Дата народження
24 січня 1985
Країна
Україна
Соцмережі

Дмитро Давтян

Давтян Дмитро Олександрович: спадкоємець харківського мільйонера та колишній заступник столичного градоначальника

Давтян Дмитро Олександрович - встиг побувати харківським депутатом, заступником запорізького губернатора та київського мера.

Біографія

Дмитро Олександрович Давтян народився 24 січня 1985 року у місті Харків.

Освіта

Дмитро має диплом фінансиста, який він отримав у ХНУ імені В. Н. Каразіна (2008). Проходив навчальні курси у Великобританії (фінанси, бізнес, менеджмент).

Сім'я

Дмитро - молодша дитина відомого харківського підприємця (засновник ТОВ "Інвестиційна група "ДАД") та депутата Олександра Давтяна (1952). Старша сестра - Карина Давтян (1978) у групі "ДАД" обіймає посаду віцепрезидента.

Дмитро одружений. Дружину звуть Ольга Коваленко. У Давтяна чотири дитини: дві доньки (Мірра та Жанна) та два сини (Даніель та Давид).

Кар'єра

Дмитрий ще школярем почав працювати. Першим місцем роботи став готель "Харків", який належить його батькові. У 2001 році Давтян-молодший був менеджером у відділі продажів та працював до лютого 2002 року. Через рік Дмитро став журналістом у ТОВ "Медиаком Плюс".

Протягом п'яти років (2005-2010) він обіймав посаду заступника президента ТОВ "Інвестиційна група "ДАД", керував якою його батько. З 2007 року Давтян-молодший директор готелю "Харків". Два роки (2010-2012) він очолював ТОВ "Інвестиційна група ДАТ".

У 2010 році Дмитро вдало балотувався до міської ради Харкова від Партії регіонів. 

Був членом депутатської групи "Молоді регіони". У міськраді він входив до складу постійної комісії з міжнародного співробітництва, інвестицій та спортивним іміджевим проєктам.

Протягом року (2014-2015) Давтян очолював Департамент європейської інтеграції та інвестиційної політики Державної адміністрації залізничного транспорту України ("Укрзалізниця"). У тому ж 2015 році декілька місяців (квітень-жовтень) знову був директором ТОВ "Інвестиційна група ДАТ".

В кінці квітня 2016 року Дмитро був призначений на посаду першого заступника голови запорізького губернатора Костянтина Бриля. Через півтора року, Давтян перейшов на роботу у КМДА. В столиці він став заступником Віталія Кличка.

У київській міській адміністрації Дмитро відповідав за транспортні питання. У листопаді 2019 року Давтян був звільнений з займаної посади. У той же час сам чиновник заявив, що не писав заяву на звільнення та робити цього не збирається.

Дмитру належить третина ТОВ "Інвестиційна група ДАД" та ПП "Фірма Пальма 94". Також він є кінцевим бенефіціаром низки фірм, основним видом діяльності яких є надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

Компромат

За даними засобів масової інформації, депутат Давтян у 2014 році не відвідав жодного засідання міської ради Харкова.

Деякі представники преси не дуже схвально відгукувалися про роботу Дмитра Давтяна у Запорізькій обласній державній адміністрації. Нібито, молодий чиновник "прийшов туди працювати далеко не з благими намірами, а виключно заради своїх фінансових інтересів".

Колишній столичний міський голова Олександр Омельченко назвав призначення Давтяна на посаду заступника голови КМДА неправомірним, так як воно "було здійснено" шляхом переведення "з іншої держструктури, без узгодження з Київрадою. А між тим, його попередника, Іллю Сагайдака, своїм рішенням призначала Київрада, та рішення про його звільнення депутати не приймали".

Декларація

У листопаді 2019 року Дмитро Давтян перед звільненням з КМДА опублікував податкову декларацію про свої доходи за період з січня поточного року.

Ексзаступник Кличко володіє нежитловим приміщенням (648,4 кв.м.) у Харкові. Там же у нього є квартира (363,7 кв.м.), якою Дмитро користується безкоштовно. Нерухомість належить його сестрі Карині. У селищі Козин колишній заступник голови КМДА орендує житловий будинок (365,8 кв.м.) та земельну ділянку (1500 кв.м.).

Його дружина - власниця третьої частини квартири (65,9 кв.м.) та гаражу (39,6 кв.м.) у Києві. Ще одна квартира (152,6 кв.м.) задекларована на його сина Даніеля. Нею він користується на безоплатній основі.

З цінного рухомого майна Давтяну належать наручні годинники у кількості дев'яти штук, ювелірні вироби, хутряні шуби та аксесуари, а також кілька старих ікон та картин.

Колишній заступник мера Києва має три автомобілі: мінівен Mercedes-Benz V 250 2014 року випуску (вартість 1,3 мільйона), позашляховик Toyota Land Cruiser 2017 року випуску (2,4 мільйона) та спортивний кросовер Porsche Cayenne 2019 року випуску (2,7 мільйона).

У 2019 році сукупний дохід подружжя Давтян склав понад дванадцять мільйонів гривень. У банках на рахунках Дмитро та Ольга мають 50 тисяч гривень, 6 тисяч євро та 34 долари.

Готівковими коштами у колишнього заступника Кличко задекларовано 1,4 мільйона гривень, 934 тисячі доларів, дві тисячі британських фунтів, чотири тисячі швейцарських франків та 1,9 мільйона євро. У його дружини - 177,6 тисячі євро та 1,9 мільйона гривень.

Ще два мільйони євро та одинадцять мільйонів гривень Дмитро Давтян вказав, як позичені третім особам.

Посилання

Офіційна сторінка в Фейсбук

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=i2aSYJNs2L4 

Дата народження
24 січня 1985
Країна
Україна
Соцмережі