Дата народження
11 грудня 1950
Країна
Україна
Соцмережі
358

Геннадій Москаль

Український політичний і державний діяч. Генерал-лейтенант міліції у відставці. Депутат Верховної ради України VI і VII скликань. Голова Закарпатської обласної державної адміністрації з 15 липня 2015 року.

Біографія

Народився Москаль Геннадій у 1950 році в одному з українських сіл Чернівецької області. Після школи навчався в Чернівецькому технікумі, а трохи пізніше - у вищій школі та Академії МВС при Союзі. Вивчав юриспруденцію (став кандидатом наук).  

Кар'єра

Геннадій Москаль є депутатом ВРУ, а також заступником глави МВС України. До цього працював в Раді нацбезпеки і оборони України (в 2007-му), заступником голови СБУ (в 2007-му), був офіційним представником президента в Криму (з 2006 до 2007-го), обіймав посаду голови Луганської обласної державної адміністрації (з 2005 по 2006 рр.), працював керівником міліції, відділ криміналістики (в 2005-му). До міліції кілька років керував Державним комітетом України у справах національностей та міграції, куди прийшов після посади в Закарпатській ОДА. А на початку кар'єри працював у МВС міліціонером (починав як простий інспектор, а в підсумку став генерал-лейтенантом).

Досягнення

Має звання заслуженого юриста України, а також відставного генерал-лейтенанта міліції.

Чутки і скандали

У 2017 році на сайті Skelet.info з'явилася ціла стаття про те, що Геннадій Москаль зовсім не той, за кого себе видає. Вся справа в тому, що батьки Геннадія записали його українцем і дали прізвище матері (Москаль) замість татарського прізвища батька. Коли політик одружився, то взяв прізвище дружини - Лінський. У принципі, в цьому немає нічого страшного. Цікаво інше: як працівник міліції, він повинен був змінити прізвище належним чином, як це роблять усі жителі України. Однак Геннадій Геннадійович зробив собі новий паспорт, а старий (із прізвищем Москаль) просто сховав у шухляду. Наявність двох паспортів на різні прізвища наштовхує на неоднозначні думки ...

Дивно й те, що політичну кар'єру він почав будувати під прізвищем Москаль. Але фактично зміни імені не було, тому виходить, що Геннадія Москаля просто не існує. А як той, кого офіційно немає, може працювати в МВС і облдержадміністраціях, а також бути народним депутатом?

Одумавшись, Москаль-Лінський вирішив швиденько виправити старі документи, звернувшись до Мін'юсту і суду, кажучи, нібито колись у РАГСі зробили помилку (під якою Геннадій, між іншим, сам підписався). Йому всюди відмовили в проханні змінити дані в документах, залишивши його Лінським. На цій підставі треба було б порушити ряд кримінальних справ, але якраз у той час почалися події Євромайдану - було не до Москаля. Після декількох років інцидент забувся, а Геннадій Москаль продовжує будувати кар'єру держслужбовця.

Статки і джерела доходів

Геннадій Москаль у 2017 році задекларував свій дохід від роботи держслужбовця в розмірі понад 250 тисяч гривень і пенсію в розмірі майже 200 тисяч гривень. На банківському рахунку у депутата 75 тисяч гривень. Також він володіє трьома квартирами, земельними ділянками, квадроциклами, снігоходами й іншим майном.

Особисте життя і сім'я

Нардеп одружений. Виростив доньку. Став дідусем (має двох онуків).

Фото і відео

https://www.youtube.com/watch?v=XMrAyyhtrVs


Дата народження
11 грудня 1950
Країна
Україна
Соцмережі