рейтинги
рейтинги
18 грудня, вівторок
Ашберн
Вхід
Дата народження
22 лютого 1963
Країна
Росія
Ігор Дворецький

Ігор Дворецький - глава впливового бізнес-клану "індусів", який довгий час контролював всю Запорізьку область

Глава "Індустріалбанку" Ігор Дворецький, який за деякими даними входив в коло Віктора Януковича, свого часу контролював всю Запорізьку область. Маючи певні домовленості з екс-мером міста Євгеном Карташовим, бізнесмен під виглядом чесної підприємницької діяльності будував своє "царство".

Біографія

Ігор Дворецький є вкрай непублічною особистістю. Він не просто практично не з'являється на всіляких гучних заходах і міських засіданнях, але також не розмовляє з журналістами та не дозволяє фотографувати себе. А його особиста охорона видаляє всі незаконно зроблені знімки. При цьому, пан Дворецький як і раніше є одним з найбільш впливових бізнесменів України в цілому і Запоріжжя зокрема.

Народився бізнесмен в Росії (на Камчатці) в 1963 році.

Бувши президентом запорізького футбольного клубу "Металург", членом ради єврейської конфедерації в Україні, а також главою потужного бізнес-клану "індусів" (так їх називають за назвою "Індустріалбанк"), свого часу він був і довгий час залишався головним фінансистом міста.

Сім'я

Мати олігарха - Роза Дворецька - є однією з головних контролерів банківської групи, в яку входить "Індустріалбанк", "Експрес-банк" і компанія, що надає страхові послуги - "Захід-резерв". Батько бізнесмена - Володимир - є засновником і гендиректором зазначеної раніше сімейної страхової фірми.

Разом з дружиною, Ігор виховав дочку Анну, яка також задіяна в сімейному бізнесі. За деякими даними, після здобуття Віктором Януковичем перемоги у 2010-му, діти "індусів" були відправлені на навчання до Швейцарії.

Освіта

Бізнесмен має вищу освіту. Правда, не в сфері бізнесу або управління. Він отримав спеціальність інженера-промтеплоенергетика в індустріальному інституті в Дніпродзержинську. Закінчив виш у 1985 році.

Кар'єра і бізнес

У тому ж 1985 році Ігор Дворецький влаштувався в металургійну компанію, де працював за фахом близько 6 років. У 1991 році він отримав посаду в банківській установі Коломиї (Івано-Франківська область), а згодом перейшов на роботу в запорізький банк.

У 1999 році почався новий розділ в кар'єрі підприємця. Він стає членом Наглядової ради великого підприємства "Запоріжсталь".

Через рік Дворецький увійшов в Наглядову раду комерційної банківської структури "Індустріалбанк", який частенько давав кредити міськраді Запоріжжя, обслуговував комунальні держпідприємства, а також багатьох запорожан, яких змушували створювати рахунки саме в цьому банку для нарахування зарплати.

У 2011 році бізнесмен продав свій пакет акцій металургкомбіната "Запоріжсталь". Покупцями стали російські інвестори. Але це не сильно відбилося на його матеріальному становищі, адже крім комбінату він був акціонером ряду інших компаній, таких як "Індустріалбанк" і "Експрес-Банк", які на той час вельми процвітали.

Чутки та компромат

Дворецький і Карташов

Подейкують, що маловідомий суспільству, але досить впливовий олігарх Ігор Дворецький тісно пов'язаний з колишнім мером міста Запоріжжя Євгеном Карташовим, який був міським головою до осені 2010 року.

Протягом всього часу, коли Карташов займав цю посаду, фінансова компанія Дворецьких "Індустріалбанк" багато разів надавала кредити місту, а також брала банківські депозити представників запорізької влади. Це призвело до того, що багато конкурентів екс-мера на той час звинувачували його в просуванні інтересів свого партнера Ігоря Дворецького.

Хочемо зауважити, що ці звинувачення були небезпідставні. При владі Карташова організації олігарха мали великі можливості.

Наприклад, за державні гроші з міського бюджету було побудовано стадіон для ФК "Металург", президентом якого є пан Дворецький. А ще відомий всім комбінат "Запоріжсталь" дивовижним чином був звільнений від сплати оренди землі.

Крім цього, міська влада активно співпрацювала з Запорізьким заводом з виробництва залізобетонних конструкцій (який контролював вгадайте хто), коли почала будівництво мостів.

Дворецький і "Запоріжсталь"

Коли позиції бізнесмена в Запоріжжі почали помітно слабшати, Ігор Володимирович почав думати про переїзд за кордон. У нього з'явилася ідея продати комбінат "Запоріжсталь", який свого часу приносив значні прибутки, і перевести всі свої активи в Київ, де було куди більше можливостей.

Тому коли центральний офіс "Індустріалбанку" переїхав із Запоріжжя до столиці, а акції комбінату були продані іноземним інвесторам, в ЗМІ почали активно говорити про те, що олігарх збирається виїхати жити з України до Швейцарії, куди він відправив вчитися своїх дітей (мабуть, єврейська гімназія "Алеф" в Запоріжжі бізнесмена вже не влаштовувала).

Продаж запорізького комбінату і суди з Ахметовим

На початку 2000-х років "Запоріжсталь" контролювало 3 групи акціонерів: сім'я Дворецьких (Ігор, його мама і дочка), компанія "Midland Recourses" і Київська інвестгрупа (під керівництвом Хмельницького та Іванова). У 2010-му акції почали продаватися, і у підсумку долю "Midland Recourses", а потім й інших партнерів викупили російські інвестори за круглу суму (1,7 млрд доларів).

У той час акції Midland хотів викупити Ринат Ахметов, через "System Capital Management", але йому вони так і не дісталися. Він подав до суду, але так і не домігся бажаної частки (йому лише була виплачена "неустойка" у розмірі 105 мільйонів).

Такого результату вдалося досягти завдяки втручанню Юлії Тимошенко, з якою співвласники "Запоріжсталі" підтримували хороші ділові відносини ще з початку 90-х років, коли вона займалася більше бізнесом, ніж вела політичну діяльність.

Олігарх і Черняк

Коли екс-партнер Дворецького з київської групи - Василь Хмельницький - пройшов до Верховної Ради, він разом з Юлією Тимошенко протягом усього часу перебування в парламенті (два скликання поспіль) лобіював інтереси "Запоріжсталі". Знаючи це, опоненти керівників комбінату - В'ячеслав Богуслаєв і Володимир Кальцев - стали "регіоналами". Однак в переділ сфер впливу в місті вступили ще дві групи - "Укрграфіт" під керівництвом Бориса Петрова і група на чолі з Євгеном Черняком. Таким чином, між собою почали активно конкурувати група "Укрграфіта" і компанія політика Кальцева з групою Богуслаєва і губернатора Запоріжжя Нефедова.

Особливо жорстку боротьбу вели Євген Черняк і Ігор Дворецький, які явно не могли дійти згоди. Це виражалося в багатьох аспектах, в тому числі і в коментарях про один одного. І якщо Дворецький утримувався від них, то Черняк не стримував емоцій.

Одного разу він так прокоментував в газеті намір свого опонента виграти Лігу європейських чемпіонів з футболу зі своїм клубом "Металург":

"Коли мавпа їсть фрукти, вона спочатку дістає кісточку і приміряє її до одного місця, щоб упевнитися, що та може нормально вийти, а потім вже спокійно їсть. Тому, перш ніж ставити завдання про перемоги в Європі, спочатку потрібно перевіряти на адекватність свої бажання і можливості".

Кажуть, після таких слів конфлікт між опонентами став ще більш напруженим.

Листівки на стовпах

У травні 2011 року, якраз перед тим, як "Металург" і "Севастополь" повинні були зіграти в Прем'єр-лізі, на стовпах міста з'явилася велика кількість листівок з фотографіями заступника директора Грінберга, директора Гуревича і власне гендиректора ФК Дворецького з обвинуваченням у тяжкому становищі клубу. Авторів листівок так і не розкрили.

Особняк в подарунок

У наступному (2012) році серед запоріжан ходили чутки, що олігарх продав свою віллу губернатору Пеклушенко, а сам поїхав на ПМЖ до Швейцарії.

Однак величезним особняком під Запоріжжям (розміром з запорізький Палац культури) як і раніше володів Ігор Дворецький. Просто робив там ремонт. Це підтвердив і сам бізнесмен, відмітивши також, що збирається декому подарувати "будиночок".

Кому дістанеться шикарна вілла, поки що невідомо.

Говорячи про Швейцарію, то Дворецький і правда збирався туди поїхати, але не зараз, оскільки поки що його в Україні тримають чималі активи.

Матеріальні статки

У 2011-му олігарх володів статками у 287 мільйонів доларів за версією редакторів бізнес-видання "Форбс". Це дозволило йому зайняти 33 місце в списку найбагатших українців. У тому ж році журнал "Фокус" визначив статки бізнесмена приблизно вдвічі більшими - вони склали 590 мільйонів доларів. Через 2 роки (тобто в 2013-му) матеріальне становище олігарха трохи погіршилося, склавши 350,6 мільйона доларів. У нинішній час експерти оцінюють його статки в 117 мільйонів доларів.

Мусимо зазначити, що Ігор Дворецький, Артур Абдінов і Віталій Сацький довгий час контролювали практично всю Запорізьку область, але після продажу "Запоріжсталі" вони трохи втратили свій вплив. Їх активи почав перевіряти НБУ. Тоді Дворецькі визнали, що їм належить більша частина капіталу "Індустріалбанку" і "Експрес-Банку" (більше ніж 70% і 80% відповідно), які раніше значилися за родичами сім'ї. Про інші активи сказати що-небудь складно.

Відомо, що Дворецькі ще займаються торгівлею металобрухтом, а також володіють страховою фірмою "Захід-Резерв".Дата народження
22 лютого 1963
Країна
Росія