Дата народження
08 листопада 1990
Країна
Україна
Соцмережі

Геннадій Афанасьєв

Активіст громадянського спротиву російській окупації Криму, політв'язень. Один із обвинувачених у справі так званих «терористів групи Сенцова».

Дата народження: 08.11.1990 р.

Рідне місто: Сімферополь (Крим)

Геннадій Афанасьєв – один з обвинувачуваних у справі так званих «терористів групи Сенцова». Він потрапив під варту перш ніж заарештували самого Сенцова.

Закінчивши школу, Геннадій вступив до Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського. Там він вивчав правознавство. У юні роки хлопець захоплювався спортом, музикою, активним туризмом, вивченням іноземних мов і фотозйомкою. Пізніше його фотографічне хобі стало професією.

У 2014-му році, коли росіяни захоплювали Крим, Геннадій Афанасьєв підтримував рух за єдину Україну. Зокрема, хлопець купував і розвозив продукти та предмети першої необхідності по заблокованих військових частинах півострова. Він також брав участь в акціях протесту.

9-го травня 2014-го року ФСБ Росії затримала Геннадія Афанасьєва за підозрою в організації теракту спільно з КЗУ Олега Сенцова. На попередньому слідстві Геннадій визнав свою провину, дав свідчення проти Олега Сенцова і співпрацював зі слідством.

У грудні того ж року Московський міський суд визнав Геннадія Афанасьєва винним у тероризмі. Він був засуджений до 7-ми років ув'язнення в колонії суворого режиму.

З усього інкримінованого Геннадій Афанасьев визнав, що дійсно брав участь в скоєнні підпалу вікон і дверей офісу російської громади і «Єдиної Росії». Ці злочини носили суто хуліганський характер. Збиток склав 30 тис. руб., який оплатила його мати ще до суду.

У липні 2015-го року Геннадій Афанасьєв виступив свідком на суді у справі Олега Сенцова і Олександра Кольченка. Геннадій заявив, що відмовляється від усіх своїх свідчень, даних раніше, оскільки вони були озвучені під тиском. Ця заява зустріла оплески підсудних.

Як повідомив адвокат Геннадія Афанасьєва, його підзахисного били боксерськими рукавичками. Потім на нього надягали протигаз, затискаючи повітря, упорскували газ всередину протигаза, що викликало блювоту. Крім того, Геннадія катували електричним струмом, який, в тому числі прикріплювали до статевих органів. Російські правоохоронці погрожували зґвалтувати паяльником і позбавляли сну протягом 10-ти діб. Всі ці заходи змусили Геннадія Афанасьєва поставити підпис під неправдивими свідченнями.

У серпні того ж року правозахисний центр «Меморіал» визнав Геннадія Афанасьєва політв'язнем.

У 2016-му році президент РФ Володимир Путін помилував Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенка. Їх відпустили в Україну в обмін на одеських журналістів Олену Гліщінську та Віталія Діденка, які в Україні були засуджені за сепаратизм.

Особисте життя

У листопаді 2018-го року Геннадій Афанасьєв повідомив в своєму мікроблозі про майбутні заручини. Колишній в'язень не поспішає поширювати інформацію про свою обраницю. Він лише зазначив, що його кохана є україномовною.

Скандали

У 2017-му році Геннадій Афанасьєв виявився в безодні скандалу. Його причиною послужила журналістка Христина Бондаренко. У своєму мікроблозі вона вказала на відео, де Геннадій Афанасьєв давав свідчення проти Олега Сенцова. Журналістка зазначила, що після цього Афанасьєва відпустили на свободу, а Олега Сенцова засудили до 20-ти років тюремного ув'язнення.

При цьому автор поста забула згадати, що Геннадій Афанасьєв давав свідчення під тортурами, а на суді відмовився від своїх слів.

Публікацію Христини Бондаренко жорстко розкритикували представники політикуму й інші користувачі соцмереж.

Через рік історія приблизно повторилася. На тлі голодування Олега Сенцова блогери Анатолій і Ольга Шарій підготували матеріал про Геннадія Афанасьєва. Вони опублікували оригінальні повні документи з допиту Афанасьєва. Достеменно невідомо, як ці документи потрапили до рук блогерів. Проте подружжя Шаріїв заявило, що допит проходив без тортур, а свідчення Геннадія дали повну базу для вироку Олега Сенцова. Їх матеріал викликав широкий резонанс у суспільстві. Надалі Ольга Шарій не змогла обґрунтувати свої слова. Вона повідомила, що не бачила документів допиту.

Статок

У відкритих джерелах не представлені дані про доходи Геннадія Афанасьєва.

Фото й відео

G:\Работа\2018\my.ua\2019\1 январь\15-18\15\Геннадий Афанасьев.jpg

Дата народження
08 листопада 1990
Країна
Україна
Соцмережі