Дата народження
31 травня 1986
Країна
Україна
Соцмережі
237

Євген Кравцов

Кравцов Євген Павлович: колишній головний залізничник, щодо якого порушено кримінальну справу

Кравцов Євген Павлович: ексголова "Укрзалізниці", відставки якого вимагали його підлеглі, а ДБР відкрила кримінальну справу за статтею про зловживання владою.

Біографія

Євген Павлович Кравцов народився 31 травня 1986 року.

Освіта

Євген має два дипломи про вищу освіту: юриста (Київський національний університет імені Тараса Шевченка) та менеджера ЗЕД (Європейський університет).

Крім того, Кравцов пройшов курс з міжнародного комерційного права програми Фулбрайта і по торговельній політиці та комерційній дипломатії Центру розвитку міжнародної торгівлі.

Особисте життя

Кравцов перебуває у шлюбі. Дружина - Олена Кравцова. У подружжя двоє синів: Павло та Лев.

Кар'єра

Євген ще студентом почав працювати за фахом. Майже десять років (2006-2015) його професійної кар'єри пов'язані з юридичною практикою. Спершу протягом року Кравцов працював на посаді консультанта Міжнародної торгової палати (International Chamber of Commerce).

Потім він влаштувався у відому юридичну фірму "Астерс". У 2014 році він доріс до того, щоб стати партнером фірми. У січні 2015 року Кравцов перейшов на роботу в АТ "Укрзалізниця".

Перші два місяці молодий юрист був радником очільника УЗ. Потім він пересів у крісло начальника Департаменту реформування і корпоративного розвитку. З травня по листопад Євген перебував на посаді директора з реформування, майнової і правової політики.

До травня 2016 року топменеджер входив до складу правління АТ "Укрзалізниця". У цей же час, з березня по травень Євген виконував обов'язки глави УЗ. Протягом року (серпень 2016 - серпень 2017) Кравцов очолював наглядову раду АТ "Укрзалізниця".

У травні 2016 року уряд Володимира Гройсмана призначив Євгена на посаду першого заступника міністра інфраструктури Володимира Омеляна. На цій посаді він пробув до серпня наступного року.

10 серпня 2017 року Кравцов повернувся в АТ "Укрзалізниця". Спершу у якості в.о. голови правління, а з січня 2019 року - Кабінет Міністрів призначив його керувати українською залізницею.

У грудні 2019 року Євген оголосив про те, що переходить з посади УЗ у "публічний державний сектор".

Компромат

За даними ЗМІ, ще в юридичній фірмі "Астерс" Євген займався тим, що "вдало здійснював тіньові схеми по злиттю і поглинанню підприємств, застосовуючи класику рейдерської перекупки боргів і зміни кредиторів у компаніях, що банкрутують".

В "Астерс" Кравцов познайомився з Михайлом Бейліним, якого пізніше будуть називати неофіційними "смотрящим" за міністерством інфраструктури та МінАПК. За інформацією в пресі, саме Бейлін пролобіював призначення Кравцова до "Укрзалізниці".

Відзначається, що головним завданням молодого юриста стало стежити "за приватизаційними процесами на залізниці - розпродажем непрофільних активів УЗ, які обслуговують пасажирські та вантажні перевезення".

Кравцов допоміг "своїм" людям потрапити до складу правління інвестиційно привабливих підприємств. 

"Ті вивчають фінансову документацію, розробляють схеми з нарощування боргового навантаження, ціна активів доводиться до абсурдно низької, а потім свої люди можуть купити об'єкт за копійки".

У жовтні 2019 року перед стінами Офісу Президента пройшли акції протесту залізничників. Співробітники "Укрзалізниці" вимагали "підвищити зарплати, поліпшення умов праці, не допустити масового скорочення працівників та, головне, звільнити главу УЗ Євгена Кравцова".

Розкритикували роботу Кравцова і члени парламентського транспортного комітету. Народні депутати "висловили обурення тим, що підприємство не інвестує в рухомий склад, а лише звітує про прибутки та ефективності".

Крім того, обурив і значний перекіс у рівні зарплат рядових співробітників і працівників центрального апарату. Так, співробітники УЗ отримує максимум 8 тисяч гривень, а платня в центральному апараті, який з приходом Кравцова збільшився майже вдвічі, становить кілька десятків тисяч.

В кінці 2019 року роботою Кравцова на посаді глави українських залізниць зацікавилися в Державному Бюро Розслідувань.

"Співробітники Держбюро розслідувань України відкрили кримінальне провадження щодо колишнього голови "Укрзалізниці" Євгена Кравцова та голови наглядової ради УЗ Шевки Аджунера".

Кримінальне провадження щодо топчиновників з "Укрзалізниці" відкрито в частині 2 статті 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).

За інформацією телеграм-каналу "UN - сливи та груші", "Шевки і Кравцов витрачають чималі бюджетні гроші не на підвищення зарплат співробітникам УЗ, не на вирішення проблеми зносу рухомого складу підприємства, а на розваги, катаючись на службовому кораблі, замовляючи при цьому кейтеринг сумою від 200 тис гривень та при цьому купуючи за гроші Укрзалізниці елітні сигари та алкоголь".

Повідомляється, що один тільки вихід цього корабля у "плавання із забезпеченням розваг обходиться "Укрзалізниці" у середньому на суму від пів мільйона гривень за п'ять годин ходу по Дніпру".

Декларація

У березні (з уточненнями в квітні) 2019 року Євген Кравцов опублікував податкову декларацію про свої доходи за 2018 рік.

Колишній топменеджер "Укрзалізниці" не має власної нерухомості, а також автомобілів. Олена Кравцова - власниця земельної ділянки (1715 кв.м.) у селі Рожни на Київщині. У столиці України Євген та його дружина проживають у квартирі (121,5 кв.м.), яка оформлена на його матір - Галину Євгенівну.

Подружжя Кравцових орендує машиномісце (13,5 кв.м.) у Києві, а у селі Новосілки Київської області колишній очільник УЗ знімає житловий будинок (215 кв.м.).

З цінного рухомого майна екстопменеджер вказав у декларації наручні годинники швейцарського виробництва у кількості трьох штук (два Rolex та один Omega), а також електрогітару. Олені Кравцовій належать каблучка, підвіска, сережки (дві пари) дорогоцінного металу інструктованих дорогоцінними каменями та наручний годинник Rolex.

Дружина Кравцова пересувається на автомобілі Mercedes-Benz C 180 2014 року випуску. У 2016 році Олена машина обійшлася у 918 тисяч гривень. Також вона володіє мотоциклами Suzuki Intruder 2008 року випуску (104 тисячі) та Harley-Davidson Fat Boy 2018 року випуску (510 тисяч).

Зарплата Кравцова за 2018 рік склав 9,7 мільйона гривень. Як банківських відсотків він отримав 184 тисячі. Страхові виплати - 24 тисячі. Олена отримала подарунок у негрошовій формі на суму в 118 тисяч.

У банках Кравцов зберігає 3,4 мільйона гривень. Його дружина - 24 тисячі гривень. У якості готівкових коштів він задекларував 20 тисяч доларів та 240 тисяч гривень. У Олени готівкою має три тисячі доларів.

Посилання

Facebook

Twitter

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=hBtYjildt2M 

Дата народження
31 травня 1986
Країна
Україна
Соцмережі