Країна
Україна
Соцмережі

Єлизавета Богуцька

Богуцька Єлизавета Петрівна: кримська активістка і народний депутат, яка збила пішохода на смерть

Богуцька Єлизавета Петрівна - кримська активістка, яка стала відомою у 2014 році, коли демонструвала свою проукраїнську позицію у вже окупованому півострові.

Біографія

Богуцька Єлизавета Петрівна народилася 14 квітня 1964 року у Сімферополі.

Освіта

У 1987 році Єлизавета Богуцька закінчила Кримський медичний інститут і отримала диплом педіатра.

Сім'я

Про приватне життя Ліза Богуцька не розповідає громадськості. Відомо, що народна обраниця заміжня. Однак ким є її обранець пресі точно невідомо. Вона лише повідомила, що діти і чоловік залишилися в Криму.

Кар'єра

У період з серпня 1987 по червень 2003 року Богуцька працювала у Сімферопольській обласній психіатричній лікарні №5 у якості лікаря-психіатра.

Потім вона змінила рід діяльності і стала займатися підприємницькою діяльністю. Ще в 2002 році Єлизавету прийняли до Спілки дизайнерів України, як дизайнера інтер'єрів.

Кримчанка стала відомою у 2014 році під час окупації Російською Федерацією півострова. Поступово Богуцька стала блогером і активістом. Вона не визнала "входження" Криму до складу Росії.

Єлизавета Богуцька демонстративно носила одяг у кольорах українського прапора, прикрашала автомобіль орнаментом вишивки, включала гімн України, проїжджаючи повз будівлі "ФСБ" у Сімферополі.

Проукраїнська позиція привела до того, що у будинку Богуцької почалися обшуки. Після цього, Ліза змушена була у вересні 2014 року залишити півострів і перебратися на "континентальну" Україну.

За інформацією преси, спочатку Богуцька була прихильницею п'ятого президента Петра Порошенка. Однак пізніше опинилась у таборі його опонента - ексгубернатора Одеської області Михайла Саакашвілі.

У 2019 році Ліза долучилася до партії "Слуга народу". З цією політичною силою вона балотувалася на позачергових парламентських виборах, які відбулися 22 липня. У Богуцької був дев'яносто п'ятий номер у списку партії "Слуга народу".

У дев'ятому скликанні Верховної Ради Ліза стала членом комітету з питань з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Компромат

8 жовтня 2018 року Єлизавета Богуцька на своїй машині збила пішохода. Через кілька годин він помер від отриманих травм. Про подію вона повідомила сама в Фейсбуці: "Проїжджаючи по своїй смузі на зелений сигнал світлофора я збила людину, яка вирішила перейти дорогу на червоний сигнал світлофора. Перед моєю машиною він побіг. Я побачила його пізно".

Кримська активістка відразу повідомила, що не має наміру ховатися від правосуддя за впливових родичів. Також Богуцька повідомила, що збирається співпрацювати зі слідством і знайти близьких загиблого пішохода.

Декларація

Єлизавета Богуцька у 2019 році не подавала електронної декларації. За даними, які вона подавала до Центральної виборчої комісії, Ліза проживає у місті Вишгород Київської області.

Посилання

Особиста сторінка в Фейсбук

Ел. пошта

Телефон (044) 255-29-69 (помічник); (044) 255-26-79

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=9NyfAr4HfDY 

Країна
Україна
Соцмережі