Дата народження
26 березня 1988
Країна
Україна
Соцмережі

Інна Черняк

Біографія

Інна Черняк - українська спортсменка. Виступає в дзюдо і самбо серед людей з обмеженими можливостями. Народилася в 1988 році в Запоріжжі. З дитячого віку має проблеми із зором. Приходить в дзюдо в тринадцятирічному віці, починаючи займатися в компанії сестри. Інна Черняк тренується під керівництвом Андрія Бондарчука.

Кар'єра

Дебютує на міжнародних змаганнях в 2013 році. Інна Черняк успішно виступає на Універсіаді в Казані, на якій виграє срібло в самбо у ваговій категорії до 52 кілограмів.

Наступним важливим етапом в кар'єрі варто назвати Європейські ігри 2015 року. Тоді Інна Черняк виграє змагання з дзюдо у ваговій категорії до 57 кілограмів.

Великий успіх очікує українську спортсменку в 2016 році. Інна Черняк виступає на своїх перших Паралімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро. Дзюдоїстка виграла золото в своїй ваговій категорії.

Досягнення

Інна Черняк - одна з найуспішніших паралімпійок України. Визнана однією з кращих дзюдоїсток серед спортсменок з обмеженнями по зору. Абсолютна чемпіонка Паралімпійських ігор. Призер і переможець серії міжнародних змагань. Має звання майстра спорту міжнародного класу. Інна Черняк є кавалером ордена княгині Ольги.

Чутки і скандали

Великий скандал за участю української спортсменки виник в 2016 році. Тоді Інна Черняк вдруге була нагороджена орденом княгині Ольги третього ступеня, який їй вже вручили в 2013 році, після успіху на Універсіаді.

Так, в запорізьких ЗМІ повідомили, що чемпіонці Паралімпіади замість обіцяної квартири в рідному місті вдруге дали орден, який у неї тепер вже є. При цьому місцева влада «ухилилися» від виділення власної житлоплощі знаменитій городянці.

Сама Інна Черняк дану ситуацію не коментувала, хоча жила у вкрай скрутному становищі - двокімнатній квартирі з безліччю родичів.

Новина про те, що паралімпійську чемпіонку обдурили і «відкупилися» від неї орденом викликала обурення у жителів Запоріжжя і користувачів Мережі з усього світу. Після «галасу» навколо обдуреної дзюдоїстки, місцева влада пообіцяла незабаром вирішити її житлові проблеми.

Статки і джерела доходів

За роки спортивної кар'єри Інна Черняк отримала близько 100 тисяч доларів в якості призових. Також отримує матеріальну підтримку від держави в розмірі близько 250 тисяч гривень на рік.

Особисте життя і сім'я

Інна Черняк має сестру-близнюка Марину. Дівчата дуже схожі і сторонні можуть розрізнити їх лише по одягу. Сестра чемпіонки також професійна дзюдоїстка, однак не настільки успішна, як Інна. Не дивлячись на суперництво на змаганнях, сестри вкрай дружні в життя і довгий час жили і тренувалися разом. На даний момент Інна Черняк тренуються, здобуває юридичну освіту в Харкові і активно будує особисте життя.

Фото і відео

Дата народження
26 березня 1988
Країна
Україна
Соцмережі