Дата народження
04 грудня 1974
Країна
Росія
Соцмережі

Ельбрус Тедеєв

Ельбрус Тедеєв -  український спортсмен (вільна боротьба) та політик осетинського походження, народний депутат України, олімпійський чемпіон, заслужений майстер спорту України (1996), президент Асоціації спортивної боротьби України. Одружений з 2001 року.

Біографія

Ельбрус Тедеєв - знаменитий український борець і політик осетинського походження. Народився в 1977 році в селі Нагір (Північна Осетія). Дитячі та юнацькі роки майбутнього чемпіона пройшли в сучасній Росії. Спортсмен переїхав в Україну в 1993 році на запрошення тренера Бориса Савлохова. Пізніше Ельбрус Тедеєв отримав українське громадянство.

Кар'єра

Перший успіх на змаганнях Ельбрус Тедеєв заслуговує в 1994 році, коли виграє чемпіонат Європи серед юніорів.

У 1995 році спортсмен стає чемпіоном світу у ваговій категорії до 62 кілограмів. У наступному році Ельбрус Тедеєв вперше бере участь в Олімпійських іграх, на яких отримує бронзову медаль.

У період з 1999 по 2004 роки борець є практично непереможним. У цей період він багато разів стає чемпіоном світу і виграє Олімпіаду в 2004 році. На піку слави йде зі спорту і починає займатися політикою та громадською діяльністю.

Ельбрус Тедеєв є президентом Асоціації спортивної боротьби України.

Досягнення

Тедеєв - найсильніший борець у вільному стилі в новітній історії України. Багаторазовий чемпіон країни, Європи та світу, абсолютний чемпіон Олімпійських ігор. За свої досягнення Ельбрус Тедеєв нагороджений орденами «За заслуги» та «За мужність». Має звання заслуженого працівника фізичної культури.

Був народним депутатом України п'ятого та шостого скликань.

Чутки і скандали

Ельбрус Тедеєв скандально прославився за час двох своїх депутатський каденцій. За 8 років у парламенті він не працював ні над одним законопроектом, не подав жодного запиту і не працював у комітетах. Критики спортсмена-депутата і джерела в ВР заявляли, що в парламенті він просто заробляв гроші. Із чуток, за час «просиджування» в Раді він заробив мільйони доларів, продаючи свій голос.

Ельбрус Тедеєв звинувачується в непатріотизмі і «продажу» інтересів країни. Голосував за «Харківські угоди», якими було продовжено термін оренди Севастополя в якості російської військово-морської бази. Голосував у 2012 році за антиконституційний закон, спрямований на обмеження поширення української мови. Тедеєв також підписував звернення частини депутатів ВР до Сейму Польщі з проханням визнати геноцидом дії сил УПА в період 1942 - 1944 років.

Відповідно до заяв очевидців, Ельбрус Тедеєв особисто спостерігав за розгоном студентів на «Євромайдані» в листопаді 2013 року. Числиться серед депутатів, які голосували за «диктаторські закони» в січні 2014 року.

Статки і джерела доходів

Ельбрус Тедеєв - не розкриває інформацію про свої доходи, проте не приховує того факту, що є багатою людиною. Перші капітали були зароблені за час спортивної кар'єри в якості призових. Пізніше депутат-спортсмен брав участь у ряді бізнес-проектів, які також принесли йому великі доходи.

Особисте життя і сім'я

Ельбрус Тедеєв перебуває у шлюбі з Фаїною Засієвою. Подружжя виховує доньок Тетяну, Єву і Діану.

Фото і відео


Дата народження
04 грудня 1974
Країна
Росія
Соцмережі