Дата народження
28 вересня 1975
Країна
Україна
Соцмережі

Дмитро Шимків

Український політик, підприємець, новатор і топ-менеджер в сфері інформаційних технологій, колишній заступник глави Адміністрації президента України з питань проведення адміністративних, соціальних і економічних реформ.

Біографія

Дмитро Шимків народився 28 вересня в місті Львів. Диплом інженера в області інформаційних технологій, електроніки та телекомунікацій отримав у 1997 році.

Кар'єра

Через рік після закінчення Львівського державного університету «Львівська політехніка» Дмитро Шимків поїхав працювати в Данію. У Копенгагені він працював у фірмі ALTA Copenhagen.

У 2000 році повернувся на Батьківщину і заснував компанію Alfa Team. Продав її корпорації ALTA A/S (Данія), а сам став керівником R & D-відділом ALTA A/S, керуючи командою розробників в Данії, Україні і США.

З 2002 по 2006 рік був генеральним директором ALTA Eastern Europe. Потім протягом року був генеральним директором RedPrairie Eastern Europе.

З 2007 року Дмитро Шимків перейшов на роботу в Microsoft. Через три роки очолив український сегмент найбільшої корпорації з виробництва програмного забезпечення.

З липня 2014 року перейшов на державну службу, став заступником глави Адміністрації президента України. Займався питаннями координації реформ, інновацій та управління змінами в Адміністрації, а також підготовкою пропозицій щодо стратегічного планування реформ, питаннями їх узгодженого впровадження, моніторингу реалізації реформ. У вересні 2018 року Дмитро Шимків вирішив звільнитися з Адміністрації і повернутися в підприємництво.

Досягнення

З 2011 по 2013 роки Дмитро Шимків входив у десятку кращих керівників щорічного рейтингу українських керівників ТОП-100.

У 2012 році був визнаний кращим топ-менеджером року в щорічному рейтингу українських керівників ТОП-100.

Чутки і скандали

У 2015-2016 роках у багатьох українських IT-компаніях пройшли масові перевірки з боку правоохоронних органів. Ці дії керівники IT-компаній пов'язували з діяльністю заступника голови Адміністрації президента, який лобіював інтереси Microsoft.

В офіційній біографії підприємця є білі плями. Так, данська компанія ALTA Copenhagen в інтернеті ніде більше не фігурує, як тільки в біографії Шимківа. Схожа ситуація і з компанією «ALTA». Ніякого відношення до розробки програмного забезпечення вона не має, а займається металообробкою. Місцезнаходження її не Данія, а Чехія.

Статки і джерела доходів

Дмитро Шимків у 2018 році задекларував одну квартиру в Києві, яка знаходиться в його власності. У спільній власності з дружиною у нього є дві квартири: в Києві (придбана в 2001 році) і у Львові (придбана в 1994 році).

У дружини підприємця дві ділянки землі, один житловий будинок, а також недобудований дачний будинок у Київській області (придбані в 2008 році).

Свого автомобільного транспорту у Дмитра Шимківа немає. У дружини – два автомобіля марки Audi.

Основним джерелом доходу для колишнього чиновника є зарплата в Адміністрації президента. Перед звільненням Дмитро Шимків зазначив, що в 2018 році заробив 285 тисяч гривень. Його дружина в дочірньому підприємстві з іноземними інвестиціями «Сантрейд» заробила 2,7 мільйонів гривень. Дохід від надання майна в оренду в 2018 році у Шимківа склав 184 тисячі гривень.

Підприємець має банківські рахунки в українських та американських фінансових установах – 265 тисяч доларів і 8,5 тисячі євро. Готівкою у екс-чиновника 125 тисяч доларів і 5 тисяч євро.

Особисте життя і сім'я

Підприємець і екс-чиновник цікавиться мистецтвом та історією. Захоплюється вітрильним спортом, є президентом української федерації вітрильного спорту.

Дмитро Шимків одружений, виховує трьох дітей, двох синів – Олексія та Михайла і одну доньку – Катерину. Дружину звуть Галина Буригіна.

Фото і відеоДата народження
28 вересня 1975
Країна
Україна
Соцмережі