Дата народження
30 грудня 1980
Країна
Україна
Соцмережі

Ганна Єлісаветська

Біографія

Ганна Єлісаветська - українська спортсменка. Виступає в плаванні. Народилася в Дніпропетровську в 1981 році. Має проблеми з опорно-руховим апаратом і виступає в категорії спортсменів з обмеженими можливостями. Починає займатися плаванням в підліткові роки для реабілітації і досягає в ньому великих успіхів.

Кар'єра

Вперше Ганна Єлісаветська отримує загальнонаціональну і міжнародну популярність в 2008 році. Тоді українка тріумфально виступає на Літніх Паралімпійських іграх в Пекіні. Спортсменка виграє золоту медаль у запливі на дистанції 50 метрів. Крім того, Ганна Єлісаветська встановлює новий рекорд по швидкості подолання даної дистанції серед плавців з обмеженими можливостями.

Успішно виступає на наступній Паралімпіаді в Лондоні. У 2012 році Ганна Єлісаветська виграє срібло на дистанції 50 метрів.

Протягом усієї першої половини поточного десятиліття українська спортсменка також успішно виступала на чемпіонатах світу і Європи для плавців з обмеженими можливостями. Багаторазово вигравала нагороди різного ґатунку.

На даний момент не виступає. Займається тренерською і громадською діяльністю.

Досягнення

Ганна Єлісаветська - одна з найсильніших спортсменок з обмеженими можливостями в історії України. П'ятиразова володарка золотих медалей на Чемпіонаті світу. Призер і переможець першості Європи. Абсолютна чемпіонка Паралімпіади, а також призер ігор. Неодноразова рекордсменка міжнародних змагань за швидкістю подолання дистанції в 50 метрів. За свої спортивні досягнення нагороджена званням «Герой спортивного року» в 2011 році. Має почесну нагороду Української Академії спорту за життєві досягнення, вручену в 2018 році.

Чутки і скандали

Ганна Єлісаветська - не скандальна спортсменка. Однак, серед паралімпійців має репутацію «проблемної людини». Ходять чутки, що чемпіонка славиться «вибуховим», експресивним і конфліктним характером. Існує думка, якби не особисті якості чемпіонки, то вона досягла б в спорті набагато більших успіхів.

Стан і джерела доходів

За роки своєї спортивної кар'єри Ганна Єлісаветська отримала більше 200 тисяч доларів в якості призових, а також об'єкти нерухомості. Отримує матеріальну підтримку від держави в розмірі близько 250 тисяч гривень на рік.

Особисте життя і сім'я

Ганна Єлісаветська вважає за краще не розповсюджуватися про своє особисте життя. Спортсменка не відрізняється відкритістю в соціальних мережах і не ділиться деталями своїх відносин, роботи або побуту. Відомо, що чемпіонка постійно проживає в Дніпрі. Раніше її зв'язували відносини з партнером по паралімпійської збірної - плавцем Євгеном Полтавським.

Фото і відео

https://www.youtube.com/watch?v=tY4NpdhqEgY

Дата народження
30 грудня 1980
Країна
Україна
Соцмережі