Дата народження
20 вересня 1966
Країна
Україна
Соцмережі


Ми бачимо успішного бізнесмена, науковця і громадського активіста, сумлінного і чесного платника податків, який сплатив безліч мільйонів податку. Однак сам Ігор Кушнарьов не каже, завдяки чому, якому своєму проекту, він нажив таке майно. Про це у матеріалі Політеки.

Біографія

Ігор Володимирович Кушнарьов народився 20 вересня 1966 року на Луганщині. Зараз живе в Лондоні, Великобританія. У нього є дружина і двоє дітей, сини.

Ігора Володимировича неодноразово було удостоєно безліччю нагород. Одна з них – «Найкращий адвокат України 2013» на Всеукраїнському конкурсі «Юрист року». Його номінували згідно з рішенням колегії українських адвокатів.

Кушнарьов захищає права громадян, правознавець, займається адвокатською діяльністю, інвестиціями і консалтингом із фінансів і права. Займається благодійністю і громадською діяльністю.

Також він є головою Громадської колегії з питань боротьби з корупцією Всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння правовій діяльності» та членом Громадської ради при МВС України. Експерт у Громадській колегії при ДФС.

Як журналіст Ігор Кушнарьов є одним із членів Міжнародної федерації журналістів та Національної Спілки журналістів.

Ігор сумлінно платить податки, всіма активами (багато мільйонів) він розпоряджається офіційно, його вважають одним із найбільших приватників, які платять податки.

Також виступає агентом банку Edmond de Rothschild Suisse S. A. Тут він проводить роботу з можливими клієнтами банку, його партнерами, дає консультації з податків та інвестицій, а також займається експертизою документів.

Освіта

Після школи майбутній юрист вступає до Ворошиловградського інституту машинобудування, який закінчує в 1992 році. На цьому його навчання не закінчується, й Ігор отримує другий диплом 1999-му році вже в ЛНУ ім. Франка. Наступна точка – інститут післядипломного підвищення кваліфікації.

У червні 2013 року захищає свою дисертацію кандидата наук в юриспруденції на базі Харківського національного університету внутрішніх справ. Тема дисертації: «Антикорупційна політика сучасної держави: загальнотеоретична і порівняльно-правова характеристика». Тему взяв ту, яка найбільше цікавила його ще в ранні студентські роки.

Зараз працює над іще однією дисертацією, вже докторською. Тема: «Політична корупція». Захист планується на 2019 рік в Інституті держави і права ім. В. М. Корецького НАН України.

Кар’єра та громадська діяльність

Свою першу роботу отримав іще студентом. А в 1983-му році вже отримав місце начальника в плановому відділі «Ворошиловградського автотехобслуговування», яке належало до промислового об’єднання «Укравтотехобслуговування», яке підпорядковувалося Міністерству автотранспорту УРСР.

Проте вже через рік іде в армію, служив там до 1986-го року. Після повернення одразу продовжує трудитися. І в 1986 році стає заступником головного економіста в «Старобільському спеціалізованому автопідприємстві №0305».

Так працює протягом трьох років, а потім на початку 1989-го року отримує місце заступника директора з фінансів у Сніжнянському виноробному заводі Держагропромкомплексу Азербайджанської РСР при Республіканському промисловому об’єднанні з переробки винограду «Азервиноградпром».

Свою комерційну діяльністю починає приблизно тоді ж.

До бізнесу його змушує звернутися розвал Радянського Союзу.

Тому Ігор Володимирович починає відновлювати економічні зв’язки, товарообіг і рух продуктів споживання не лише між колишніми територіями СРСР, а й між Луганськом та іншими регіонами країни.

Після цього створює кілька компаній, які інвестували кошти в різні промислові галузі та працювали з сертифікатами приватизації майна, ваучерами. Так компанії перетворювали ваучери на акції найбільш перспективних підприємств промисловості.

У 2008 році вирішує повернутися до права і стає засновником власного бюро «Адвокатське бюро Кушнарьова», яке стало однією з найкращих компаній в Україні, що представляють правовий захист. Окрім цього, бюро також займається благодійністю, надаючи безкоштовну юридичну допомогу пенсіонерам та малозабезпеченим.

Компромат і чутки

Ми бачимо успішного бізнесмена, науковця і громадського активіста, сумлінного і чесного платника податків, який сплатив безліч мільйонів податку. Однак сам Ігор Кушнарьов не говорить, завдяки чому, якому своєму проекту, він нажив таке майно.

Адже якщо за ці п’ять років він сплатив хоча б кілька десятків мільйонів, то можна лише уявити, які астрономічні суми у нього в обороті.

Ігор Володимирович відзначений у Державному реєстрі як засновник або співзасновник чотирьох компаній:

  • Дельта-98
  • Союз хліборобів «Широківський»
  • Адвокатське бюро Кушнарьова
  • Міжнародний фінансовий союз.

Проте навряд чи хоч одна з цих контор могла б дати йому мільйони. Залишається варіант його збагачення за Януковича.

Кажуть, що у 2012 році Олександр Вікторович Янукович знайшов ідею для свого збагачення – потрібно було посадити на передпродажну оцінку всього майна у країні свої фірми. З допомогою такої схеми відкривалися доволі широкі обрії для порівняно чесного грабежу.

Було підібрано 12 компаній, директори яких – їхні засновники, переважно це жителі Луганської області. Виявилося, що ці люди були побічно, але пов’язані з Ігорем Володимировичем, а також із Валентиною Фоменко, яка також має стосунок до «Асоціації сприяння правовій діяльності». Валентина тут директор, а Ігор – голова юрдепартаменту.

Дивно, але телефони засновників усіх підібраних компаній дуже схожі, й якимось чином директор однієї компанії – це засновник іншої тощо.

Номер телефону також пов’язує їх з «Імперіал-СІ», які брали участь у купівлі «Тонісу» структурами, близькими до С. Арбузова та О. Януковича. А «Імперіал-СІ» було співзасновником іще 4 компаній, які спільно володіють «Тонісом».

У підсумку виходить, що О. Янукович купив «Тоніс», нагадаємо, що спростування цієї версії в ЗМІ не було.

Через рік особи, пов’язані з Ігорем Володимировичем, брали участь у створенні «Інвестиційно-трастового банку». Він тягнув рефінансування з бюджету країни, а також використовувався для відмивання.

Через певний час Валентина Фоменко відкриває фірму Stichting administratiekantoor LVV у Нідерландах, на яку вже в 2015 році переписали маєток Віталія Захарченко.

Так, справді, у всіх дивних схемах Ігор Володимирович Кушнарьов з’являється ніби мимохідь, повністю не причетний, але опосередковано, через інших людей і компанії пов’язаний.

Жодна структура, яка зав’язана на махінаціях, не згадує Кушнарьова в жодній ролі, але людські зв’язки говорять зворотне.

Що змушує підозрювати, що Кушнарьов, можливо, просто достатньо розумний, щоб правильно організувати свою діяльність і не забруднитись, хоча б формально.

Іще одна причина для таких підозр – надто успішна біографія. 17-ти річний студент отримує першу роботу заступника начальника планового відділу? Але ж він навіть не досяг повноліття, ось так просто? Без досвіду та освіти?

Дивимося далі: успішного студента і начальника забирають в армію на 2 роки. Навіщо? В його університеті (Луганський машинобудівний інститут) є військова кафедра, завдяки якій можна не йти в армію. Після того як він повернувся зі служби в 86-му, навчається ще рік, і вже стає заступником головного економіста. Як? Хлопцеві 19 років, у нього немає профільної освіти.

Ось такі дивацтва і наштовхують на думку про недобросовісністьдіяльності Ігоря Володимировича Кушнарьова, хоч яким блискучим юристом він є.

Фото і відео


Дата народження
20 вересня 1966
Країна
Україна
Соцмережі