Дата народження
12 травня 1974
Країна
Україна
Соцмережі
754

Євгеній Геллєр

Геллер Євген Борисович: “друг” Ахметова, Коломойського і злісний ухильник від податків

Євген Борисович Геллер за 13 років у Раді встиг наростити зв’язки з найвпливовішими бізнесменами України. Про нього повідомляє Політека.

 1. Біографія
 2. Освіта
 3. Сім’я
 4. Кар’єра
 5. Компромат
 6. Декларація
 7. Посилання

Біографія

Народився 12 травня 1974 року в Донецьку.

Освіта

У 1996 році закінчив Донецький державний технічний університет за фахом інженер-економіст, “Економіка і управління в машинобудуванні».

Сім’я

Дружина – Тетяна Олександрівна Геллер (нар. 5.03.1973), економіст ЗАТ «Укрсплав». Дочка Єлизавета (2001 р.н.).

Кар’єра

 • Після закінчення університету став займатися підприємницькою діяльністю, пов’язаною з кольоровою металургією і машинобудуванням. Власник концерну по обробці кольорових металів “Укрсплав». Після залучення в політичну діяльність відійшов від бізнесу, передавши його управління своєму бізнес-партнеру Спартаку Кокотюсі.
 • У 1995-1996 роках був заступником директора виробничого підприємства «Вікторія».
 • У 1996-1997 роках обіймає посаду начальника відділу менеджменту ЗАТ «Укрметаллпродукт».
 • У 1997-2004 – на посаді комерційного директора ЗАТ «Укрсплав».
 • У 2002 році стає депутатом Донецької обласної ради, де очолює постійну комісію з питань молодіжної політики, фізичної культури і спорту.
 • 2004-2006 – президент футбольного клубу «Шахтар».
 • У 2006 році проходить до Верховної Ради V скликання за списками Партії регіонів (№ 79 у виборчому списку). У парламенті входить до комітету з питань аграрної політики та земельних відносин і Спеціальної контрольної комісії з питань приватизації.
 • У 2007 знову обирається до Верховної Ради VI скликання від Партії регіонів (№ 77 у списку). У парламенті – заступник голови комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики і Спеціальної контрольної комісії з питань приватизації.
 • З 2009 року по теперішній час – президент футбольного клубу «Зоря» (Луганськ).
 • У 2012 році проходить в парламент VII скликання від Партії регіонів (№ 29 у списку). У Верховній Раді очолює комітет з питань бюджету.
 • На позачергових виборах до Верховної Ради в 2014 році знову обирається народним депутатом, але на цей раз його проходження в парламент пов’язано зі скандалом.
 • У парламенті входить до депутатської групи «Партія” Відродження “». Член Комітету Верховної Ради України з питань бюджету.
 • Активний член Партії регіонів з 2001 по 2014 рік, очолював контрольний департамент в партії. За даними української газети «Економічна правда» вважався «контролером партійної каси» Партії регіонів.
 • У 2018 році був включений до списку санкцій російського уряду.
 • На парламентських виборах в 2019 році не проходить до Верховної Ради. Балотувався 12 номером за списками Опозиційного блоку, але партія не подолала виборчий бар’єр.

Компромат

За власними словами, входив в «політичну групу» депутата від Партії регіонів Юрія Миколайовича Воропаєва, відомого як «юрист Ахметова». На думку деяких експертів, посадою глави бюджетного комітету у Верховній Раді Геллер зобов’язаний Ахметову. «Людиною, який буде карати й милувати наявністю рядка в бюджеті, визначили маловідомого депутата з фракції Партії регіонів, в минулому – великого бізнесмена з Донецька, а сьогодні – президента луганського футбольного клубу “Зоря”. Припускаємо, саме Ахметову Геллер зобов’язаний посадою – він людина з його близького оточення».

“Ахметова вважаю своїм другом. Сподіваюся, і він вважає мене своїм другом”.

Але після виходу з Партії регіонів Євген Геллер увійшов до групи «Приват» Ігоря Коломойського. Саме завдяки йому він пройшов до Верховної Ради в 2014 році. 26 жовтня 2014 року обраний народним депутатом України VIII скликання за допомогою фальсифікацій батальйону «Дніпро» (закриття двох виборчих дільниць збройними солдатами батальйону «Дніпро» на годину і вкидування пачок бюлетенів) по виборчому округу № 50 в Донецькій області, м Красноармійськ, отримавши 27 674 голоси виборців (39,54%). Це при тому, що в місті Красноармійськ (Покровск) його ніхто не знає.

1 листопада 2004 року Слідчий відділ Служби безпеки України порушив кримінальну справу № 236 за фактом контрабанди ЗАТ «Укрсплав» алюмінієвих виробів під виглядом «струмоприймачів ТС-150 для шахтних електровозів». За даними Вікіпедії, незважаючи на це Державна податкова адміністрація України відшкодувала за рахунок бюджету ПДВ, сплачений ЗАТ «Укрсплав» за експорт «струмоприймачів». Також було порушено кримінальну справу стосовно заступника Генерального прокурора України Віктора Пшонки за фактом зловживання службовим становищем в інтересах ЗАТ «Укрсплав».

У 2005 році підприємство Геллера було включено до переліку тих, хто найбільш активно ухиляється від податків. Як пише видання «Генштаб», «в 2005 р підприємство” Укрсплав “, акціонером якого був Геллер, було внесено в” Рейтинг великих підприємств, які найбільш активно використовували схеми мінімізації податкового навантаження в третьому кварталі 2005 року”, підготовлений до публікації Державної податкової адміністрацією».

Декларація

Згідно електронної декларації, доходи Євгена Геллера в 2018 році складалися тільки з зарплати депутата 477 тисяч гривень. Йому компенсовані витрати на оренду житла (211 тисяч гривень), виділені гроші на виконання депутатських повноважень. Дружина показала дохід від підприємницької діяльності в розмірі 1,4 мільйона гривень і 85 тисяч гривень в якості зарплати в ТОВ “УС-ГРУП”.

Готівкою Геллер показав майже 2 мільйони доларів, 5 мільйонів гривень і 378 тисяч євро, дружина 9 мільйонів гривень, 380 тисяч доларів.

У декларації зазначено земельну ділянку в Козині 4340 тисяч квадратних метрів, житловий будинок в Козині площею 998 квадратних метрів, квартира в Донецьку 74,5 квадратних метрів, земельні ділянки в Любимівці Київської області 1200 і одна тисяча триста шістьдесят дві квадратних метрів, офіс в Києві 62 квадратних метрів.

Крім нерухомого майна задекларовані годинники відомих брендів, твори мистецтва, ювелірні вироби, 3 коня вестфальской породи.

Геллер також володіє автомобілем Range Rover Autobiography 2018 р.в.

Йому належать 100% ТОВ «Футбольного клубу« Зоря », на дружині – «Кіберспортарена», ТОВ« Клуб «ЖЖ», ТОВ «Обрій Інтер».

Майже щороку Геллера звинувачують в подачі недостовірних даних у декларації.

“Євген Геллер в декларації за 2017 рік не вказав вартість на дату покупки придбаної нерухомості: житловий будинок та квартири. Загальна сума недостовірних відомостей, встановлених під час перевірки декларації депутата – 2 млн 452 тис грн”, йдеться в матеріалі видання «Ліга. Новини».

Посилання

Сторінка Євгена Геллера в Фейсбуці

Дата народження
12 травня 1974
Країна
Україна
Соцмережі