рейтинги
рейтинги
20 березня, середа
Ашберн
Вхід
Дата народження
06 серпня 1982
Країна
Україна
Соц.мережі
1081
Яна Клочкова

Яна Клочкова -  українська плавчиня, чотирикратна олімпійська чемпіонка на дистанціях 200 та 400 метрів, срібна призерка — 800 метрів. Найтитулованіша спортсменка України в історії Олімпійських ігор. Учасниця трьох літніх Олімпіад. Встановила 50 рекордів України. На Олімпійських іграх у Сіднеї встановила світовий рекорд на дистанції 400 метрів і рекорд Європи на дистанції 200 метрів. 

Біографія

Яна Клочкова народилася в 1982 році. Плавчиня - уродженка Криму. Народилася в Сімферополі, проте пізніше переїхала до Харкова. Зараз живе в Києві. Спортсменка почала займатися плаванням в 1989 році. Тренерами майбутньої чемпіонки були Ніна і Олександр Кожух.

Кар'єра

Стає чемпіонкою світу з плавання на відстань 25 метрів в 1999 році. Знаменитою на всю країну Яна Клочкова стає вже в 2000 році, коли на Олімпіаді в Сіднеї вона вперше стає олімпійською чемпіонкою. Також визнається найкращою спортсменкою в своїй категорії в Європі.

Знову стає кращою плавчинею планети в 2002 році. Яна Клочкова також виграє золоті медалі на чемпіонатах в Ризі і Лісабоні.

Виграє дві золотих медалі на Олімпіаді в Афінах, де стає кращою на відстанях 200 і 400 метрів.

До кінця минулого десятиліття Яна Клочкова залишалася найкращою плавчинею планети. Активно виступає і завойовує десятки нагород на міжнародних змаганнях.

У 2009 році Яна Клочкова офіційно закінчує кар'єру в спортивному плаванні і переходить на суспільну і тренерську роботу.

Нині є членом президії Федерації плавання України.

Досягнення

Яна Клочкова - одна з найбільш титулованих спортсменок в історії України. Одна з кращих плавчинь в історії. Чотири рази ставала олімпійською чемпіонкою. Побила ряд світових рекордів як спортсменка, яка швидше за всіх пропливла 200 і 400 метрів. Яна Клочкова також є автором близько 75 рекордів України в плаванні.

Нагороджена орденами «За заслуги», а також орденом Святої Ольги. Яна Клочкова - Герой України.

Чутки і скандали

Яна Клочкова потрапила у великий скандал в 2015 році, коли її «зловили» на відпочинку в окупованому Криму. Відвідування чемпіонкою півострова викликало бурю обурення в ЗМІ і в соціальних мережах. Сама Клочкова більше рідний Крим не відвідує.

У 2017 році багато видань писали про скандал навколо Клочкової та одного з найбільших туристичних операторів країни. Тоді плавчиня звинувачувала фірму в шахрайстві і заявляла, що українські оператори винні в зриві її літнього відпочинку разом з дитиною.

Статки і джерела доходів

Яна Клочкова не розкриває інформації про свої доходи. Відомо, що на піку кар'єри в якості призових за свої перемоги вона отримувала сотні тисяч доларів. Спортсменка також володіє декількома квартирами і особистим авто. На даний момент вона живе за рахунок коштів, одержаних від Федерації плавання, а також дивідендів від інвестицій, зроблених в минулому.

Особисте життя і сім'я

Яна Клочкова ніколи не перебувала в офіційному шлюбі. Довгий час зустрічалася з відомим гонщиком і телеведучим Олексієм Мочановим. Була в тривалих відносинах з грузинським бізнесменом Леваном Ростошвілі, від якого народила сина Олександра.

Фото і відео

Дата народження
06 серпня 1982
Країна
Україна
Соц.мережі