Дата народження
29 грудня 1972
Країна
Україна
Соцмережі
56

Євген Нищук

Біографія

Євген Нищук - уродженець Івано-Франківська, де народився 29 грудня 1972 року. На початку 90-х переїхав до Києва, де вступив до інституту імені Карпенка-Карого. Нищук є професійним актором, оволодівши професією у народної артистки України Валентини Зимньої.

Кар'єра

Почав кар'єру в трупі столичного театру «Сузір'я». У 2015 році починає грати на сцені Національного театру імені Івана Франка.

У 2014 році Євген Нищук стає міністром культури в Кабінеті Арсенія Яценюка.

Досягнення

Євген Нищук був одним із найбільш затребуваних театральних акторів столиці. Крім здійснення професійної діяльності, активно займався громадським життям.

Представляв Україну на Днях Культури України за кордоном - у Польщі, Казахстані, Німеччині, Азербайджані та Грузії.

Євген Нищук володар нагород за організацію і проведення акції «Панахида по Голодомору», в рамках якої об'їхав багато країн Європи.

Був «голосом» «Євромайдану». Працював модератором заходів, що проводились на сцені, встановленій на Майдані під час «Революції гідності».

Кар'єрний злет Євгена Нищука стався в 2014 році, коли він отримав крісло міністра культури в уряді Яценюка. Був поновлений на посаді в 2016 році при прем'єр-міністрі Гройсмані.

Чутки і скандали

Євгена Нищука звинувачують у популяризації правої української ідеології. Саме його називають головним популяризатором бойового кличу «Української повстанської армії».

Великий скандал за участю Нищука стався в 2016 році, коли в ефірі одного із загальнонаціональних каналів він заявив, що українці східних і південних регіонів є «недостатньо українськими». Міністр звинувачував частину населення країни в невмінні відчути культуру Батьківщини. Пізніше Євген Нищук вибачився за свої слова.

Статки і джерела доходів

Євген Нищук декларував доходи розміром 806 тисяч гривень. Більше 600 тисяч були задекларовані як заробітна плата на посаді міністра. Ще 180 тисяч Нищук отримав в якості актора театру  імені Франка. Володіє квартирою в столиці, авто не має. Задекларував валютні активи розміром 11 тисяч доларів.

Особисте життя і сім'я

Євген Нищук  вдівець. Був одружений із Оксаною Батько-Нищук - актрисою столичного театру і заслуженою артисткою України. У шлюбі має сина Олексу, народженого в 1995 році. Хлопець проходить навчання в столичному університеті імені Карпенка-Карого.

Фото і відеоДата народження
29 грудня 1972
Країна
Україна
Соцмережі