Дата народження
29 квітня 1964
Країна
Україна
Соцмережі
630

Ірина Фаріон

Український філолог, політичний і громадський діяч. Доктор філологічних наук. Член Всеукраїнського об'єднання «Свобода».

Біографія

Фаріон Ірина Дмитрівна народилася 29 квітня 1964 року у Львові. За освітою – філолог. Кандидат наук (1996), доктор наук (2015).

Кар'єра

Після закінчення Львівського державного університету, залишилася в ньому працювати лаборантом.

Зараз викладає українську мову в Національному університеті «Львівська політехніка».

Ірина Фаріон протягом 6 років (1998-2004) була головою мовної комісії «Просвіти» у «Львівській політехніці», організатором щорічного культурно-мистецького конкурсу серед студентів та учнів «Мова − твого життя основа».

Досягнення

Політикою вирішила зайнятися в 2005 році, коли стала членом ВО «Свобода». Протягом двох наступних років двічі невдало балотувалася до українського парламенту від цієї політичної сили. Однак також двічі її обирали до обласної ради Львова (2006, 2010).

Народним депутатом Ірині Фаріон вдалося стати тільки в 2012 році, коли вона балотувалася по одномандатному округу. У Верховній Раді займалася питаннями науки і освіти. Але через два роки політику довелося скласти депутатські повноваження. На перевиборах 2014 року на тій же ділянці, на якій вона перемогла, Фаріон посіла лише третє місце.

Ірина Фаріон автор 4 монографій і 200 наукових статей з філології та історії.

Чутки і скандали

Ірина Фаріон одна з найскандальніших політиків сучасної України. Прославилася своєю непримиренною боротьбою з російською мовою. Кілька разів на неї подавали до суду за образи.

Одним із найперших скандалів з Іриною Фаріон стало відео з львівського дитячого садка, де вона вичитує дітей за використання російських імен (Маша і Ваня). Тоді батьки дітей подавали на Фаріон до суду.

Неодноразово закликала насильно вчити всіх українців розмовляти українською мовою. Ті ж, хто відмовляється вчити мову, зобов'язані нести кримінальну відповідальність.

Незважаючи на радикальну позицію по відношенню до російської мови, за радянських часів Ірина Фаріон була активісткою комсомолу і вела гурток марксистсько-ленінської естетики. Два роки перебувала у лавах КПРС. Довгий час відмовлялася визнати, що входила до комуністичній партії. Але після пред'явлення документів про її причетність до ВЛКСМ і КПРС, відповіла, що вступила в ці організації для того, щоб займатися підривною діяльністю зсередини.

Статки і джерела доходів

Ірина Фаріон востаннє подавала декларацію за 2013 рік. Головним джерелом доходу була зарплата у Верховній Раді. Вона склала майже 240 тисяч.

Живе Фаріон в невеликій квартирі (48, 5 кв. м) у Львові.

Особисте життя і сім'я

Ірина Фаріон розлучена. Про її екс-чоловіка відомо небагато. Він народився в 1967 році, звуть його Остап Семчишин. На нього було заведено кілька кримінальних справ за шахрайство. У екс-нардепа є дочка. Софія народилася в 1989 році.

Фото і відеоДата народження
29 квітня 1964
Країна
Україна
Соцмережі