Дата народження
24 березня 1979
Країна
Україна
Соцмережі

Співачка, автор пісень

Дата народження: 24.03.1979 р.

Рідне місто: Київ

Повне ім'я співачки Гайтана (Гайта-Лурдес) Клаверівна Ессамі. З лінгальскої мови її ім'я перекладається як сильна і велика.

Дівчинка народилася в Києві, але незабаром переїхала в Браззавіль (Конго), на батьківщину її батька. Там вона жила 5 років, вивчивши місцеву культуру, а також мову, що являє собою суміш лінгалу і французької мов. Повернувшись до Києва, Гайтана вивчила українську та російську мови і незабаром вирушила в школу. Основну освіту вона поєднувала з навчанням у музичній школі, де опановувала гру на саксофоні. Також з дитинства Гайтана захоплювалася настільним тенісом. В цьому напрямку вона досягла звання майстра спорту.

Основним інтересом дівчинки був спів. У 1991-му році вона починає свою вокальну кар'єру, посівши третє місце на дитячому телеконкурсі «Фант-лото Надія». Після участі в програмі Гайтані запропонували вступити в ансамбль композитора Володимира Бистрякова. Разом з цим колективом вона брала участь у записі мультфільмів.

Пізніше вона стала бек-вокалісткою у таких артистів, як Ірина Білик, Ані Лорак, Таїсія Повалій, Олександр Малінін і Микола Караченцов.

Гайтана також співала в складі джазових колективів «Overtime» і «Unity».

У 2003-му році Гайтана випускає свій дебютний альбом «Про тебе». Широку популярність здобула пісня «Лондон, дощі» з цього альбому.

У 2012-му році Гайтана представила Україну на «Євробаченні». З піснею «Be My Guest» співачка зайняла 15-е місце.

Особисте життя

У 2006-му році співачка вступила в цивільний шлюб зі своїм продюсером Едуардом Климом. Пара розлучилася в 2016-му році. Як пізніше повідомила Гайтана, їй було важливо познайомити коханого зі своїм батьком. Але цивільний чоловік не бажав відправлятися в Африку з цією метою. Крім того, співачка хотіла узаконити відносини, але це бажання не поділяв її обранець.

 З 2016-му році Гайтана вийшла заміж. Ім'я свого чоловіка вона не розголошує. За словами співачки, тепер чоловік є її фактичним продюсером. 8-го липня 2017 го року в родині народилася дочка Сапфір-Ніколь. Ім'я вибрали батько і дідусь.

Скандали

У 2012-му році співачка Гайтана була обрана  представником України на «Євробаченні». Цей факт обурив депутата Юрія Сиротюка з партії «Свобода». Він висловив свої побоювання, що через Гайтану в Європі Україна буде асоціюватися з Африкою. Гайтана планувала подати в суд на політика, але не стала займатися цим, оскільки була зайнята підготовкою до конкурсу.

Через кілька днів після перемоги на відбірковому змаганні в пресі з'явилася інформація, що трек «Be My Guest», який Гайтана виконає на «Євробаченні», є плагіатом. У ньому зустрічаються мотиви таких пісень, як «Сlocks» Coldplay і «When Love Takes Over» Kelly Rowland. Проте, організатори «Євробачення" не виявили будь-яких порушень в заявленій композиції конкурсантки.

В кінці 2012-го року в пресі з'явилися статті, в яких Гайтана коментує вагітність Ані Лорак. У відповідь на них вийшли матеріали, де подруга Гайтани Руслана називає її брудною пліткаркою. Виявилося, що всі ці матеріали є фейк. На цій підставі Гайтана подала в суд на ряд видань.

Статок

У 2010-му році Гайтана увійшла до двадцятки найуспішніших зірок українського шоу-бізнесу. Її прибуток склав 980 тис. USD.

Дата народження
24 березня 1979
Країна
Україна
Соцмережі