Дата народження
26 серпня 1963
Країна
Україна
Соцмережі

Ян Михайлович Валетов (Борис Бітнер)

Український письменник-фантаст, журналіст та блогер пише російською мовою. Одружений, виховує двох дітей.

Біографія

З'явився на світ 26.08.1963 року. Корінний житель Дніпропетровська. Перші спроби писати фантастичні розповіді робив ще в шкільні роки.

Вступив у державний університет Дніпропетровська. Закінчив його в 1986 році за фізико-технічним напрямом. У тому, що команда КВН «ДГУ» в 1988 року завоювала титул віце-чемпіона та звання «Чемпіона імпровізації» є чимала заслуга письменника - капітана команди.

Кар'єра

Працював у державному підприємстві «Український інститут по проектуванню металургійних підприємств» на посаді інженера в департаменті складського господарства і механізації.

Паралельно захоплювався участю в грі на ерудицію «Що? Де? Коли?», а також був одним із ідейних натхненників рейтингової телевікторини «Брейн-ринг».

У 1987 році пішов у бізнес.

Випускає і перевипускає свої книги.

Окремі твори: 2005 рік - «Лівий берег Стіксу»; 2006 - «Прицільна дальність»; 2007 - збірник «Залишитися в живих», «Сумний танець фрейлакс» 2017 - «1917 року, або Дні відчаю».

Цикл «Нічия земля»: 2008 - «Нічия земля», «Діти Капища», «Дурні і герої», «Школа негідників».

Серія книг «Проклятий»: 2010 рік - «Хроніки Проклятого», 2011 - «Шлях Проклятого», 2012 - «Серце Проклятого».

Досягнення

Удостоєний нагород у 2009 році: «Інтерпрескон» (Санкт-Петербург) у розділі «Велика форма», «Зоряний міст» у розділі «Кращий цикл, серіал і роман із продовженням» і «Бронзовий кадуцей» (Харків).

У 2005 році написав перший твір - трилер «Лівий берег Стіксу».

Здобув популярність після написання циклу «Нічия земля», трьох книг об'єднаних однією назвою «Проклятий», окремих книг «Залишитися в живих», «Прицільна дальність» і т. п.

За сюжетом однієї з книг Яна Михайловича Валєтова в 2014 році був знятий серіал «Гранична глибина».

За оновленням сторінки на Facebook стежить понад 20 тисяч осіб.

Чутки і скандали

У своїх публікаціях підтримує проукраїнську позицію. Це, вкупі з єврейським походженням, робить його популярною мішенню для нападок.

У 2006 році написав книгу «Прицільна дальність», в якій розглянув варіант із замовним убивством колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. За словами автора, книга є політичним трилером.

Статки і джерела доходів

Активно публікує свої твори в провідних видавництвах України і Росії. Має успіх як письменник-фантаст, хоча, за його власними словами, книги мають скоріше прогнозний характер.

Влаштовує творчі вечори — зустрічі з письменником.

Особисте життя і сім'я

Одружений, виховує двох дітей. За віросповіданням атеїст.

Фото і відео

Похожее изображение

https://www.youtube.com/watch?v=_xWUIarZoh0  


Дата народження
26 серпня 1963
Країна
Україна
Соцмережі