Країна
Україна
Соцмережі

Яніна Пономарьова

Яніна Пономарьова - королева лізингу, яка заробляє мільйони на угодах з фермерами

Одна з найбільш впливових жінок-підприємниць сучасної України, з неясним минулим, але великими амбіціями.

Перспективна мільйонерка з неясним минулим

Яніна Пономарьова зараз є однією з найбільш впливових і багатих жінок України. Заступниця генерального директора компанії «ОТП Лізинг», як заведено називати, є «широко відомою в вузьких колах».

Сьогодні в Інтернеті практично неможливо знайти інформацію про минуле «королеви лізингу». Яніна Пономарьова не любить поширюватися про своє минуле. На даний момент, у відкритих джерелах не знайти інформації про освіту перспективної фінансистки, її трудовий шлях і обставини особистого життя. Справедливості заради, варто відзначити, що громадськість ніколи не цікавило особисте життя і минуле керівниці найбільшої в сучасній Україні лізингової компанії.

Яніна Пономарьова дає інтерв'ю, деякі з яких можна назвати такими, що не були замовлені рекламним відділом її компанії. Однак, інтерв'юерів не цікавить минуле однієї з найбільш впливових жінок фінансової та сільськогосподарської галузі. Крім того, керівниця «ОТП Лізинг» лише побіжно згадує про своє минуле до приходу в одну з найбільших лізингових компаній України і Східної Європи.

Відомо, що Яніна Пономарьова народилася в 1980 році. Підприємниця країни має вищу освіту в галузі фінансів і банківської справи і відрізняється ерудицією. «Королева лізингу» володіє іноземними мовами, має широкі пізнання в різних сферах науки і суспільства і добре вихована.

В офіційних інтерв'ю Яніна Пономарьова заявляє, що до приходу в «ОТП Лізинг» працювала в двох профільних компаніях. Однак, сама бізнес-вумен не називає конкретні назви своїх перших фірм. Крім того, джерела також не підтверджують знайомство з «першою леді українського лізингу», що виглядає дещо підозріло.

Яніна Пономарьова з'являється в офіційних джерелах лише з 2010 року, після того, як приходить в компанію «ОТП Лізинг». Підприємниця в своєму спілкуванні зі ЗМІ зачіпає лише події поточного десятиліття і активніше говорить про майбутнє, ніж про сьогодення, що незвично для однієї з найбільш впливових молодих підприємниць країни.

Першу заступницю однією з найбільших компаній фінансового сектора пов'язують з її босом - Андрієм Павлушиним. Ходять чутки, що Яніна Пономарьова пов'язана з керівництвом групи «ОТП» в Україні. Джерела стверджують, що бізнес-леді є дружиною дуже впливового чоловіка, який допоміг їй в кар'єрі. Однак, «маріонеткою» Пономарьову ніхто не назве, оскільки всі знайомі з «королевою лізингу» відзначають її діловий хист, розум, жорсткість і прагматичність.

«ОТП Лізинг»: про компанію та сферу її діяльності

Лізинг - знайоме, але малозрозуміле сучасній людині поняття. Під цим терміном мають на увазі комплекс послуг, що включає покупку, страхування і обслуговування обладнання. Лізинг відрізняється від стандартного кредитування тим, що компанії зберігають ліквідність підприємства, готуючи його для подальшої роботи. Компанії, подібно до «ОТП Лізинг» та її керівники, такі як Яніна Пономарьова, беруть від своїх клієнтів перший внесок за товар і комісію за видачу. Всі подальші витрати, які включають платежі за реєстрацію, страховку та інші послуги сплачуються рівними частками відповідно до раніше призначеного графіка.

Лізингові компанії також виступають в якості інвесторів, видаючи позики в разі нестачі грошей у перспективного клієнта. Крім того, даний вид економічних відносин вигідний тим, що оподаткування на предмет лізингу не таке суворе, як на те, що взяте в борг.

На даний момент «ОТП Лізинг» та Яніна Пономарьова найчастіше працюють в фінансовому лізингу. Він включає оплату повної вартості обладнання або транспорту протягом терміну лізингового договору, який становить не менше одного календарного року. Тобто, український підприємець може отримати потрібні йому для роботи і розвитку активи відразу ж, але розрахуватися за них пізніше - у міру отримання доходу.

Крім того, Яніна Пономарьова займається оперативним лізингом. Цього виду фінансової допомоги потребують підприємці, які зацікавлені в швидкому отриманні обладнання або транспорту з можливістю його викупу при необхідності.

«ОТП Лізинг» є одним з дочірніх підприємств найбільшої європейської банківської мережі «ОТП». Конгломерат був заснований в Угорщині і в даний момент вважається однією з найбільш успішних і впливових компаній на території Європи. Вартість активів фінансового гіганта перевищує 6 мільярдів доларів. Українська "дочка" угорської компанії була заснована в 2008 році і позиціонує себе, як єдина відкрита лізингова компанія в нашій країні, що є частковою правдою.

«ОТП Лізинг» та її обличчя Яніна Пономарьова в останні роки все частіше з'являються в ЗМІ, оскільки прийняли стратегічне рішення розширювати присутність на перспективному аграрному ринку.

Перетворення в «королеву лізингу»

Яніна Пономарьова приходить в найбільшу лізінових компанію України в 2010 році. У нещодавно відкритій фірмі молодий фахівець відразу ж займає місце першого заступника генерального директора. Призначення викликає здивування в головному київському офісі компанії, співробітники якого сподівалися побачити в цьому кріслі більш знайому людину.

Однак, Яніна Пономарьова проявила жорсткість, ділову хватку і почала жваво освоювати свою роботу. «ОТП Лізинг» приступило до пошуку нових вигідних клієнтів і розширення присутності на українському ринку, поки в 2014 році не відбулося всім добре відомі сумні події.

Так, в 2015 році «ОТП» ледь не пішли з українського ринку, а їх дочірньому підприємству було зовсім заборонено фінансувати нові проекти. Майже рік найбільша лізингова компанія країни працювала лише зі старими клієнтами, а їхні менеджери сподівалися на швидке поліпшення на ринку. Тоді компанія потрапила в ряд скандалів з збанкрутілою фірмою «Мрія». Власники провального підприємства не хотіли віддавати взяту в борг техніку і звинувачували «ОТП Лізинг» і Яніну Пономарьову особисто в рейдерстві. Тоді в ЗМІ з'явилися численні скандальні заголовки, після чого представники «ОТП» почали суворо і підозріло ставитися до бізнесу в Україні. Техніку у «Мрії» довелося відбирати з силою, при залученні виконавців і правоохоронних органів.

Однак, з 2016 року «ОТП Лізинг» та Яніна Пономарьова, зуміли здійснити якісний прорив. Тоді «дно» в українській економіці було досягнуто, після чого почався підйом бізнесу, в якому банківська група почала грати не останню роль.

В якості основного профілю діяльності Пономарьова вибрала «порожню нішу» - сільськогосподарський лізинг. Фермерам в країні була терміново потрібна нова техніка для роботи і розширення, яку і забезпечили їм банкіри. Так, за підсумками 2016 року «ОТП Лізинг» видав 60 мільйонів доларів українським аграріям і отримав не менше 130 мільйонів доларів прибутку.

Яніна Пономарьова несподівано для багатьох стала «королевою лізингу», на прийом до якої хотіли потрапити і простий фермер і новий український латифундист. Банківська співробітниця стала мало не поодинці вирішувати майбутнє невеликих компаній і великих конгломератів, які потребували ресурсів для роботи і розвитку. «ОТП Лізинг» видали гроші на покупки тисяч тракторів, комбайнів, вантажівок та іншої техніки. Компанія працювала з провідними європейськими виробниками і їх більш «скромними» колегами з України та Білорусі.

Розквіт сільськогосподарського лізингу і подальші перспективи

Сьогодні Яніна Пономарьова і компанія «ОТП Лізинг» переживають чи не найкращі часи. Після періоду кризи почався сільськогосподарський бум, в обслуговуванні якого вони беруть діяльну участь.

Почали з'являтися нові напрямки лізингу, значно зросли обсяги замовлень і навіть з'явилися конкуренти. У період 2017 - 2018 років Яніна Пономарьова активно працювала над укладанням нових партнерських угод, пошуком постачальників і відкриттям представництв в регіонах.

Останнім інформаційним приводом, поданим Пономарьовою став її прихід в вагонний лізинг. У 2018 році "ОТП Лізинг» виділив кошти для покупки компанією «Лемтранс» 172 вагонів. Загальна сума угоди між сторонами оцінюється в 150 мільйонів гривень. Надалі лізингова компанія вкладе в даний вид діяльності ще більше коштів, оскільки після початку реалізації положень про Асоціацію між Україною та ЄС вітчизняні вантажовідправники потребують нових вагонів.

Крім того, «ОТП Лізинг» під керуванням Яніни Пономарьової отримали додаткові 10 мільйонів євро для фінансування українського аграрного сектору. Відзначимо, що перспективи розвитку даної сфери в Україні були відзначені на найвищому рівні - в Євросоюзі та Європейському банку реконструкції та розвитку.

На тлі новин про успіхи аграрного лізингу в Україні серед учасників галузі і в ЗМІ почала з'являтися інформація, що «ОТП Лізинг» і Яніною Пономарьовою все частіше незадоволені аграрії. Фермери і великі власники скаржаться на жорсткі умови договорів, нахабних і безпринципних співробітників компанії і жорстокі санкції стосовно тих, хто пропускає дати платежів.

Сама Яніна Пономарьова почала все частіше з'являтися в ЗМІ і розповідати про свій бізнес-проект, намагаючись сформувати образ молодої, перспективної і заповзятливої ​​підприємниці, яка дбає про майбутнє своїх клієнтів і вітчизняної економіки в цілому.

Загальні статки керівниці найбільшої лізингової компанії України також значно зросли. Яніну Пономарьову називають доларовим мільйонером зі статками не менше 5 мільйонів доларів.

https://www.youtube.com/watch?v=RsHYrTCxUvA

Країна
Україна
Соцмережі