Дата народження
29 квітня 1988
Країна
Україна
Соцмережі
475

Галина Янченко

Галина Янченко: український політик, громадський діяч і борець з корупцією

Галина Янченко: український політик, громадський діяч і борець з корупцією

Галина Янченко – соціолог, політик, голова Ради громадського контролю НАБУ, кандидат в народні депутати України 2019 від партії «Слуга Народу». Про неї повідомляє Політека.

Біографія

Галина Ігорівна Янченко народилась 29 квітня 1988 року в місті Житомир.

Освіта

Галина Ігорівна із золотою медаллю закінчила Житомирську гуманітарну гімназію №23. Ступінь магістра за спеціальністю «соціологія» отримала в 2011 році, закінчивши Національний університет «Києво-Могилянська академія».

У студентські роки була членом і одним з керівників організації «Спудейського братство НаУКМА», була головою Київського міського центру ВМГО (Всеукраїнська Молодіжна Громадська Організація) «Демократичний Альянс». Навчалася також в школі міста Вічіта-Фоллс, Техас, США. З 2009 до 2013 року проходила ряд навчань з протидії корупції.

Галина Янченко

Сім’я

Заміжня, виховує сина Аскольда і дочка Афіну. Чоловік Галини — Андрусів Віктор Володимирович, кандидат політичних наук, політичний діяч, виконавчий директор Українського інституту майбутнього.

Кар’єра

Галина Ігорівна ще з 2005 року активно займається громадською діяльністю. У 2007-2008 роках була керівником досліджень, соціолог-фрілансер. В цьому ж році заснувала Київський центр організації «Демократичний Альянс» (з 2011 року — ВМГО «Молодь Демократичного Альянсу»). Вступила в бюро партії «Демократичний Альянс» в Києві, член партії з моменту створення.

З 2010 до 2013 року Галина обіймала посаду менеджера дослідних проектів, Pact, Inc. З 2012 року працює як фізична особа — підприємець (ФОП), надає аналітичні та консультативні послуги. У 2013 році почала роботу аналітика в громадській організації «Центр протидії корупції», ретельно досліджуючи і викриваючи зловживання в сфері охорони здоров’я. Виступила співавтором безлічі звітів про корупцію при закупівлі лікарських засобів в МОЗ.

Паралельно основній зайнятості, Галина Ігорівна координувала випускників програми студентського обміну серед майбутніх лідерів FLEX, була менеджером проекту Ялтинської європейської стратегії. Брала участь в організації п’ятого щорічного форуму «Зона вільної торгівлі» в Ялті.

В кінці 2013 року, Янченко активно брала участь в Революції Гідності.

З 2014 по 2015 рік Галина обіймала посаду депутата Київської міської ради від «Демократичного Альянсу» (№2 у списку), займалася боротьбою з корупцією і проблемою зловживання в землекористуванні. Також заснувала ГО «Антикорупційний штаб», де стала головою.

У 2018 році, Галину Ігорівну призначили головою цивільного контролю при Національному антикорупційному бюро України. Через рік її запросили стати членом ЗеКоманди, бути відповідальною за антикорупційну політику і Діджитал-рішення, на що вона відповіла «так». Тепер вона кандидат в народні депутати від партії «Слуга народу» на парламентських виборах 2019 року, №5 в списку.

Цитати і заяви

Про корупцію

На одному зі своїх виступів, Галині Ігорівні поставили запитання, яке стосувалося протидії корупції. Автор питання порівняв сили, які протидіють корупції зі світлом, а ті, які її представляють, з темними силами в системності. Відповідь Янченко:

«Ми іноді корупціонерів порівнюємо з тарганами. Якщо в темній кімнаті включити світло, то буде видно, як вони розбігаються».

Про корупцію в оборонці

У прямому ефірі українського телеканалу, Янченко заявила, що в НАБУ (Національне Антикорупційне Бюро України) почали службове внутрішнє розслідування. І головний момент — лист, який підписано одним з керівників цієї організації і наданий «Оптімумспецдеталь».

Вона зазначила, що у багатьох людей могла скластися думка, що НАБУ не розслідує взагалі нічого, що стосується корупції в оборонці. Але це зовсім не відповідає дійсності. У НАБУ почали службове внутрішнє розслідування. Кілька цитат з її виступу:

 «Адже на сьогоднішній день є чимало проваджень в НАБУ, які стосуються розкрадань в оборонному секторі. Частина з них уже передана до суду».

«Ми сьогодні запитували у керівництва бюро про переписку, яку Матіос переслав у 2017-му році НАБУ. Нам сказали, що вони мали лише часину переписки. А власне тих фактів, які фігурували у перших трьох серіях розслідування, у переписці не було».

Галина Янченко

«Щодо внутрішнього розслідування, я хочу зазначити, що справу не «замнуть» і не закриють. Усі службові розслідування НАБУ проводяться управлінням внутрішнього контролю. Це достатньо самостійний орган. Потім розслідування передаються на дисциплінарну комісію. Вона складається з п’яти людей. Двоє – представники Ради громадського контролю НАБУ. Наскільки я пам’ятаю, не було жодного рішення дисциплінарної комісії, де у членів Ради громадського контролю була одна позиція, але НАБУ переламало усе через коліно. Тому я переконана, що це службове розслідування буде незалежним».

Про власне хобі

 «Подорожі, спілкування — це теж розвиває тебе, твоє розуміння того, що світ не чорно-білий, ти розумієш різні позиції, вчишся знаходити баланс і допомагати людям».

Декларація

Згідно з декларацією за 2018 рік, Янченко Галина Ігорівна не має власної нерухомості, а також рухомого майна. Її дохід становить вісімсот вісімдесят п’ять з половиною тисяч гривень, а саме: десять тисяч триста гривень — соціальна допомога при народженні дитини, решта — дохід від підприємницької діяльності.

https://www.youtube.com/watch?v=KcmcmA5eYBk


Дата народження
29 квітня 1988
Країна
Україна
Соцмережі