Дата народження
28 травня 1969
Країна
Україна
Соцмережі
405

Ігор Лапін

Ігор Лапін: народний депутат і ветеран АТО з сумнівною репутацією

Ігор Лапін прийшов у Раду з фронту. Він командував ротою в "Айдарі". Однак деякі його товариші по службі стверджують, що Лапін на Донбасі займався мародерством. Крім того, за їх словами, у бою з сепаратистами він відправив дюжину своїх підлеглих на вірну смерть.

Біографія

Ігор Олександрович Лапін народився 26 квітня 1969 року в селищі Іваничі Волинської області.

Освіта

У Ігоря Лапіна дві освіти: військова і цивільна. Першу він отримав у Курганському вищому військово-політичному авіаційному училищі. Тут він здобув диплом "соціального педагога".

У двадцять чотири роки Лапін вступив до Львівського державного університету імені Івана Франка. Через п'ять років отримав диплом юриста.

Також Ігор має незакінчену освіту. На історичний факультет педагогічного інституту в Луцьку він вступив відразу після закінчення школи у Ковелі. Але після першого курсу його призвали до лав Радянської армії. Після демобілізації Лапін вирішив не відновлюватися в інституті.

Сім'я

Батько народного депутата Олександр протягом трьох десятиліть очолював Ковельський районний суд.

У Ігоря Лапіна двоє синів: Олег (1988 року народження) і Олександр (2006 року народження).
Кар'єра

Після випуску з Курганського військового училища, Ігор Лапін повернувся в Україну і з 1992 року служив в аеродромній експлуатаційній роті військового аеродрому міста Луцька.

Після чотирьох років служби в званні старшого лейтенанта Лапін за станом здоров'я звільнився в запас.

По закінченню юридичного факультету в 1997 році, протягом сімнадцяти років Лапін працював адвокатом.

У політику Ігор Лапін прийшов в 2010 році. За підтримки "Селянської партії" він балотувався на посаду міського голови Ковеля, але програв вибори.

Активно брав участь у революційних подіях осені 2013 - весни 2014 років. З Майдану добровольцем відправився на Донбас. 

У бойових діях воював у складі батальйону "Айдар". Командував ротою "Захід", брав участь у боях за місто Щастя.

У тому ж році Лапін балотувався в український парламент. Він переміг на двадцять другій виборчій дільниці в місті Луцьк. За кандидата від Народного фронту проголосувало майже чверть виборців.

У Верховній Раді обрав для себе комітет правової політики і правосуддя. Входить до складу груп по міжпарламентських зв'язках з Іраком, Латвією, Індією, Кувейтом, Японією та Іраном.

У 2017 році отримав звання капітана.

Компромат

У 2006 році майбутній народний депутат створив фірму "Лапаст", яка займалась деревообробкою. Як її керівник Ігор Лапін притягувався до адміністративної відповідальності.

Його підозрювали в порушенні норм трудового законодавства. Однак після того, як закінчився термін накладення стягнення, справа була закрита.
У 2016 році парламентар влаштував стрілянину серед білого дня.

Народного депутата намагались пограбувати. З його автомобіля спробували вкрасти сумку з документами. Після того, як він спробував зупинити грабіжника, його подільник вистрілив в Лапіна.

За словами політика, він відкрив вогонь тільки після того, як грабіжники першими почали стріляти. Знайшли і свідків, які бачили, як в народного обранця стріляли.
Однак на місці події правоохоронці знайшли гільзи тільки з його зброї. Всього він вистрілив сім разів. Затримані злочинці заявили, що не мали при собі ніякої вогнепальної зброї.

Політик зізнався, що стріляв не на поразку. На відео, яке було знято камерою з сусіднього будинку видно, що на лінії вогню перебували перехожі, які ризикували постраждати в результаті перестрілки.

Народний обранець не пов'язував напад зі своєю професійною діяльністю. Він вважав, що інцидент був простим пограбування, яке переросло в розбійний напад.

У 2017 році ветеран антитерористичної операції Ігор Рицко звинуватив народного депутата в тому, що той на Донбасі грабував будинки, займався викраденням автомобілів.

Крім того, за словами Рицко, Лапін віддав наказ в Георгіївці наступати просто на позицію сепаратистів, в результаті загинули дванадцять бійців "Айдара".
Лапін підкинув гранати в житловий будинок екс-парламентаря від комуністичної партії Спиридона Кілінкарова, а після того, як їх знайшли, у власника будинку забрали автомобіль.

"Айдаровец" називає волонтерські подвиги Лапіна піаром на війні. Оскільки з ним завжди була людина з камерою і фільмував його роботу.

До того, як стати народним депутатом, за словами його колишнього товариша по службі, Ігор Лапін заробляв на контрабанді, оборотах з лісом і бурштином та підкуповував суддів. З останнім йому допомагав батько, який є одним із служителів Феміди. Це полегшувало Лапіну займатися "бізнесом".

Після даної заяви в будинок Ігоря Рицко прийшли правоохоронці з обшуком. Йому інкримінували розкриття конфіденційної інформації Ігоря Лапіна. Сам колишній боєць АТО вважав, що народний депутат просто зводив з ним рахунки.

У тому ж році невідомі спалили автомобіль парламентаря, який він припаркував біля свого будинку.

Декларація

Згідно з електронною декларацією, яку подав Ігор Лапін в 2018 році, йому належить дві земельні ділянки у Волинській області. Перша,  у майже шість квадратних метрів, знаходиться в селі Любиті. Він придбав її у 2007 році за сорок вісім тисяч гривень.

Друга знаходиться в Ковелі. Лапін купив її в 2008 році. Суму народний обранець в декларації не вказав.

У тому ж Любитові парламентарій володіє приміщенням ТОП площею в тисячу двісті "квадратів". В 2005 році цей об'єкт нерухомості він придбав за сто шістдесят сім тисяч гривень .

У Ковелі народний депутат в 2016 році купив квартиру в сорок квадратних метрів за двісті п'ятдесят три тисячі гривень.

У 2017 році Лапін придбав автомобіль Volkswagen Amarok за мільйон гривень.

Основним і єдиним джерелом доходів для політика є зарплата у Верховній Раді. За рік вона склала двісті сорок три тисячі гривень.

Банківських рахунків у Ігоря Лапіна немає. Готівковими коштами парламентарій задекларував двадцять вісім тисяч доларів, сімнадцять тисяч євро і шістдесят тисяч гривень.

Відео

Дата народження
28 травня 1969
Країна
Україна
Соцмережі