Дата народження
03 листопада 1962
Країна
Україна
Соцмережі

Ірен Роздобудько

Письменниця, поетеса, сценаристка, журналістка

Дата народження: 03.11.1962 р.

Рідне місто: Донецьк

Після школи Ірен Роздобудько вступила на журналістський факультет КНУ ім. Т. Г. Шевченка. Здобувши вищу освіту, дівчина влаштувалася на роботу в донецький відділ ТАСС. Там вона обіймала посаду телеграфістки. Крім того, Ірен працювала у багатотиражці Донецького металургійного заводу, а також була журналістом і диктором місцевої радіогазети.

У 1988-му році Ірен Роздобудько перебралася до Києва. Там вона влаштувалася на посаду коректора в журналі «Сучасність». Також Ірен Роздобудько вела оглядову та журналістську діяльність. Пізніше Ірен зайняла пост заступника головного редактора глянцю «Наталі», а потім стала головним редактором журналу «Караван історій. Україна».

У столиці Ірен довелося випробувати себе у багатьох видах діяльності, а також поєднувати роботу одночасно з декількома компаніями. У важкі фінансові періоди вона працювала офіціанткою, цирковим конферансьє, Снігуронькою та завідуючою відеосалону.

Ірен Роздобудько також створила ілюстрації для ряду книг.

Займаючись такою бурхливою і різнобічною діяльністю, Ірен Роздобудько вирощувала в собі письменника.

У 2000-му році в світ вийшов її дебютний роман. Книга отримала назву «Пастка для жар-птиці». Твір створено в детективному жанрі. Роман отримав друге місце на премії «Коронація слова». Пізніше книгу перевидали під назвою «Мерці».

Наступною роботою письменниці став психологічний трилер «Ескорт у смерть». Він був виданий в 2007-му році.

У 2008-му році твори Ірен Роздобудько стали екранізувати. Письменниця також створила ряд сценаріїв для художніх кінокартин. У 2008-му році в прокаті стартували відразу три стрічки, створені за сценаріями Ірен Роздобудько: «Почати з початку. Марта», «Ґудзик» і «Таємничий острів».

У 2013-му році відбулася прем'єра фільму «Поводир», в якому знялася співачка Джамала.

Ірен Роздобудько є володарем численних творчих нагород. Їй належить титул «Золотий письменник України».

Особисте життя

Ірен Роздобудько тричі була одружена. Письменниця зазначає, що чоловікам з нею непросто.

У 1983-му році в Ірен народилася дочка Яна. Дівчинка стала скульптором.

Скандали

У 2012-му році навколо романів «Мерці» та «Ескорт у смерть» розгорівся скандал. Причиною стали некоректно складені договори з декількома видавництвами, які тиражували книги Ірен.

Статок

Інформація про прибутки не представлена ​​в ЗМІ.

Дата народження
03 листопада 1962
Країна
Україна
Соцмережі