Дата народження
14 жовтня 1980
Країна
Україна
Соцмережі
475

Ярослав Юрчишин

Ярослав Юрчишин: мільйонер, який бореться з корупцією в Україні

Біографія Ярослава Юрчишина сповнена різноманітних подій. Бувши українським активістом, громадським діячем, а також експертом у сфері боротьби з корупцією, він часто коментує події, які відбуваються в країні, а в багатьох і сам бере участь. 

Біографія

За даними Вікіпедії народився Юрчишин Ярослав у Львові в 1980 році (хоча в деяких джерелах вказується, що він родом з Росії). У нинішній час є виконавчим директором неурядової антикорупційної організації "Transparency International Ukraine".

Сім'я і особисте життя

Ярослав одружений на Ользі Юрчишин, з якою виховує трьох дітей. У вільний час пише пісні і грає на гітарі.

Освіта

Освіту Ярослав Юрчишин отримав гарну. Спочатку 5 років провчився у Львівському національному університеті ім. І. Франка на історика. Потім вступив до Києво-Могилянської академії, де вивчав соціальні науки і технології. Там же вступив на магістратуру, в якій освоював питання політології. Крім цього, Юрчишин додатково отримав спеціальність психолога в приватній Школі практичної психології.

Кар'єра

Професійна діяльність молодого Ярослава Юрчишина почалася з керівника гуртка краєзнавства у львівському Краєзнавчому центрі. Пропрацювавши там рік, він перейшов в організацію "Пласт - Національна скаутська організація України", офіс якої знаходиться в Києві. 

У скаутах Юрчишин також був недовго (близько 2-х років). У 2003 році отримав посаду в партії Народний Союз "Наша Україна". У політиці пробув до 2009 року, працюючи в Фундації регіональних ініціатив "ГАРТ", а згодом - у Верховній Раді в якості помічника депутата.

Наступні 2 роки (2009-2011) Ярослав Романович провів в інвестбанку "Фенікс-Капітал", де був сполучною ланкою з владою, а також керував одним з відділів.

З 2012 по 2014 рік був медіа-тренером в декількох інститутах, а також входив в якості експерта в команду Національного круглого столу "Згода заради європейського майбутнього".

Змінивши таку кількість робочих місць, Юрчишин в 2014-му перемкнувся на телебачення, працюючи на Еспресо ТБ. Паралельно з журналістикою, Ярослав був радником Секретаря в Раді нацбезпеки і оборони України.

Влітку 2016- го став виконавчим директором антикорупційної організації "Transparency International Ukraine", де працює донині.

Суспільна діяльність

На громадських засадах Юрчишин Ярослав до 2017 року входив до Ради громадського контролю при НАБУ. До цього був:

  • членом конкурсних комісій по призначенню високих посадових осіб;
  • членом правління організації "TI Україна", директором якої сьогодні є;
  • керівником відділу в Центрі Реформ при Інституті розвитку громадських інновацій;
  • головою Київської партійної організації "ДемАльянс".
  • главою ради в Національній скаутській організації України;
  • радником Андрія Парубія в Секретаріаті РНБО і помічником кількох нардепів;
  • членом, а потім і головою київської організації "Пласт";
  • членом робочої групи Плану законодавчого забезпечення реформ при голові ВРУ (знаходиться в команді донині).

Ярослав Юрчишин коментує

Бувши керівником міжнародної громадської організації "Transparency International" в Україні, а також українським активістом, Ярослав Юрчишин часто з'являється в новинах ЗМІ, виступаючи з заявами і коментуючи події, що відбуваються в країні.

Про зачистку МОЗ від "ворогів"

Так, в 2016 році прем'єр-міністр В. Гройсман звернувся до Уляни Супрун (в.о. міністра охорони здоров'я) з вимогою "зачистити міністерство від ворогів" (тих, хто гальмує реформи). 

Його підтримали багато активістів з різних організацій (таких як "Центр протидії корупції", "TI Ukraine", БО "Пацієнти України"). Разом вони направили в Кабмін вимогу про скасування призначення Шолойко на посаду держсекретаря МОЗ у зв'язку з її фармацевтичним бізнесом і, відповідно, конфліктом інтересів. Раніше вона намагалася очолити Держлікслужбу, але не пройшла відбір, оскільки приховала причетність свого чоловіка до фармацевтичного бізнесу. 

Юрчишин разом з іншими активістами підкреслив, що Наталія Шолойко не повинна займати таку високу посаду в Міністерстві охорони здоров'я, в той час як її родина має бізнес в сфері фармацевтики.

Про конфлікт САП з НАБУ

На початку 2018 року в кабінеті голови НАБУ Назара Холодницького була таємно встановлена ​​”прослушка”, в ході якої було виявлено, що керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури "зливав" секретну інформацію про майбутні обшуки і тиснув на кількох посадових осіб. В результаті цього між Назаром Холодницьким і Артемом Ситником (главою НАБУ) виник конфлікт, який негативно позначився на ефективності роботи обох антикорупційних органів.

"Після того, як кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів винесла догану голові Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому, оптимальний варіант для нього - залишити займаний пост", - прокоментував ситуацію Ярослав Юрчишин.

Про корупцію

Керівник міжнародної організації в Україні "TI Ukraine" Ярослав Юрчишин в одному зі своїх виступів заявив, що найбільш корумпованою установою в країні є Державна фіскальна служба. Він також зазначив, що якщо раніше корупція головним чином процвітала в ДАІ, то сьогодні нею найбільше "заражені" системи охорони здоров'я і освіти України.

Про призначення Жебрівського

Чи багато людей або організацій наважаться подати до Верховного Суду на Президента? 

А ось "Transparency International Україна" (на чолі з Юрчишиним) разом з ЦПК і "Автомайданом" подали в суд на Петра Порошенка за те, що той віддав колишньому начальнику військово-цивільної адміністрації в Донецьку Павлу Жебрівському посаду аудитора головного антикорупційного органу НАБУ. 

Активісти, які подали позов, просили суд скасувати указ про призначення Жебрівського, в зв'язку з відсутністю досвіду роботи в відповідних органах за кордоном, хоча це обов'язкова, прописане в законі вимога про призначення посадових осіб НАБУ. Юрчишин упевнений, що президент міг призначити аудитором НАБУ досвідченого міжнародного фахівця, але чомусь не зробив цього. Сам Жебрівський запевняє, що цілком підходить на посаду незалежного аудитора Антикорупційного Бюро.

Скандал навколо нападу на Катерину Гандзюк

4 листопада в віці 33 років померла Катерина Гандзюк, яка викривала херсонські організації, замішані в корупції. Пішла з життя активістка в результаті сильних травм, отриманих внаслідок опіків кислотою, яку на неї вилив невідомий під час нападу.

"Катя викривала фінансування сепаратистських утворень у вигляді органів самоврядування населення, яке фактично здійснювалося за підтримки певного крила правоохоронних органів в Херсоні. Тому питання чому, для чого, чи дійсно тут є певні зв'язки місцевих правоохоронців з сепаратистськими рухами, залишаються відкритими", - заявив Ярослав Юрчишин на телеканалі ZIK. 

Крім цього, він висловив сумнів у тому, що поліції навряд чи вдасться знайти замовника вбивства, як не знайшла і в багатьох інших випадках нападу на активістів.

1 листопада Юрчишин разом з іншими представниками громадськості зустрівся з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, яка провела в Києві закриту зустріч з активістами. Вони попросили її надати допомогу в цій справі і навіть подарували футболку з написом "Хто замовив Гандзюк?"

Юрчишин Ярослав впевнений, що справою Гандзюк, а також іншими нападами на українців з активною громадянською позицією вже давно повинна була зайнятися СБУ, але правоохоронні органи досі зволікають з передачею справи. Це й не дивно, адже, на думку Юрчишина, проросійські правоохоронці та слідчі, замість того, щоб захищати українців, мало того, що не роблять цього, так ще й нерідко самі чинять тиск.

Судячи з того, наскільки активно Юрчишин бере участь у справі про напад на Катерину Гандзюк і її смерть, ця ситуація сильно зачепила молодого бізнесмена. "Відповідальність за таку ситуацію лежить на правоохоронних органах і, можливо, на російських розвідувальних службах", - заявив Ярослав Романович.

Статки та джерела доходів

Згідно з електронною декларацією Ярослава Юрчишина за 2017 рік, на посаді директора "TI Україна" заробив майже 238 000 гривень. 

Крім того, більш як 900 000 гривень він отримав від заняття бізнесом і ще понад 2 000 гривень в якості відсотків від банківських вкладів. З грошових активів у підприємця-активіста зберігалося близько 45 000 гривень на банківських рахунках.

Дружина Юрчишина також займається бізнесом. За 2017 рік її доходи склали понад 268 000 гривень. Ще майже 7 000 гривень їй було виплачено в якості матеріальної допомоги від держави на новонароджену дитину.

У власності Юрчишина знаходиться квартира в Києві, яку він купив ще в 2014 році за 607,5 тисяч гривень. Дружині належить ділянка землі, приватний будинок під Києвом, машина Hyundai Accent 2008 р.в. Ще однією квартирою в столиці вона має право користуватися на підставі прописки.

Що стосується джерел доходів, то подружжя займається бізнесом. Юрчишин також займає керівні позиції в ряді організацій, таких як "Transparency International Україна", "ПЛАСТ", "Простір 500", "Центр протидії корупції" та ін.

Дата народження
14 жовтня 1980
Країна
Україна
Соцмережі