Дата народження
15 листопада 1974
Країна
Україна
Соцмережі

Євгенія Гапчинська

Українська художниця-живописець, ілюстратор дитячої літератури. Має свій неповторний стиль. Щорічно проводить більше десятка нових виставок в Україні, в Росії, Франції, Бельгії, Англії, Нідерландах та інших країнах. Має кілька власних галерей в Україні та в Росії. Її роботи зберігаються в європейських музеях та приватних колекціях поціновувачів та діячів мистецтва. Заміжня.

Дата народження: 15.11.1974 р.

Рідне місто: Харків

Постачальник щастя № 1 - так себе називає Євгенія Гапчинська, відома художниця, живописець та ілюстратор. На своїх картинах Євгенія зображує милих чоловічків. Роботи художниці нагадують за стилем добрі дитячі малюнки. Картинки супроводжуються потішними підписами. У колекції Євгенії також є портрети знаменитостей. Вона зображує своїх улюблених фешн-дизайнерів, розкриваючи їх внутрішній світ.

Євгенія Гапчинська народилася у багатодітній родині військового. Женя стала п'ятою дитиною.

Після школи вона подалася в художнє училище. Потім Євгенія Гапчинська вступила до Харківського художнього інституту. Стажування вона проходила в Академії художніх мистецтв Нюрнберга.

У 2000-му році Женя перебралася до Києва. Перший час життя в столиці видалося аж ніяк не легким. Пізніше художниця розповідала в інтерв'ю, що тоді жила в злиднях. Її картини не мали попиту. Няшні чоловічки не могли знайти своє місце в жорсткому місті.

 Художниці доводилося працювати моделлю, менеджером в торговому і рекламному бізнесі, а також робити ремонти у квартирах. Нарешті їй вдалося влаштуватися в арт-галерею. Одного разу господиня закладу побачила роботи Євгенії. Їй дуже сподобалися картини художниці. Вона вирішила організувати виставку робіт Євгенії Гапчинської.

Перша експозиція в Києві не викликала великого резонансу. Захід відвідала скромна кількість представників преси. Проте картини Євгенії Гапчинської почали купувати. Згодом художниця розгорнула бурхливу професійну діяльність. Вона стала активно брати участь у багатьох виставках.

Велика слава прийшла до художниці після публікації її ілюстрацій в книгах. Першим видавництвом, з яким почала співпрацювати художниця, стала компанія «А-ба-ба-га-ла-ма-га».

З 2008-го року Євгенія Гапчинська почала створювати ілюстрації для марок «Укрпошти».

Згодом янголята Гапчинської з'явилися не тільки на полотнах, в книгах і на марках, але також на листівках, сумках, подушках, цукеркових коробках і посуді.

Картини української художниці знаходяться в багатьох музеях і приватних колекціях різних країн світу. Серед покупців робіт Євгенії такі знаменитості, як Лучано Паваротті, Анастасія Волочкова, Андрій Шевченко, Софія Ротару і Микита Михалков. Тенор Лучано Паваротті придбав картини «Мені однаково, де жити, аби тільки з тобою» і «Пиріжок».

Зараз Євгенія Гапчинська щорічно проводить понад 10 виставок в Україні та в ЄС. Художниця володіє галереями в Києві, Дніпрі та Москві.

У 2014-му році, коли на Сході України розгорівся збройний конфлікт, чоловік Євгенії Дмитро поповнив ряди української армії. Щодня художниця висилала все необхідне для цілого взводу, в якому служив її чоловік.

Особисте життя

Чоловіком Євгенії є художник Дмитро Гапчинський.

Скандали

Популярність Євгенії Гапчинської привела до безлічі порушень її авторського права.

У 2016-му році Євгенія Гапчинська подала в суд на ФОП Юрченко Марину Станіславівну (м. Київ) та ФОП Коваленка Ігоря Юрійовича (м. Чернігів). Художниця попросила стягнути з кожного порушника по 50 750 грн компенсації.

Юрченко Марина виплатила неповну суму. Коваленко Ігор ухиляється від відповідальності. Позов Євгенії Гапчинської проти Ігоря Коваленка повторно розглядався судом у 2017-му році. Сам порушник не був присутній на жодному засіданні. Замість нього в зал суду прибували адвокат і друг Дмитро. За словами Дмитра, Ігор є інвалідом дитинства. Коли він отримав запрошення в суд – потрапив до лікарні через стрес. Разом із тим, відповідачі наполягають, що не порушували авторського права художниці. Вони відзначають, що друкували невеликі картки під індивідуальне замовлення клієнта. У їхньому каталозі всього одна картина художниці, яка не має великого попиту. Разом із тим, Дмитро зазначив, що Євгенії Гапчинській не варто виставляти свої роботи в Мережі, якщо вона дбає про своє авторське право. Він також повідомив, що магазин Ігоря «Цацки» є віртуальним. У нього немає коштів для погашення штрафу. На продажах карток з картиною Гапчинської вони заробили тільки 20 тис. грн. Ігор також наполягає, що зображення на карті лише нагадує твір Гапчинської. Він зазначив, що художниця не є популярною, тому намагається отримати заробіток через суд. Дмитро підсумував, що не всі українці підтримують один одного, деякі наживаються на своїх сусідах.

Статок

За деякими даними, вартість картини Євгенії Гапчинської стартує від 5000 USD.

Дата народження
15 листопада 1974
Країна
Україна
Соцмережі