Дата народження
04 жовтня 1966
Країна
Україна
Соцмережі

Інеса Кравець

Інеса Кравець - українська легкоатлетка, заслужений майстер спорту України. Виступала у потрійному стрибку та стрибках у довжину. Чемпіонка світу у потрійному стрибку в приміщенні (1991, 1993) і на відкритому стадіоні (1995), володарка Кубка світу (1994), чемпіонка Європи (1992). Багаторазовий призер чемпіонатів Європи і світу. 

Біографія

Інеса Кравець з'явилася на світ  1966 році в Дніпропетровську. Майбутня легкоатлетка народилася в сім'ї спортсменів - тренерів Зінаїди і Миколи Шуляків. Починає займатися легкою атлетикою на професійному рівні з раннього дитинства. Інеса Кравець отримала вищу освіту - закінчила Київський університет фізичної культури.

Кар'єра

Популярність ім'я Інеси Кравець отримало, коли спортсменка вчилася ще в 8 класі. Тоді юна дівчина стала майстром спорту, виконавши для цього необхідний норматив, стрибнувши на висоту під 2 метри.

На початку 90-х Інеса Кравець стає однією з найбільш успішних спортсменок України. У 1992 році встановлює рекорд і стрибає в довжину 7,37 метрів.

Успішно для легкоатлетки закінчуються і Олімпійські ігри 1992 року, на яких вона завойовує срібну медаль.

Світову славу Інеса Кравець заслуговує в 1995 році на Чемпіонаті світу. Тоді вона встановлює світовий рекорд, стрибаючи на 15.5 метрів. Відзначимо, що досягнення української спортсменки досі не змогла побити жодна легкоатлетка в історії.

Інеса Кравець стає олімпійською чемпіонкою в 1996 році. Виграє змагання в потрійному стрибку.

Закінчує кар'єру на початку 2000-х років в статусі однієї з найкращих легкоатлеток планети.

Нині знаходиться на державній службі. Очолює спортивний комітет Державної прикордонної служби країни.

Досягнення

Інеса Кравець - найбільш титулована і найуспішніша спортсменка у своїй категорії за всю сучасну українську історію. Олімпійська чемпіонка, багаторазова переможниця першостей України, Європи та світу. Володарка ряду світових рекордів, частина з яких не побита і до сьогодні. За свої досягнення Інеса Кравець була удостоєна почесною відзнакою від Президента, Орденом «За заслуги» та Орденом княгині Ольги.

Чутки і скандали

Спортивна кар'єра і репутація Інеси Кравець була підмочена серією допінгових скандалів. У 1993 році чемпіонку дискваліфікували на кілька місяців за вживання стимуляторів. У 2000 році Кравець відсторонили від змагань на 2 роки за використання стероїдів.

Статки і джерела доходів

Інеса Кравець декларувала нежитлове приміщення в столиці. Згідно з офіційною інформацією, спортсменка не має свого житла або авто. Її заробітна плата становить близько 200 тисяч гривень на рік. Також чемпіонка отримує пенсію - близько 20 тисяч гривень на рік.

Сім'я і особисте життя

Одружена з Сергієм Єсипчуком. Інеса Кравець виховує доньку Дарину.

Фото і відео

Дата народження
04 жовтня 1966
Країна
Україна
Соцмережі