Дата народження
28 січня 1994
Країна
Україна
Соцмережі

Джоель Боломбой

Український баскетболіст, який виступає за баскетбольний клуб ЦСКА. У 2016 році був обраний на драфті НБА клубом «Мілуокі Бакс».

Біографія

Джоель Боломбой - український баскетболіст конголезького походження. Народився в 1994 році в Донецьку. Батько спортсмена - громадянин Конго, а мати - українка. У дитячому віці сім'я майбутнього спортсмена переїхала в США, де він почав професійно займатися баскетболом. Джоель Боломбой навчався в школі в Форт-Уорті (штат Техас), а після вступив до Університету Вебер Стейт, в якому йому дали вигідну баскетбольну стипендію.

Кар'єра

Професійну кар'єру Джоель Боломбой починає в збірній Університету Вебер Стейт. Стає лідером студентської команди і юною зіркою баскетболу. За підсумками сезону українець визнаний лідером конференції Big Sky.

Джоель Боломбой стає гравцем Національної баскетбольної асоціації США в 2016 році. Приєднується до команди «Юта Джаз». Також грав за команду «Солт-Лейк-Сіті Старз», в якій був визнаний одним з найбільш результативних гравців.

У 2017 році Джоель Боломбой переходить в інший клуб НБА - «Мілуокі Бакс». У 2018 році український баскетболіст підписує договір з клубом «Херд». В цьому ж році різко змінює напрямок кар'єри і переїздить до Росії, де починає грати за баскетбольний клуб «ЦСКА».

Джоель Боломбой - член збірної України з баскетболу. Готується прийняти участь у Чемпіонаті Європи.

Досягнення

Джоель Боломбой - один із кращих баскетболістів українського походження. Визнаний гравцем року за версією конференції Big Sky. Також визнавався кращим баскетболістом в обороні за підсумками 2014 і 2016 років.

Чутки і скандали

Джоель Боломбой - український громадянин. За довгі роки життя в США не змінив громадянство. Будучи українцем змішаного походження, критикується за відсутність політичної позиції. Звинувачується в непатріотизмі і у відсутності інтересу до долі Батьківщини своєї матері.

Найбільший скандал Джоель Боломбой викликав у 2018 році, коли підписав контракт з російським «ЦСКА». Перехід кращого українського баскетболіста сучасності в московську команду викликав бурю обурення в українців у соціальних мережах. Також баскетболіст критикується за свої плани в майбутньому перейти до збірної Росії.

Статки і джерела доходів

Джоель Боломбой - забезпечений спортсмен. Його річна зарплата в клубі НБА «Юта Джаз» оцінювалася в 600 тисяч доларів. Розміри його винагороди в «ЦСКА» не розголошуються, проте згідно з даними інсайдерів, сума його зарплати оцінюється в 300 - 500 тисяч доларів на рік.

Особисте життя і сім'я

Джоель Боломбой не ділиться подробицями свого приватного життя. Активно зустрічається з дівчатами, однак постійної супутниці не має, присвячуючи основну увагу спорту.

Фото і відео

Дата народження
28 січня 1994
Країна
Україна
Соцмережі