Дата народження
04 березня 1988
Країна
Україна
Соцмережі

Ілля Кваша

Ілля Кваша - український стрибун у воду, призер Олімпійських ігор. Багаторазовий чемпіон та призер Європи. Срібний призер чемпіонату світу з водних видів спорту (2013). Багаторазовий чемпіон України, володар Кубка України (2016). Заслужений майстер спорту України зi стрибків у воду.

Біографія

Ілля Кваша народився в Миколаєві в 1988 році. Зі шкільних років займається плаванням під керівництвом кращих тренерів України. Крім кар'єри в спорті, здобуває вищу освіту. Є студентом Миколаївського університету імені Сухомлинського. У рідному Миколаєві Ілля Кваша виступає за спортивне товариство «Україна», а після - переїжджає до Харкова, де тренується на базі товариства «Колос - Динамо». Тренерами молодого плавця в різні роки були Тетяна Мар'янко та Сергій Гуменюк.

У 2016 році Ілля Кваша підписує контракт з Центральним спортивним клубом Збройних сил України.

Кар'єра

Ілля Кваша вперше привертає увагу громадськості в 2006 році, коли виграє срібну медаль у стрибках у воду з метрового трампліна. У другій половині минулого десятиліття український спортсмен безліч разів виграє змагання з метрового і триметрового трамплінів.

Успішними для Іллі Кваші виявилися Олімпійські ігри 2008 року, коли він виграє бронзову медаль у синхронних стрибках з 3-метрового трампліна.

Активно продовжує кар'єру в наступному десятилітті. Стає призером Світової серії в 2014 році з синхронних стрибків.

У 2015 році займає друге місце на першості Європи, а в 2016 році - бронзу.

У 2017 році Ілля Кваша став чемпіоном Європи зі стрибків з метрового трампліна. Також займає друге місце в стрибках з трьох метрів.

Досягнення

Ілля Кваша - один з найзнаменитіших і титулованих плавців сучасної України. Багаторазовий чемпіон країни, призер Олімпіади, чемпіон та призер Європейських чемпіонатів. Володар Кубка України. Заслужений майстер спорту. Володар ордена «За мужність».

Чутки і скандали

Ілля Кваша не вирізнявся скандалами в професійному спорті, проте відзначився своєю участю в одному з розважальних шоу на українському телебаченні. Чемпіон був зірковим тренером представників українського шоу-бізнесу, які змагалися між собою в стрибках у воду з вишки. Прославився своїм почуттям гумору, безпосередністю і спортивним напором. Зав'язав тісні стосунки із зоряними підопічними. Так, Руслані Писанці чемпіон подарував свої «щасливі плавки», що було оцінено багатьма українськими ЗМІ як скандал.

Статки і джерела доходів

Ілля Кваша - заможний плавець. Заробив десятки тисяч доларів в якості призових за перемоги на міжнародних змаганнях. Активно займається тренерською роботою, що також приносить йому додатковий дохід. Має власне авто і квартиру.

Особисте життя і сім'я

Одружений з Ілоною Сергєєвою - харківським юристом. Ілля Кваша з дружиною зараз дітьми не обзавелися.

Фото і відео


Дата народження
04 березня 1988
Країна
Україна
Соцмережі