Дата народження
04 серпня 1960
Країна
Україна
Соцмережі

Гарік Корогодський: найбільш епатажний фрік українського бізнесу

Він відкрито говорить про те, що приймає наркотики, не соромиться жартів сексуального характеру, відверто матюкається, носить рожеві шуби і кольорові круглі окуляри. При цьому, смішний образ не заважає вести серйозні справи, що підтверджують матеріальні статки бізнесмена, які експерти оцінюють в 55 мільйонів доларів.

Біографія

Гарік Корогодський - людина, до якої не можна залишитися байдужим. Хтось його любить, хтось поважає, хтось не розуміє або відверто зневажає. Тим не менш, він є відомим українським шоуменом і досить успішним бізнесменом. Йому належить частка в фітнес-центрі "Акваріум" і ТРЦ "Dream Town". 

Народився Григорій Давидович (дуже не любить, коли його так називають, вважає за краще бути Гаріком) в 1960 році. Живе в Києві, хоча сам з Росії. 

Раніше засмучувався через те, що не міг отримати українське громадянство через "дебільні українські закони", але в липні 2019 року нарешті похвалився українським паспортом.

На питання журналіста про те, як така епатажність поєднується з бізнесом, Корогодський відповів, що "погано поєднується". А ще заявив про те, що планує розпродати всі свої активи, оскільки бізнес - це нудно. Каже, є заняття цікавіше (той же освітній проєкт, наприклад).

Сім'я 

Гарік Корогодський - зі звичайної єврейської сім'ї. Батько був будівельником, мати працювала бухгалтером. 

Підприємницька жилка Гаріка виявлялася ще з дитинства. Бувши в першому класі, він заробляв свої перші гроші, продаючи джинси і жувальні гумки (які на той час були великим дефіцитом), а також граючи в карти на гроші.

У нинішній час має дружину і чотирьох дітей. Всі члени сім'ї мають однакове тату з написом "бл*дская семейка" і порядковим номером. Хоч любить бути в оточенні "дівчаток", говорить, що "щасливо одружений".

Що стосується дітей, то всіх чотирьох Гарік привчає самостійно заробляти, хоча і допомагає як грошима, так і порадами. Каже, спадщини не залишить, тільки по квартирі дочкам. 

Молодші діти ще вчаться в школі. Старший син проходить навчання в британському університеті і керує своїм невеликим заводом з виробництва кальяну. Також є радником 1-го заступника міністра інфраструктури України. Старша дочка отримує вищу освіту в київському виші і також займається бізнесом (володіє компанією з експрес-манікюру).

Дружить Корогодський найбільше з Олександром Меламудом і Михайлом Шпільманом. Крім давньої дружби, всі троє є партнерами по бізнесу.

Освіта

Сам же бізнесмен навчався в Московському інституті інженерів залізничного транспорту на електрика.

Кар'єра, громадська та благодійна діяльність

Починав свій трудовий шлях Гарік Корогодський не з керівництва великої компанії, а з роботи сторожем в хлібобулочному магазині (влаштувався в 13 років). Потім працював електриком в Московському театрі.

1980-ті

Ще бувши в Росії, Корогодський, крім офіційної роботи, підробляв на спекуляції (перепродував театральні квитки, каву та ікру). 

Потім вже офіційно почав перепродувати комп'ютерну техніку. Справи йшли не дуже, але десь через пів року йому все-таки вдалося продати один комп'ютер. Вторгованих грошей вистачило, щоб роздати борги, ще й залишилося.

1990-ті

На початку 90-х Гарік вперше став мільйонером. Але не все було так райдужно як здається, адже в той час процвітало рекетирство і бандитизм. 

Бізнесмену доводилося навіть переховуватися в Ізраїлі. Тому, переїхавши в 1995 році до Києва, він найняв охорону, з якою ходить по сей день. 

В Україні займався продажем комп'ютерної техніки з-за кордону. Потім разом з партнерами, Олександром Меламудом, зайнявся нафтовим бізнесом.

2000-ні

З початку 2000-х років Гарік Корогодський залишив нафтовий бізнес і почав займатися забудовою Києва.

Першим його проєктом був фітнес-центр "Акваріум", для реалізації якого Корогодському і Меламуду вдалося викупити за 7 млн ​​доларів старий басейн в Оболонському районі.

Через рік партнери звели ТЦ "Глобус" в самому центрі Києва (відразу біля Майдану Незалежності), але через кілька років (у 2007-му) продали його активи одному британському фонду.

Отримавши за найдорожчий в Україні торговий центр чималу суму, Гарік Корогодський, Михайло Шпільман і Олександр Меламуд вклали гроші в реалізацію нового проекту - ТРЦ "Dream Town", який обійшовся їм приблизно в 250 мільйонів доларів. Остаточно проєкт був зданий в експлуатацію в 2011 році.

У 2015 році в Києві було відкрито концептуальний магазин під назвою "Gara", де можна купити незвичайні, рідкісні речі за дуже дорогими цінами. У магазині немає жодної вивіски, а потрапити туди можна тільки за попереднім записом в призначений час і знаючи кодове слово. Ось як!

Що стосується благодійної та громадської діяльності, то Корогодський і його найближчий друг Меламуд допомогли відновити синагогу Бродського, після чого Гаріка відзначили честю очолити Опікунську раду. Але незабаром його зняли з посади в синагозі через участь в скандальному кліпі, який був присвячений до ювілею його соратника і пародіював кліп Lady Gaga.

У 2013-му бізнесмен заснував БО "Життєлюб", яка займається людьми похилого віку. Фонд допомагає людям похилого віку весело проводити дозвілля, спілкуватися, розвиватися. Крім того, нужденні пенсіонери отримують допомогу по дому і можуть безкоштовно харчуватися в спеціальних їдальнях.

У 2015-му Корогодський в партнерстві з Міжнародним інститутом менеджменту заснував у столиці програму Generation.ua, яка готує майбутніх управлінців України. Програма враховує міжнародні освітні стандарти MBA і МРА.

2017 рік для Гаріка був знаменний тим, що він відкрив майданчик для людей похилого віку ("Кіно-Сад"), де ті можуть навчатися майстер-класами, танцювати, займатися спортом, дивитися фільми або ще якось корисно проводити свій вільний час. Три мільйони гривень на проект були зібрані фондом "Життєлюб", ще 6 "лимонів" бізнесмен дав зі своєї кишені.

Новини та чутки

Конфлікт з бізнес-партнером

Серйозно олігарх підходить і до ділових суперечок. Так, в 2009 році, під час активного будівництва ТРЦ "Dream Town", між Гаріком Корогодським і власником компанії "Столиця" Валентином Ісаком (який був відповідальний безпосередньо за будівельні роботи) виник серйозний конфлікт, який закінчився судовими тяжбами. Так, Ісак відмовився від участі в проекті і виявив бажання розірвати договір, щоб привласнити собі другу лінію будівлі. Судові тяжби тривали до 2011 року і закінчилися для нього поразкою (його частку в "Dream Town" викупив Корогодський).

Магазин GARA

Але не все Гарік робить заради грошей. Деякі проекти йому просто цікаві самі по собі, як наприклад неординарний магазин GARA, де охочі можуть придбати такі ж неординарні аксесуари за шаленими цінами. Магазин не має вільного входу: потрапити туди можна тільки по реєстрації на сайті та тільки в призначений час.

Письменницька справа

Крім девелопменту, Гарік Корогодський займається також написанням книг. 

Він уже випустив 3 книги: "У нас був секс" (співавтор - Наталя Влащенко) і 2 частини "Як витратити мільйон, якого немає, й інші історії єврейського хлопчика". 

Через те, що бізнесмен любить театр, за мотивами однієї з книг був поставлений спектакль. Також в 10-ти книгах були заховані справжні 100-доларові купюри. Оформлення обкладинок - в характерному стилі Гаріка. Потрібно зауважити, що пише він не тільки книги, а й веде цілий блог на своїй сторінці в Фейсбук.

Авторський семінар про бізнес

У березні 2018 року в Києві в готелі "Hilton" відбувся семінар Гаріка Корогодського про роль партнерства в бізнес-справі. Як потім він сам розповів в одному з інтерв'ю, приблизно 300 людей слухало його протягом 5 годин. 

Цікаво те, що сам він зневажає всіляких бізнес-тренерів (конфліктував з цього приводу з Іцхаком Пінтосевичем), бізнес яких - ці ж тренінги. На його думку, бізнесу повинні вчити бізнесмени, а розмірковувати про політику - політики.

Мер-самовисуванець

Хоча через відсутність українського громадянства Гарік Корогодський не може стати політиком, він у 2015 році - заради розваги - запустив передвиборчу кампанію в мери Києва "Я - твій самовисуванець!". 

https://www.youtube.com/watch?v=LmubPzOOztg 

Витратив на свій піар бізнесмен близько 50 тисяч доларів. Зате чудово потролив обіцянки інших кандидатів. На цьому "політичні амбіції" Гаріка не закінчилися. Так, під кінець 2016 року він знову запустив передвиборчу кампанію на посаду одеського губернатора, але на цей раз обмежився лише мережею Фейсбук.

У липні 2019-го на своїй сторінці у Фейсбук Корогодський знову заявив про намір стати мером Києва. У планах епатажного бізнесмена на посаді градоначальника столиці - зробити перебування машин в центрі міста дуже дорогим за рахунок високих штрафів та дорогої парковки.

"Залиште Путіна у спокої"

До революцій і "майданів" Корогодський відноситься негативно, оскільки вважає, що ні до чого хорошого вони не приводять. Хто патріот, нехай змінює країну на краще мирним шляхом, а хто не був - за ніч не стане. Тим більше, що всі революції організовані кимось зверху, хто вміє грати на почуттях і має кошти зібрати народ. 

"Іноді ловлю себе на думці, що з моральної точки зору воювати з генпрокурорами пшонками (а ми через це пройшли) приємніше, ніж дружити з деякими революціонерами", - говорить в одному з інтерв'ю Гарік Корогодський.

Він упевнений, що наші люди, замість того, щоб жити своїм життям і щось робити добре, звикли у всіх бідах звинувачувати Путіна. "Варто будь-якій темі зайти в глухий кут, завжди знайдеться відходняк: «Путін винен!». Залиште Путіна в спокої, Україна - інша країна. Скажу як бізнесмен: життя за поняттями на порядок краще, ніж життя без понять. Поняття - річ хороша, тому що справедлива. Подивіться звід тюремних злодійських правил, ви не знайдете нічого, що вас буде дратувати. У Росії немає життя за поняттями, там зараз суцільна ментовська зона ", - сміливо заявляє Гарік.

Про демократію

Що стосується демократії, то бізнесмен упевнений, що ми до неї не готові. Українцям потрібна сильна рука, тоталітарний режим. Тільки Президент, який візьме владу в свої руки, зможе навести в країні хоч якийсь порядок, хоча і підпише собі тим самим "політичний вирок".

Про Януковича, Азарова, Путіна і Тимошенко

Попри кримінальне минуле Януковича, Гарік Корогодський вважає його і Миколу Азарова "сильними фахівцями" в своїй справі. Приблизно так він відгукується і про Путіна, якого хоч і вважає "великим злом для Росії", але поважає як сильного гравця, який має серйозний вплив на світову політику. 

Що стосується Тимошенко, то Гарік Юлю поважає, але не любить. Каже, що вона завдала Україні більше шкоди, ніж будь-хто інший, постійно сіє тривогу і є деструктивною для країни.

Статки та джерела доходів

Гарік Корогодський, попри епатажність своєї особистості, займається бізнесом у сфері девелопменту, а також керує кількома іншими підприємствами. Найвідоміший його бізнес-проект - київський ТРЦ "Dream Town", співвласником якого він є.

Таку нестандартну, зухвалу поведінку і зовнішній вигляд Гарік цілком може собі дозволити, оскільки регулярно входить в рейтинги видання "Фокус" як один з найбагатших українців. 

У 2010 році він зайняв 123 місце в списку, а його статки були оцінені в 47,6 мільйона доларів, а в 2012-му - 118 місце, а його активи були оцінені в 79 мільйонів. У тому ж 12-му році експерти "Форбс" назвали Корогодського і його партнерів найбільш успішними рантьє, а їх доходи від оренди приміщення в "Dream Town" оцінили в 45 мільйонів доларів. У 2013 році матеріальні статки Корогодського були оцінені в 92,5 мільйона доларів (за версією журналу "Фокус"), що поставило його на 121 позицію в рейтингу українських багатіїв.

У 2018 році редакція "Фокусу" оцінила активи Гаріка в 55 мільйонів доларів і розмістила його на 91-й позиції в рейтингу.

Дата народження
04 серпня 1960
Країна
Україна
Соцмережі