Дата народження
10 травня 1975
Країна
Україна

Ігор Клим

Клим Ігор Вікторович: керівник фіскальної служби Херсонщини, якого підозрюють в ухиленні від сплати податків

Клим Ігор Вікторович - головний фіскал Херсонщини, якого звинувачують у шахрайстві та несплаті податків.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Новини
6. Декларація
7. Відео

Біографія

Клим Ігор Вікторович народився на Рівненщині, в місті Острог, 10 квітня 1975 року.

Освіта

За освітою Клим Ігор Вікторович економіст. У 1997 році він отримав диплом економіста з менеджменту зовнішньоекономічної діяльності Київського державного торговельно-економічного університету. Вже у 2017 році отримав магістерський ступінь державної служби з економіки, закінчивши Херсонський національний технічний університет.

Сім’я

Одружений з Клим Наталією Григорівною, яка працює заступником начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.  Спільно пара виховує сина Олексія. 

Кар’єра

У 1999 році Клим Ігор Вікторович почав трудовий шлях в органах податкової служби, зайнявши посаду головного державного податкового інспектора, де до 2005 року дослужився до заступника начальника - начальника управління стягнення податкового боргу державної податкової інспекції у місті Херсоні. 

Опісля пів 2005 року обіймав посаду очільника Головного управління економіки Херсонської обласної державної адміністрації,  потім Клим Ігор Вікторович обійняв посаду начальника державної податкової інспекції у м. Херсоні, де пропрацював рік. 

Два роки (2006-2008) обіймав посаду заступника начальника управління - начальника відділу перевірок базових галузей економіки управління контрольно-перевірочної роботи; заступника начальника управління - начальника відділу організації та супроводження перевірок великих підприємств управління аудиту юридичних осіб державної податкової адміністрації у Херсонській області.

У 2008 році Клим Ігор Вікторович був призначени на посаду заступника Голови державної податкової адміністрації Херсонської області, де пробув до 2010 року. 

У 2012 році очолив посаду начальника управління економічного розвитку Херсонської міської ради, де пропрацював рік. 

Вже у 2013 році Клим Ігор Вікторович обійняв посаду заступника директора Департаменту (до 2014 року), потім його призначили директором Департаменту економічного розвитку та торгівлі ОДА, де він пробув до 2015 року. 

У листопаді 2015 року Клим Ігор Вікторович був призначений заступником начальника Головного управління державної фіскальної служби у Харківській області, окрім цього, його було призначено виконувачем обов’язків.

Вже у грудні 2015 року Клим обійняв посаду начальника Головного управління державної фіскальної служби у Херсонській області. 

У травні 2018 року Клим Ігор Вікторович був зарахований до штату на посаду начальника Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.

Новини

Клим Ігоря Вікторовича звинувачують в шахрайстві та приховуванні податків. Так, у 2008 році Херсонська міська рада виділила земельну ділянку заступнику начальника обласної податкової Клим Наталії Григорівні (дружина Клима Ігоря Вікторовича). 

Через чотири роки Клим вирішив продати цей земельний участок, який придбала пара Хутовських. Однак, як потім заявила Хутовська, угода відбулася не зовсім законно. 

Так, незалежний оцінщик встановив, що вартість земельної ділянки становить 51 тисячу 345 гривень, саме скільки Хутовська заплатила за неї згідно з документами, однак насправді вона заплатила Климу 20 тисяч доларів. Та це ще не все, як згодом виявилось, ця земельна ділянка знаходиться в санітарній зоні і будувати там категорично заборонено. 

Декларація

У декларації, яку Клим Ігор Вікторович подав у березні 2019 року, він вказав два житлові будинки в місті Херсон: один площею 189,6 м.кв належить Ігорю, інший такою ж площею належить дружині. Окрім цього, він володіє земельною ділянкою в 463 м. кв.

З цінного рухомого майна Клим Ігор Вікторович вказав обладнання сонячної електростанції Fronius, Jinko Solar (модулі фотогальванічні, інвертори, кабелі, з'єднання, кріплення), вартість якого 578 тисяч 949 гривень. 

Їздить Клим Ігор Вікторович на Lexus RX 350 2008 р.в., власником якого є Старовацька Тамара Дмитрівна. Дружині Ігоря належить Toyota Camry 2016 р.в. придбана в 2016 році за 543 тисячі 448 гривень. Наталя користується ще одним автомобілем Lexus RX 350 2008 р.в., яким володіє Старовацька Тамара Дмитрівна. 

Заробітна плата Клима Ігоря Вікторовича на основному місці роботи склала 378 тисяч 894 гривні, ще 536 гривень принесли йому відсотки. Дружина Наталя у 2018 році заробила 337 тисяч 988 гривень, ще 33 тисячі 701 гривню склали відсотки. 

Окрім цього, Клим Ігор Вікторович задекларував 89 тисяч 645 гривень як дохід від реалізації електроенергії за зеленим тарифом. 

Із грошових активів Клим вказав 250 тисяч гривень готівки та 180 тисяч 430 гривень на банківських рахунках. Готівкою дружина Наталя має 250 тисяч гривень, ще 286 тисяч 663 гривні знаходиться на її банківському рахунку. 

Крім цього, Клим вказав придбання обладнання сонячної електростанції, яке обійшлося йому в 578 тисяч 949 гривень. 

Відео

https://youtu.be/wcrAp5xKBVs 

Дата народження
10 травня 1975
Країна
Україна