Країна
Україна
Соцмережі

Геннадій Коган

Геннадій Коган: одеський бізнесмен, який вже кілька років воює з сусідами за частину будинку

Геннадій Коган не з чуток знає, що таке сусідські війни. Між двома керівниками ОСББ вже кілька років йде війна навколо будинку за адресою Успенська 17. Крім відкритих погроз, доходило навіть до підпалу, стрільби і бійки. Поки що конфлікт не вирішено.

Біографія

Про біографію Геннадія Михайловича Когана, на жаль, майже нічого не відомо. Інтерв'ю він дає неохоче, а якщо і дає, то тільки коментує той чи інший скандал, в які бізнесмен, до слова, потрапляє досить часто.

Сім'я

Відомо, що Геннадій Коган живе в цивільному шлюбі з суддею Вікторією Літвіновою.

Саме вона, скориставшись своїм службовим становищем, колись "подарувала" коханому два приміщення загального користування площею 400 кв.м.

Втім, Коган в боргу не залишився: він віддячив своїй благовірній грошовим подарунком на суму майже мільйон гривень. Тим більше, що він є батьком двох дітей від Літвінової.

Чутки і компромат

Геннадій Коган володіє готелем "Одеський дворик", а також керує Об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). Його опонентом є глава іншого ОСББ того ж будинку - забудовник і власник охоронної фірми Григорій Гробов.

У червні 2016 року прямо в центрі Одеси невідомі спалили іномарку Когана. Правоохоронні органи так і не з'ясували, хто це зробив, проте з камер відеоспостереження видно, що близько першої години ночі молодий чоловік (особа якого не встановлена) облив позашляховик бізнесмена пальним, підпалив і втік з місця злочину. Не ставши чекати, поки правоохоронні органи щось з'ясують, власник автомобіля встановив нагороду в розмірі 10 тисяч доларів тому, хто знайде палія.

Геннадій Коган упевнений, що підпал замовив Григорій Гробов, який, на думку господаря машини, захопив частину двору на Успенській 17 і займається там незаконним будівництвом.

Ну а сам Коган як істинний правозахисник інтересів своїх сусідів по будинку вже не перший рік воює за цю територію. Однак в цій ситуації не все так просто.

Нагадаємо, що вже більше двох років між мешканцями сусідніх будинків в центрі Одеси (на Успенській, 17), а також їх "ватажками" йде справжня війна. Доходило навіть до пострілів і відкритих нападів.

З одного боку, Геннадій Коган намагається зупинити незаконні будівельні роботи, які веде Григорій Гробов. Він впевнений, що саме за це поплатився власною машиною, уже не перший раз отримуючи від забудовника погрози щодо свого бізнесу.

З іншого ж боку, Гробов стверджує, що його будівництво цілком законне (є всі необхідні дозволи), і в свою чергу звинувачує Когана в незаконному заволодінні 400 кв.м приміщень загального користування, відкритому нападі на одного з мешканців та інших "гріхах" .

Ситуація дійшла навіть до мерії, представники якої обговорювали конфлікт навколо будинків на Успенській 17. На засіданні глава Приморської райадміністрації підтвердив, що за вказаною адресою були вислані члени спеціальної комісії для перевірки, проте їх до скандального будівництва не допустили. Охоронці Гробова настільки не хотіли допустити комісію з інспекцією, що навіть почали стріляти.

Трохи пізніше Геннадій Коган скликав прес-конференцію, на якій висунув одеській прокуратурі звинувачення в тому, що вони нібито допомагають Гробову в рейдерському захопленні приміщень за адресою Успенська 17.

Таку заяву бізнесмен зробив на підставі того, що прокуратура Київського району міста Одеси розслідує можливість підробки співробітниками комунальної фірми "Перон" результатів перевірки приміщення №501, яке комунальні служби передали ОСББ Когана.

У вересні 2016 року одеська прокуратура запросила у Київського районного суду вилучити у Бюро технічної інвентаризації документи, щоб провести слідчу експертизу. Суддя Юлія Федулеева прохання задовольнила.

Геннадій Коган упевнений, що таким рішенням прокуратура допомагає його опонентові Григорію Гробову залишити за собою зазначене приміщення, тому закликав небайдужих втрутитися в ситуацію.

Однак не всі мешканці скандального будинку підтримують Когана. На прес-конференції були присутні також ті, хто перебуває в ОСББ Григорія Гробова, а його опонента звинувачують в тому, що він за допомогою хитрої схеми привласнив собі приміщення загального користування, площа яких становить 400 кв.м.

Нагадаємо, що в кінці 2007 року суддя Приморського районного суду Вікторія Федусик видала розпорядження, завдяки яким деякі приміщення (а саме підвал площею 29,2 кв.м і горище площею 368,5 кв.м) в будинку 17 на вулиці Успенська перейшли до Геннадія Когана, який і так володіє більшістю квартир в будинку. В основу свого рішення суддя поклала той факт, що дві квартири бізнесмена якраз розташовуються під горищем і над підвалом, тому не будуть порушувати прав інших мешканців.

Цікаво те, що пізніше ця ж суддя змінила прізвище з Федусик на Літвінова, ставши цивільною дружиною Когана.

У 2016 році Вікторія Літвінова отримала від свого цивільного чоловіка майже мільйон гривень в подарунок, про що вказала у своїй декаларації. На ці гроші вона відразу ж купила квартиру в історичному центрі міста. З декларації судді також стало відомо, що двоє її дітей носять прізвище Когана.

Крім цього, деякі мешканці звинувачують бізнесмена в тому, що він використовує дрова, які підвищують рівень шкідливих елементів в будинку. За словами мешканця Станіслава Кравцова, він змушений був покинути будинок, настільки високим був рівень шкідливих речовин в приміщенні. Навіть результати експертизи надав.

На прес-конференції Кравцов також звинуватив Геннадія Когана в тому, що той обманом придбав загальне горище.

За його словами, Коган звернувся до нього з проханням підписати дозвіл нібито на проведення ремонту в квартирі поверхом вище. Пізніше він дізнався, що бізнесмен незаконно використовував його підпис, щоб в суді отримати згоду на приватизацію горища, який за законом є приміщенням загального користування.

"Коли я тобі, Гена, давав дозвіл на приватизацію горища?" - дивувався Станіслав Кравцов.

Один з представників Григорія Гробова - Сергій Пушкаренко - стверджує, що Геннадій Коган разом зі своїм юристом Іриною Манушиною спеціально затіяли весь цей "галас", щоб не допустити розкриття правди. Пушкаренко стверджує, що комунальне підприємство міста ніколи не передавало на баланс будинку приміщення №501. Коган підробив деякі документи, на підставі яких воно перейшло в управління його ОСББ. Цим він і пояснює безпідставну активність Когана, який дає неправдиві інтерв'ю, скликає прес-конференції та робить інші дії, щоб перешкодити слідству. І це при тому, що в розслідуваній справі поки що він навіть не фігурує.

Сам же Коган звинуватив голову іншого ОСББ "Наш дім Успенська 17" в атаках на його бізнес і майно, саме тому в серпні 2017 року зняв з себе зобов'язання глави ОСББ "Успенська 17".

За словами підприємця, його опонент Григорій Гробов тепер не тільки загрожує на словах, а й відверто зазіхає на його майно і бізнес.

Власник більшості квартир і нежитлових приміщень скандального будинку зазначає, що всі скарги з боку забудовника надумані. У приклад він наводить обурення з приводу нібито сильного забруднення екології від його дров. Неодноразово приходили представники екологічних інспекцій з перевірками, але так і не змогли підтвердити підвищений рівень шкідливих речовин у приміщенні. Таке "нашестя" екологічних інстанцій Коган пояснює тим, що у Гробова є друзі-депутати, які в облраді входять в комісію по екології, ось він і користується своїми зв'язками.

Покинувши в серпні 2017-го посаду керівника свого ОСББ, власник готелю "Одеський дворик" Геннадій Коган не відійшов від справ.

Вже у вересні він влаштував бійку, кинувшись з кулаками на одного з жителів будинку №17 на Успенській.

Бійку зафіксувала одна з камер відеоспостереження. На записі видно, як бізнесмен напав на чоловіка і звалив його з ніг.

Статки і джерела доходів

Даних про те, які у Геннадія Когана доходи, на жаль, немає. Відомо тільки, що одеський бізнесмен тримає готель "Одеський дворик" в центрі міста, а також до серпня 2017 року обіймав посаду голови ОСББ "Успенська 17". Крім того, на його ім'я записано компанії "Центр мобільного зв'язку Дж.Ес.Ем." і "Коган і К".

Країна
Україна
Соцмережі