Дата народження
04 серпня 1931
Країна
Україна
Соц.мережі
Едуард Митницький

Радянський і український театральний режисер, художній керівник Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра в Києві. Народний артист Української РСР і Росії.

Дата народження:
04.08.1931 р.
Рідне місто:
Київ

Дитинство і юність видатного драматурга не описані в пресі. Його офіційна біографія починається з кар'єри.

Отже, в 1972-му році Едуард Митницький став головним режисером Київського театру оперети. На цій посаді він працював 2 роки.

У 1978-му році драматург заснував Київський театр драми і комедії на Лівому березі Дніпра. Митницький також став художнім керівником трупи й надалі - професором.
Пізніше Едуард Митницький розпочав співпрацю з російським драматичним театром у Литві. На його сцені український драматург поставив такі п'єси, як «Украдене щастя» (І. Франко), «П'ять пудів кохання» (А. Чехов), і «Анна Кареніна» (Л. Толстой).
Едуард Митницький також співпрацював з театрами Росії, Німеччини, Чехії, Болгарії та інших країн. На його рахунку понад 140 вистав.

Активна діяльність за кордоном і захоплена робота у власному театрі на Лівому березі Дніпра не служили перешкодою для співпраці з низкою вітчизняних театрів. У їх числі Національний академічний театр ім. І. Франка, Театр російської драми ім. Лесі Українки, Одеський російський драмтеатр, Одеський театр музкомедії ім. М. Водяного, Миколаївський театр, Запорізький театр, Кримський академтеатр ім. М. Горького, Севастопольський драмтеатр ім. А. В. Луначарського та інші.

Едуард Митницький також працює з незалежними та учнівськими театральними трупами. Він брав участь в постановках радіо- і телеспектаклів.

На рахунку цього драматурга безліч престижних нагород. Звання народного артиста Української РСР він отримав ще в 1988-му році. У 1998-му році він був вшанований престижною театральною премією «Київська пектораль» за вагомий внесок у театральне мистецтво. У тому ж році Едуард Митницький був нагороджений державним орденом «За заслуги» ІІІ ступеня. В подальшому він отримав ще два таких ордени інших ступенів.

Критики відзначають глибоке бачення Едуардом Митницьким суті й проблематики, закладеної в літературному творі, над постановкою якого він працює. Очевидно, саме настільки глибинний підхід став запорукою успіху цього драматурга.
Едуард Митницький є засновником власної режисерської школи.

Особисте життя

Про сім'ю Едуард Митницький не поширюється в ЗМІ.

Статок

Інформація про доходи Едуарда Митницького не представлена ​​в пресі.

Дата народження
04 серпня 1931
Країна
Україна
Соц.мережі