Дата народження
08 грудня 1980
Країна
Україна
Соцмережі

Письменниця, журналістка, телеведуча, співачка, перший секретар з питань культури посольства України у Франції

Дата народження: 08.12.1980 р.

Рідне місто: Черкаси

Ірена Карпа народилася в Черкасах. Коли їй виповнилося 2 роки, сім'я перебралася в Івано-Франківськ, а незабаром - в Яремче.

У дитинстві Ірена вчилася в художній школі. У шкільні роки дівчинка співала в духовій ансамблі. У 16 років вона записала свій дебютний трек «Я чекатиму». Здобувши середню освіту, дівчина переїхала до столиці. Там вона вступила в лінгвістичний університет. Ірена Карпа отримала магістерський ступінь іноземної філології за спеціальністю «англійська та французька мови».

У студентський період Ірена Карпа займалася вокалом. Тоді ж вона познайомилася з Олегом Артимом, гітаристом гурту «Фактично Самі». В якості експерименту нові знайомі вирішили записати електронний трек «Повітря». Досвід виявляється вдалим, тому Карпа приєдналася до гурту Олега. Дівчина стала вокалісткою і бас-гітаристкою «Фактично Самих». Незабаром колектив випустив дебютну платівку «D.дькова гра». Платівка була записана всього за три ночі в підпільних умовах.

Поступово склад гурту розширювався, а з ним - репертуар і популярність. У 2005-му році «Фактично Самі» вирушили на всеукраїнські гастролі.

У 2007-му році гурт змінив свою назву на «Qarpa».

У 2012-му році Ірена Карпа зі своїми музикантами виступила на розігріві у Мериліна Менсона. Співачка була одягнена в сукню з сала.

Одночасно з цим  музичним угаром Ірена Карпа займалася літературою. Так, у 2001-му році в журналі «Четвер» були опубліковані розповіді «Білявчик» і «Сни Ієрихону». У той же період Ірена Карпа писала статті для молодіжного журналу «Молоко». Під псевдонімом Соя Лось вона вела колонку про секс.

У 2002-му році вийшла перша книга Ірени. Вона отримала назву «Знес Паленого». Книга являла собою збірник оповідань.

Після випуску тиражу ще одного збірника «50 хвилин трави», у 2004-му році вийшов резонансний роман Ірени Карпи. Книга отримала назву «Фройд би плакав». Цей твір з'явилося після подорожі Ірени Південно-Східною Азією. Роман був перекладений польською мовою. Більш широкий резонанс отримав роман «Перламутрове Порно (Супермаркет самотності)», який був виданий в 2005-му році. Це творіння літератури перевидали чеською, болгарською і російською мовами.

У цьому ж році Ірена Карпа отримала посаду телеведучої на шоу «SexCetera» (канал «ICTV»).

У 2006-му році письменниці дісталася роль у фільмі «Аутизм».

Пізніше Ірена Карпа також вела рубрику на шоу «Перша експедиція» (канал «Інтер») та «MTV News» (канал «MTV Україна»).

У 2008-му році епатажна журналістка стала хронікером на ток-шоу «Шустер live».

У 2013-му році Ірена Карпа створила інтерактивний проект «Історії моїх жінок». В його рамках охочі дами могли поділитися своїми історіями та досвідом. Після вийшов однойменний журнал.

Ірена Карпа також знімалася в еротичних фотосесіях. Її відверті знімки публікувалися в таких журналах, як «FHM», «Penthouse» і «Playboy».

Артистка є володаркою багатьох творчих премій.

Політична позиція

Під час Помаранчевої революції Ірена Карпа виступала проти Віктора Януковича. Надалі вона брала участь в акціях, спрямованих на збереження демократії в Україні.

Під час революції Гідності Ірена стала активним учасником протестів. Артистка також організувала розпродаж особистих речей для збору коштів, призначених для потреб Євромайдану. Письменниця відвідувала регіони для підтримки тамтешніх мітингів. Крім того, Ірена Карпа готувала їжу для революціонерів і допомагала вивозити поранених.

У 2014-му році Ірена продала свій кабріолет і дала кілька благодійних концертів. Кошти були перераховані на підтримку українських солдатів, що знаходяться в зоні АТО. У тому ж році спільно з порталом «Подробности» вона створила серію мультиків про «ватників».

У 2015-му році Ірена Карпа зайняла пост першого секретаря з питань культури посольства України у Франції.

Особисте життя

У 2008-му році Ірена одружилася. Її обранцем став Антон Фрідлянд, журналіст і письменник.

У 2009-му році пара розірвала стосунки. У тому ж році Ірена вийшла заміж за Нормана Пола Хенсена, фінансиста з США. Весілля пройшло в Сан-Франциско.

У 2010-му році на світ з'явилася дочка Корена-Джіа. Пологи пройшли в Берліні.

Роком пізніше народилася друга дочка. Дівчинку назвали Кайя. Вона з'явилася на світ в Барселоні.

Невдовзі подружжя неофіційно розлучилося.

Статок

За даними 2015 року, за реліз однієї книги Ірена Карпа отримує близько 5 тис. USD.

Дата народження
08 грудня 1980
Країна
Україна
Соцмережі