Дата народження
02 травня 1965
Країна
Україна
Соц.мережі
49
Дмитро Фірташ

Підприємець, інвестор

Дата народження: 02.05.1965 р.

Рідне місто: село Синьків (Тернопільська область)

Дмитро Фірташ народився в небагатій радянській сім'ї.

Здобувши середню освіту, Дмитро вступив до Краснолиманського залізничного профтехучилища. Потім хлопця призвали в армію. Пройшовши строкову службу, Дмитро Фірташ переїхав до Чернівців, де працював пожежником. Незабаром він залишив цю справу і став підприємцем.

Щоб досягти успіху в бізнесі, Фірташ вирішив здобути вищу освіту. Так він вступив до Академії внутрішніх справ. Обраною спеціальністю стало правознавство.

Підприємницький старт Дмитра Фірташа відбувся в 1988-му році в сфері торгівлі. Цей промисел він почав у Чернівцях, а пізніше продовжив у Москві.

У 1993-му році він перейшов на енергобізнес. Дмитро Фірташ почав налагоджувати торговельні зв'язки з країнами Середньої Азії. Туркменський газ він виміняв на продовольство.

У 2002-му році підприємець заснував компанію «Eural TransGas». Зміцнюючи свої позиції в газовому секторі, Дмитро Фірташ почав розвивати новий напрямок, інвестуючи в хімічну промисловість.

Із 2003-го року Фірташ почав скуповувати акції західноєвропейських заводів.

У 2004-му році разом із «Газпромом» він заснував компанію «РосУкрЕнерго». З її допомогою почало здійснюватися постачання газу в Європу.

У 2007-му році була створена група компаній «Group DF», що дозволило більш ефективно управляти активами.

Дмитро Фірташ є власником активів компаній енергетичної, хімічної та титанової промисловості, сфери нерухомості та медіа. Його підприємства функціонують не тільки на території України, але також в Німеччині, Австрії, Швейцарії, Естонії, Угорщині, Італії, на Кіпрі та в Таджикистані.

Підприємець також виявляв політичні амбіції, але реалізувати їх не зміг.

Із чуток, які розповсюджуються російськими ЗМІ, Фірташ був одним з інвесторів Євромайдану.

Особисте життя

Першою дружиною Дмитра Фірташа стала Людмила Грабовецька. У цьому шлюбі народилася дочка Іванна.

У 2001-му році підприємець знову одружився. Його обраницею стала Марія Калиновська. Пара розлучилася через 4 роки. Журналіст і політичний діяч Мустафа Найєм стверджує, що цей союз був виключно фіктивним.

Після розлучення Фірташ поспішив одружитися з Ладою, що стала засновником і членом правління благодійного фонду «FIRTASH Foundation». У 2005-му році у молодят народилася дочка Анна. Через 2 роки в родині з'явилася ще одна дитина - син Дмитро.

Скандали

У 2014-му році агентство «Reuters» опублікувало результати свого журналістського розслідування, в якому фігурував Дмитро Фірташ. Як повідомляється в матеріалі, завдяки підтримці президента Росії Володимира Путіна українському підприємцеві вдалося придбати понад 20 млрд м3 газу за пільговою ціною, а також отримати кредити від «Газпромбанку» на 11 млрд USD. Автори розслідування відзначають, що активне кредитування компаній Фірташа почалося після 2010-го року, коли президентське крісло зайняв Віктор Янукович.

У березні 2014-го року правоохоронці Австрії взяли Дмитра Фірташа під варту. Затримання проходило за запитом ФБР. Представники поліції відзначили, що Дмитро Фірташ знаходиться в розшуку ще з 2006-го року. Він звинувачується в корупції та створенні злочинної групи.

Але в березні 2014-го року Дмитро Фірташ вийшов на свободу. Для цього він дав під заставу 125 млн. євро.

Звинувачення у хабарництві Фірташа також висуваються владою США. Згідно з офіційними даними, підприємець мав намір дати хабар в обмін на ліцензію для розробки родовища титану в Індії.

У 2015-му році представники американських правоохоронців звернулися до Віденського суду з проханням про екстрадицію Д. Фірташа. Австрійська сторона відмовилася, засумнівавшись у достовірності розслідування. Віденські правоохоронці припустили, що звинувачення з боку США містить політичні мотивації.

У тому ж році Дмитро покинув Австрію.

У червні 2015 го року українські правоохоронці заарештували 46 об'єктів нерухомості, які належать компанії «Ostchem». Ця юрособа звинувачується в нанесенні фінансових збитків державі.

У листопаді того ж року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що Дмитро Фірташ буде арештований, коли з'явиться на території України, згідно зі зверненням Міністерства юстиції США.

У лютому 2017-го року Віденський суд визнав допустимою екстрадицію Фірташа в США за запитом Іспанії. Український підприємець знову потрапив під арешт. Але через пару днів суд змінив своє рішення і звільнив Фірташа без застави.

Статок

Дмитро Фірташ є одним із найбагатших людей України. Згідно з підрахунками журналу «Фокус», у 2014-му році капітал бізнесмена склав 2,7 млрд USD.

Дата народження
02 травня 1965
Країна
Україна
Соц.мережі