

Чутки і скандали

Давид Хорава, також як і багато інших паралімпійських чемпіонів, звинувачується в симуляції обмежених можливостей. Спортсмен мало чим відрізняється від «звичайних» людей і веде повноцінне побутове і особисте життя, через що суперники і критики підозрюють спортсмена в навмисному перебільшені падіння гостроти власного зору. Багато експертів і фанатів паралімпійського дзюдо стверджують, що виступи Хорави разом зі сліпими борцями - неприйнятне.

Статки і джерела доходів

За роки спортивної кар'єри Давид Хорава виграв близько 200 тисяч доларів призових, а також об'єкти нерухомості. Також дзюдоїст отримує підтримку від держави в розмірі близько 300 тисяч гривень на рік.

Особисте життя і сім'я

Давид Хорава неодноразово заявляв в інтерв'ю, що активно зустрічається з дівчатами, проте не розкривав імена своїх обраниць. Постійно проживає і тренується в Дніпрі. Підтримує міцні сімейні відносини з родичами відповідно до абхазьких традицій.

Фото і відео

Дата народження
29 червня 1988
Країна
Грузія
Соцмережі