Дата народження
17 жовтня 1990
Країна
Україна
Соцмережі
270

Єлизавета Ясько

Ясько Єлизавета Олексіївна: випускниця Оксфорда, продюсер, член партії "Слуга народу"

Ясько Єлизавета Олексіївна стала першою українкою, яка закінчила Школу Державного Управління Блаватника в університеті Оксфорда. Попри молодий вік, неодноразово представляла Україну на світовій арені.

Біографія

Єлизавета Ясько народилася 17 жовтня 1990 року в Києві. Є експертом у сфері політології та культури. Працює віцепрезидентом в blockchain-стартапі (VP of Social Impact & External Relations) та музичному лейблі Younk. Продюсувала фільм "Крим: брудний секрет Росії". У нинішній час бере участь у багатьох політичних і наукових програмах, виступає на українських і міжнародних форумах, активно займається політичною і громадською діяльністю.

Сім'я

Незаміжня.

Освіта

Ясько Ліза закінчила магістратуру Київського національного університету ім Т. Г. Шевченка за спеціальністю "політологія". Пізніше вступила до Школи державного управління Блаватника в Оксфордському університеті, який по праву вважається одним з найпрестижніших у світі.

https://www.youtube.com/watch?v=TRmOxVS-APo

Кар'єра

У відкритих джерелах повідомляється, що Єлизавета Ясько перебувала в команді швейцарської миротворчої ініціативи Caux Initiative of Change, а також отримувала стипендію за програмою "Всесвітні Студії".

Стала першою українкою, яка отримала диплом Школи державного управління Блаватника в Оксфордському університеті.

Заснувала проєкт з розвитку культурної дипломатії, креативної економіки і освіти "Yellow Blue Strategy". Читає лекції в Українському Католицькому Університеті.

Раніше Ясько Єлизавета мала досвід роботи в Міністерстві з питань діджиталізації, культури медіа та спорту Великобританії. Крім того, працювала в компанії CFC Consulting, в українському кризовому медіа-центрі, а також в Адміністрації Президента України.

Крім усього іншого, керувала музичною кампанією "Свідок", отримавши нагороду з Канн, координувала українську кампанію "Hop Nederland Hop" в Нідерландах і очолювала мультимедійний проєкт "UN Hundred".

Як зазначено в її біографії, у нинішній час працює продюсером в британській фільм-компанії, а також віцепрезидентом блокчейн-стартапу. Взяла участь у створенні документального фільму "Крим: брудний секрет Росії", який вийшов у світі в 2018 році, а в Україні був представлений на початку 2019 року.

У нинішній час Ясько Єлизавета Олексіївна балотується в народні депутати України від партії "Слуга Народу". Входить до першої двадцятки кандидатів, в передвиборчих списках знаходиться під номером 15.

Із інтерв'ю

Обдарована дівчина з активною життєвою позицією і великими амбіціями Ліза Ясько стала першою українкою, яка закінчила Школу державного управління в Оксфорді. Ставши випускницею одного з кращих університетів світу, дівчина повернулася на батьківщину, щоб розвивати свою країну.

В одному зі своїх інтерв'ю вона розповіла, що для отримання міжнародного досвіду в держуправлінні вибрала 3 кращих ВНЗ у світі: Оксфорд, Кембридж і Лондонську школу економіки і політичних наук (LSE). Дізнавшись, що вступила до усіх трьох університетів, Ліза зупинилася на Оксфорді, в якому згодом отримала диплом магістра.

Говорить, що була там першою українкою, при цьому вчилася з представниками десятків інших національностей. У зв'язку з цим глибше зрозуміла питання толерантності та стала більш стриманою у своїх висловлюваннях.

"Історій багато насправді. Спочатку мені здавалося, що розповідь про мою країну повинна всім обов'язково подобатися. Однак при цьому в класі з тобою сидять представники ще 80 національностей. І у них всіх теж є свої проблеми у своїх країнах, свої стереотипи. І мені здається, що були ситуації, коли я недооцінювала культурні відмінності", - згадує дівчина.

Ліза Ясько також говорить, що освіта в Оксфорді дуже дорога і їй як простій українці була не по кишені. Тому вона активно зайнялася фандрейзингом, почавши залучати різні фонди, організації, багатих людей. Розповідає, що це стало для неї справжнім викликом, оскільки багато хто перемкнувся на допомогу учасникам бойових дій, і потрібно було себе переламувати в цьому питанні. Через три роки Єлизаветі вдалося зібрати необхідну суму грошей на навчання (а це близько 80 тисяч доларів загальних витрат за рік).

Ліза Ясько ніколи не приховувала своїх планів піти у велику політику, щоб працювати на благо країни, однак говорила, що для цього потрібно вибрати правильне місце і час.

Очевидно, слушним часом стали майбутні вибори, а вдалим місцем - президентська партія, оскільки випускниця Оксфорда висунула себе на посаду народного депутата від "Слуги народу".

"Все, чого я хочу, - допомагати Україні просувати свої національні інтереси, захищати їх. Мені хочеться допомогти Україні стати успішною. І я вважаю, що отримана освіта дуже сильно в цьому допоможе", - заявила Єлизавета Ясько.

Декларація

Немає даних про доходи дівчини.

Дата народження
17 жовтня 1990
Країна
Україна
Соцмережі