Дата народження
10 грудня 1981
Країна
Україна
Соцмережі

Євген Шатохін

Шатохін Євген Анатолійович: депутат Харківської облради, якого антикорупціонери підозрюють у "розпилі" бюджетних коштів

Шатохін Євген Анатолійович: пов'язані з ним фірми нерідко стають переможцями мільйонних тендерів, які проводять органи місцевого самоврядування.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Декларація
  6. Посилання

Біографія

Євген Анатолійович Шатохін народився 10 грудня 1981 року у селі Козача Лопань Дергачівського району Харківської області.

Освіта

Євген має диплом за спеціальністю "Організація і регулювання дорожнього руху". Також Шатохін є дипломованим держуправлінцем.

Сім’я

Євген перебуває у шлюбі. Дружину звуть Оксана. Вона власниця трьох компаній: ТОВ "Енерготепло" (основний вид діяльності — будівництво інших споруд), ТОВ "Востокенерго" і ТОВ "Востокенергострой" (обидві — виробництво, гарячої води та кондиційованого повітря).

У Шатохіна дві доньки: Ганна та Єлизавета.

Кар'єра

Першим місцем роботи Шатохіна було ЗАТ "АТП 16357", де він менше місяця в 1998 році працював слюсарем з ремонту автомобілів. Потім вже восени 2004 року Євген став співробітником компанії "Фін". Тут він працював майже чотири роки, до кінця липня 2008 року.

Крім того, у лютому того ж 2008 року Шатохін очолив "Пасстрансгаз-М". У листопаді 2010 року він почав керувати Житлово-комунальним управлінням села Козача Лопань. Майже через два роки Євген став на чолі фірми "Восток". 

Восени 2017 року Шатохін став начальником управління Держслужби з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) в Харківській області.

У 2015 році Євген став депутатом Харківської обласної ради від партії "Відродження". 

Шатохін — секретар постійної комісії з правових питань, регуляторної політики, законності, громадського порядку, боротьби з корупцією та злочинністю. За ним закріплено Золочівський район Харківської області.

Компромат

Харківський антикорупційний центр у грудні 2016 року повідомляв, що фірма Шатохіна отримала "мільйонний підряд від Харківської обласної державної адміністрації"

ХАЦ зазначає, що "департамент житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської ОДА уклав угоду з ТОВ "Енерготепло" по реконструкції очисних споруд вартістю 1,3 мільйона гривень.

Протягом року підприємство зобов'язувалося виконати реконструкцію очисних споруд у селі Феськи, Золочівського району. Додаткової інформації про обсяги робіт у системі немає. Засновниками ТОВ "Енерготепло" є Микола Лохман, Ярослав Хрипло та депутата облради Євген Шатохін.

Через пів року, "Енерготепло", яка на той момент вже належала Оксані Шатохіній — дружині депутата, перемогла у тендері на реконструкцію очисних споруд, який проводила Золочівська районна державна адміністрація. Сума договору — 4,39 мільйона гривень.

Як відзначають у ХАЦ, "єдиним конкурентом переможців під час аукціону був ФОП Юхно Володимир Іванович, пропозиція якого виявилася найдешевшою. Але вона була відхилена, так як підприємець не завантажив жодного документа". У той же час у "ТОВ" Енерготепло" вся техніка, яку планується залучити орендована. А серед орендарів є й ФОП Юхно Володимир Іванович".

У 2019 році департамент економіки та міжнародних відносин ХОДА оголосив конкурс на перевезення приміськими автобусами по п'яти маршрутах. Серед учасників були ТОВ "Укравтотранс Плюс" і ВАТ "Восток" і "Інтерспецмаркет".

Євген Шатохін входив до складу конкурсної комісії. У той же час за даними ХАЦ він тривалий час був бенефіціаром і власником одного з учасників конкурсу — ВАТ "Восток". Крім того, у офіційній біографії зазначено, що він був директором підприємства.

Однак Шатохін зазначив, що не має відношення до цього підприємства. Про це ж говорить і пройдена спецперевірка. Але у представників громадськості, які були присутні на засіданні, склалося враження, що Шатохін "лобіював інтереси саме ВАТ "Восток".

В ході засідання "Укравтотранс Плюс" була знята з конкурсу. Причинами стало те, що у фірми немає автобусів для перевезення інвалідів та їх машини не вміщують 72 пасажири.

Представники дніпропетровської компанії "Інтерспецмаркет" заявили, що для участі у конкурсі зареєстрували свою філію в Харкові. Ними було орендовано приміщення та вони почали оформлення співробітників для харківської філії.

Але Шатохін зажадав зняти фірму з конкурсу. Він заявив, що інспектував орендовані "Інтерспецмаркетом" приміщення, і не знайшов там слідів техніки. А сам договір оренди — незаконний. Тому очільник Укртрансбезпеки пропонував зняти з конкурсу і цього учасника.

Слова Шатохіна голова конкурсної комісії не підтримав, а сам "Інтерспецмаркет" стала переможцем. Голова ж Укртрансбезпеки вважав, що це рішення необхідно оскаржити в суді.

Декларація

У березні 2019 року Євген Шатохін опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2018 рік.

Депутат обласної ради володіє двома житловими будинками (39,8 та 266,8 кв.м.) у селі Козача Лопань. Там же знаходяться дві земельні ділянки (1200 та 1500 кв.м.), які належать сільраді Козачої Лопані.

Автомобільний парк сім'ї Шатохін складається з чотирьох автомобілів. Три належать Євгену — Mitsubishi Pajero Sport 2011 року випуску, Chevrolet Cruze 2012 року випуску і Chevrolet Niva 2015 року випуску. Оксана Шатохіна пересувається на Mercedes-Benz 600 1996 року випуску.

За 2018 рік в Управлінні Укртрансбезпеки у Харківській області зарплата Євгена склала 237 тисяч гривень. Оксана Шатохіна поповнила сімейний бюджет на 48,7 тисячі. У банку депутат грошей не зберігає. Готівковими коштами він задекларував 1,05 мільйона гривень, 80 тисяч євро і 50 тисяч доларів.

Посилання

Facebook

Дата народження
10 грудня 1981
Країна
Україна
Соцмережі