Дата народження
20 липня 1957
Країна
Україна
Соцмережі

Григорій Шверк

Шверк Григорій Аронович

Депутат ВР (VIII скликання), юрист, медіа-магнат

Дата народження:
20.07.1957 р.
Рідне місто:
 Сєвєродонецьк (Луганська область)

Григорій Шверк навчався в сєвєродонецькій школі №3. Потім він переїхав до Харкова, де вступив до політехнічного інституту.
Свою кар'єру Григорій Шверк почав в1981-му році. Тоді він влаштувався на вакансію інженера-програміста в Українському державному проектному інституті «Тяжпромелектропроект». Майбутній політик вів активну наукову діяльність у сфері розвитку нових інформаційних технологій в проектуванні.
У 1990-му році Григорій Шверк зайнявся політикою. Тоді він став депутатом Дзержинської райради Харкова.
Через 5 років він заснував компанію «Інформ-Бізнес», а також «Інформ-Бізнес-Аудит».
У 1996-му році Григорій Шверк приєднався до бізнесу Бориса Ложкіна. Зокрема, він зайняв пост віце-президента компанії «Теленеделя». Цю посаду Шверк покинув через 3 роки.
На початку 2000-х рр. Шверк і Ложкін щільно зайнялися створенням медійного холдингу «UMH group». Власне, у 2001-му році Григорій став віце-президентом цієї компанії. Цей пост він кинув у 2013-му році.
Варто зазначити, що Григорій Шверк перебуває у «Блоці Петра Порошенка« Солідарність». Після того, як її парламентську фракцію покинули Михайло Гвоздьов і Роман Насіров, Шверк зайняв вільне місце. Так, у 2015-му році почалася його парламентська кар'єра.
Також, Григорій Шверк займає пост заступника голови Нацкомісії України з питань телебачення і радіомовлення.

Особисте життя

Григорій Шверк перебуває у шлюбі з Тетяною Миколаївною Волковою. У пари троє дітей.

Скандали

Журналісти називають Григорія Шверка причетним до придушення свободи слова в Україні. На такий висновок наштовхнуло листування, опубліковане в Мережі у 2018-му році. У ній Григорій Шверк веде невимушену бесіду з Юрієм Артеменко, головою Нацкомісії з питань телебачення і радіомовлення. У діалозі сторони обговорювали необхідність закриття мовника «ZIK». Співрозмовники також прийшли до висновку, що ведуча каналу Наталія Влащенко – «рідкісна с * ка». В результаті Артеменком дійшов висновку:
«Скоро прикриємо лавочку« ZIKа ». Як же вони вже *****. Ще скаржаться на свободу слова».
Шверк підтримав ідею колеги:
«Так, ото ж. Одне втішає: рейтинг у них правда в районі плінтуса».
З інших опублікованих діалогів функціонерів Нацкомісії ТБ і радіомовлення стало відомо, що телеканали «Ера», «112» і «NewsOne» можуть припинити свою діяльність. Планується не продовжувати їх ліцензії. З листування виникає враження, що питання прикриття неугодних ЗМІ диктуються волею президента.
Григорій Шверк і інші учасники опублікованих діалогів заперечують їх справжність. Журналісти поки не довели правдивість наданої інформації.

У 2015-му році австрійські правоохоронці зацікавилися угодою Бориса Ложкіна з Сергієм Курченком про продаж «UMH group». Їхню увагу привернув той факт, що кошти за придбання холдингу були перераховані з офшору на офшор. Серед фігурантів справи також виявився Григорій Шверк.

Крім того, подейкують, що Григорій Шверк вирішує ряд особистих питань, користуючись лояльністю з боку Адміністрації Президента.

Статок

Згідно з декларацією за 2015-й рік дохід Григорія Шверка становить 100 439 грн. Ще 1 403 670 грн йому принесли відсотки в «ПриватБанку». До речі, на банківських рахунках політик зберігає 7 038 903 UAH і 36 676 USD. Також у розпорядженні Григорія Шверка 2 317 500 UAH, 497 500 USD і 14 730 EUR готівковими коштами.
При цьому депутат потребує кредитної підтримки. Нещодавно він виплатив борг перед «ПриватБанком» в розмірі 219 632 грн. Після Григорій Шверк вирішив знову взяти кредит. Його розмір склав 750 000 UAH. Всупереч скруті, у 2015-му році депутат придбав рухоме майно на суму 356 496 грн.
Григорій володіє квартирою в Києві площею 153,5 м².
Нардеп роз'їжджає на автомобілях «Lexus RX 350» і «Lexus RX 450H».
Політик носить елітні наручний годинник. Йому належать 2 таких вироби від «Ulysse Nardin» і «Rolex». Орієнтовна вартість кожного становить 250 тис грн.

Фото/відео

G:\Работа\2018\my.ua\2019\1 январь\28-31\29\Григорий Шверк.jpg

Дата народження
20 липня 1957
Країна
Україна
Соцмережі