Країна
Україна
Соцмережі

Яна Міненко

Яна Міненко: єдина жінка-керівник серед усіх філій Renault

Яна Міненко сьогодні є успішним керівником в автомобільному секторі. Почавши свою кар'єру з роботи перекладача, вона і подумати не могла, що в підсумку стане керувати великою дилерською мережею всесвітньо відомої компанії "Рено" в Україні. Крім бізнесу, жінка встигає бути дружиною і мамою.

Біографія

Хоча Яна Міненко не ховається від журналістів, дані про її біографію зводяться до інформації про сім'ю та професійну діяльність.

Сім'я

Жінка одружена. Зі своїм нинішнім чоловіком познайомилася онлайн на сайті знайомств. Разом вони виховують сина Андрія, з яким ще з 5 років почали вивчати китайську мову.

Освіта

Яна Міненко має дві вищі освіти. Спочатку отримала спеціальність перекладача, а через деякий час закінчила Київський політехнічний інститут, в якому вивчала маркетинг.

Кар'єра

Бувши ще студенткою, Яна планувала влаштуватися перекладачем або викладачем іноземних мов, оскільки  володіла англійською та французькою. Перекладати початку в університеті, а після випуску спочатку працювала на фрілансі, а потім отримала посаду перекладача спеціальних делегацій в адміністрації Залізниці України. Крім цього, близько року підробляла в Європейській комісії з агробізнесу.

Через кілька років дівчина прийшла до висновку, що хоче досягти більшого, аніж просто займатися перекладами, тому вступила до КПІ на факультет маркетингу. Водночас побачила вакансію в компанії "Рено" і, знаючи французьку мову, вирішила спробувати себе там. 

Яну взяли на посаду експерта з логістики. Через п'ять років вона вже стала начальником відділу логістичної. Пізніше Міненко призначили директором відділу продажів і розвитку дилерської мережі, обов'язки якого вона сумлінно виконувала аж до декретної відпустки.

Відсидівши рік з дитиною, Яна повернулася в автомобільний бізнес, але вже на посаду директора з якості та післяпродажного обслуговування. А вже у 2014 році вона очолила українське представництво французької компанії "Renault".

Загальний досвід її роботи в "Рено Україна" становить близько 15 років.

https://www.youtube.com/watch?v=DdlNCTDZK4I

У вільний від роботи час (хоча такого у неї зовсім мало), Яна Міненко займається спортом (ходить в зал або басейн, вправляється в йозі), вивчає астрологію або психологію, готує щось для своєї сім'ї, дивиться кіно або слухає джаз.

Досягнення

За підсумками загальнонаціонального рейтингу "ЛЮДИНА РОКУ 2016" Яна Міненко отримала звання "Менеджер року". Крім цього, її професійні досягнення були відзначені бізнес-виданням "Фокус", який двічі (2016-2017 рр) включав її в трійку кращих топменеджерів автомобільного сектора України.

Новини

У лютому 2018 року компанія "Рено Україна" оголосила про те, що поки утримається від запуску електромобілів Renault Zoe на український автомобільний ринок. Нагадаємо, що продажі даного авто повинні були стартувати у травні 2018 року.

За словами гендиректора українського офісу "Renault", дата запуску продажів була перенесена через те, що країна просто виявилася не готова до цього. 

Провівши технічний тур в декількох містах (Київ, Одеса, Львів), фахівці "Рено" з'ясували, що в Україні не вистачає 80% станцій, на яких могли б заряджатися автомобілі Zoe. Необхідна кількість "розеток" виявилася лише у Львові. 

Проте, Міненко розповіла про плани провести ще один такий тур, і висловила надію, що на той час в містах з'явиться необхідна для виведення електрокарів інфраструктура.

Країна
Україна
Соцмережі