Дата народження
23 лютого 1979
Країна
Україна
Соцмережі

Денис Матвієнко

Український артист балету, Заслужений артист України. Прем'єр Маріїнського театру, художній керівник балету Новосибірського оперного театру з 2016 року.

Дата народження:
23.02.1979 р.
Рідне місто:
Дніпро

Денис Матвієнко – спадковий танцюрист у третьому поколінні. Правда, предки Дениса виконували фольклорні та сучасні танці. Він став першим артистом балету в сім'ї.

Розвиваючись в атмосфері мистецтва, хлопчик мимоволі, але із задоволенням долучився до творчості.

Отримавши базову освіту, Денис Матвієнко перебрався до Києва. Там він вступив у хореографічне училище.

У 17 років, будучи студентом, хлопець дебютував на великій сцені. Його виступ відбувся в Національній опері України. Йому дісталася роль принца в спектаклі «Спляча красуня».

Незабаром він взяв участь в міжнародному танцювальному змаганні. Подія проходила в Люксембурзі. Дата заходу збіглася з часом здачі випускних іспитів. Керівництво училища пішло назустріч талановитому хлопцеві. Заради його участі іспити були перенесені. Такі жертви не були марними. Денисові Матвієнку вдалося виграти.

Закінчивши училище, хлопець увійшов до акторського складу Національної опери України. Досить скоро він став солістом балету.
У 2001-му році Денис Матвієнко перейшов до складу Маріїнського театру (Санкт-Петербург). Там він зайняв пост провідного соліста.

У 2002-му році артист стає запрошеним прем'єром «New National Theatrе» (Токіо).
Через рік Денис Матвієнко повернувся в українську оперу. Там він обійняв посаду соліста балетної трупи.

У 2005-му році Денис Матвієнко отримав пропозицію про співпрацю від Великого театру. Артист відмовився від постійної співпраці, бажаючи залишитися в Києві. Так він став запрошеним солістом цього театру.

Через два роки Дениса Матвієнка почали частіше запрошувати в європейські театри. Зокрема, він виконував соло в «Grand Opera» (Париж) і «Teatro alla Scala» (Мілан). У тому ж році артист отримав вигідну пропозицію від Михайлівського театру (Санкт-Петербург). Відтоді Денис почав жити в Росії.

Через 2 роки він обійняв посаду прем'єра в Маріїнському театрі. У тому ж році він зіграв у грандіозній постановці. Нею стало шоу «Королі танцю», в якому також були задіяні Ніколай Цискарідзе, Гійом Коте, Девід Холберг, Хосе Мануель Карреньо та інші зірки.

У 2010-му році Денис Матвієнко разом з іншим прем'єром українського походження з трупи Маріїнського театру – Леонідом Сарафановим – створив незвичайну балетну постановку. До її створення були також залучені композитор Мілко Лазар і хореограф Едвард Клюг. Проект відзначився премією «Золота маска».

У 2011-му році Денис повернувся до Києва. Туди його привела зовсім не туга за Батьківщиною. Причиною повернення стала приваблива посада. Артистові запропонували посаду художнього керівника української опери. У цьому ж році Денис Матвієнко заснував фонд підтримки мистецтва, який назвав на честь себе.
У 2012-му році Денис виступив на показі «Ukrainian Fashion Week».

У 2013-му році Денис Матвієнко перейшов з керівників у солісти Національної опери. У тому ж році він почав роботу над постановкою балету «The Great Gatsby». Прем'єра постановки відбулася у 2014-му році.
Артист має безліч престижних нагород і премій.

Особисте життя

Денис Матвієнко одружений. Його дружиною є балерина Анастасія Матвієнко, прима Маріїнського театру. У 2013-му році у пари народилася дочка Єлизавета.


Скандали

У 2013-му році Денис Матвієнко заявив, що його незаконно звільнили з посади художнього керівника Національної опери України. За словами артиста, він займав цей пост з 2011-го року. У театрі заявили, що Денис Матвієнко ніколи не обіймав керівну посаду, він значився виключно як артист. Як стверджує сам Денис Матвієнко, художнім керівником оперного театру він став на запрошення міністра культури. У 2012-му році з'ясувалося, що документи про його призначення на цю посаду весь цей час залишалися не підписаними керівництвом театру. Ім'я Дениса Матвієнка фігурувало на сайті в розділі «Керівництво». За період своєї діяльності  художнього керівника Денис Матвієнко поставив кілька нових вистав і провів ряд реформ. У 2013-му році, поки він був на гастролях в Лондоні, на посаду художнього керівника було призначено Аніко Рехвіашвілі. Трохи пізніше Денис Матвієнко подав заяву про звільнення. Директор театру Петро Чуприна підписав документ прямо на вулиці.

Статок

Про доходи артиста в пресі не повідомляється.

Дата народження
23 лютого 1979
Країна
Україна
Соцмережі