Дата народження
15 травня 1971
Країна
Україна
Соцмережі
36

Ірина Геращенко

Ірина Геращенко: “затята патріотка”, яка сколотила собі величезний статок

Ірина Геращенко стала впливовим політиком завдяки дружбі з Віктором Ющенком. У третього президента вона працювала прес-секретарем. Після його відходу з політики транзитом через партію Віталія Кличка вона стала найближчою соратницею п'ятого президента Петра Порошенка.

Біографія

Геращенко Ірина Володимирівна народилася 15 травня 1971 року в місті Черкаси.

Освіта

Середню освіту Ірина Геращенко отримала в рідних Черкасах, закінчивши в 1988 році із золотою медаллю школу №26.

Народний депутат має відразу три вищих освіти. Після школи Ірина перебралась в Київ, де стала студенткою місцевого державного університету імені Тараса Шевченка. У 1993 році вона отримала червоний диплом журналіста.

У 2011 році Геращенко стала магістром зовнішньої політики, закінчивши Дипломатичну академію України при Міністерстві закордонних справ. Ще через рік вона отримала диплом юриста  у КНУ імені Тараса Шевченка.

Сім'я

Парламентарій заміжня. Чоловік - підприємець Антон Зацепін. У шлюбі народилося троє дітей. У 1995 році - старша дочка Анна. Про неї відомо, що вона навчалась у Київському національному університеті. Крім того Зацепіна закінчила університет Редінга у Великобританії і кембриджські курси.

Через чотирнадцять років після Анни, Геращенко народила молодшу дочку Софію. У 2013 році на світ з'явився син Олександр.

Кар'єра

Після закінчення журфаку Київського університету Геращенко влаштувалася на роботу на телеканал "УТ-1". Тут протягом п'яти років Ірина працювала в редакції програм для дітей та юнацтва (студії "Молодість", "Юність", "Відродження").

З 1998 року вона переходить на роботу на телеканал "Інтер". Спочатку  вона була кореспондентом, а пізніше начальником відділу внутрішньої політики, також ведучою програм.

У червні 2000 року Ірина отримала звання Заслуженого журналіста України.

На початку "нульових" Ірина Геращенко працювала на телевізійному інформаційному агентстві "Профі-ТВ", де була автором передачі "Особливі прикмети". Тоді ж професійна діяльність поступово переросла з журналістики в політику.

На громадських засадах вона починає працювати прес-секретарем Віктора Ющенка, який на той момент був народним депутатом. На тій же посаді Ірина Геращенко була в Міжнародному фонді сприяння інвестиціям.

П'ять років президентства (2005-2010) Віктора Ющенка Ірина Геращенко виконувала функції його прес-секретаря. Протягом року, з 2006 по 2007 рік очолювала інформаційне агентство "УНІАН".

Ірина Геращенко - тричі обиралася до Верховної Ради. Причому, кожен раз з новою політичною партією.

У 2007 році в парламент вона йшла з пропрезидентським блоком "Наша Україна". У 2012 році Геращенко стала парламентарієм з "УДАРом" Віталія Кличка, а через два роки - з "Блоком Петра Порошенка".

Народна обраниця в шостому-восьмому скликаннях входила до комітету з питань євроінтеграції. У 2016 році народний депутат Геращенко була обрана на пост першого заступника спікера Верховної Ради.

Вона стала першою жінкою в історії українського парламентаризму на такій високій посаді.

Ірина Геращенко представник президента Порошенко в парламенті. З весни 2015 року вона є представником України в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи в Мінську, а через рік отримала статус постійного члена Національної ради реформ. У тому ж 2016 році вона стала співголовою Міжпарламентської ради Україна - НАТО.

Компромат

Ще в 2006 році в пресу просочилася інформація, що прес-секретар президента Ющенка має відношення до компанії CFC Consulting. Ця фірма брала участь в тендерах на замовлення для Міністерства закордонних справ. Прес-секретар зовнішньополітичного відомства Василь Філіпчук, який був помічений в контактах з Іриною Геращенко, доповідав своєму начальнику Борису Тарасюку, що у міністерства можуть виникнути труднощі, якщо в тендері переможе не CFC Consulting.

У червні 2014 року Геращенко була призначена уповноваженим президента з мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Однак під час ескалації конфлікту замість його вирішення, уповноважену кілька разів бачили далеко не тільки від Донбасу, але і від України.

Так, під час боїв за Іловайськ в серпні того ж року, Геращенко помітили в Хорватії. На Адріатичному узбережжі вона відпочивала на віллі за шістсот доларів на добу. Всього через кілька місяців, на початку 2015 року  уповноважена з вирішення конфлікту вирушила на відпочинок до Лондона.

В кінці 2018 року віце-спікер "засвітилася" в недешевому брендовому одязі. У храм помолитися Геращенко вдягнула зимову шапку, вартістю в сім тисяч гривень і шарф від Gucci за вісім тисяч. Журналісти відзначили, що один аксесуар народної обраниці коштує в два рази більше мінімальної зарплати в країні.

У травні 2018 року журналіст Сергій Томіленко звинуватив першого віце-спікера у брехні. Ірина Геращенко в парламенті заявила, що Національний союз журналістів України, який очолює Томіленко, співпрацює з Союзом журналістів Росії.

Глава НСЖУ звинуватив парламентарія в розпалюванні ворожнечі в журналістському середовищі і в поширенні фейків.

Перший віце-спікер та колишній журналіст голосувала за законопроекти №6688 і №9157, які обмежували свободу слова в інтернеті і на телебаченні.

У лютому 2019 року Ірина Геращенко була в Одесі у відрядженні. Але в той самий час у Верховній Раді її картка народного депутата п'ять разів брала участь в голосуванні. Сама ж віце-спікер заявила, що в той день вона була на робочому місці. Це підтверджує електронна і письмова реєстрація. Однак на трансляції з парламенту видно, що Геращенко була відсутня. Більш того, її картка голосувала не з свого робочого місця.

Після першого туру виборів президента України, Геращенко почала вести відверте цькування кандидата Володимира Зеленського. Так вона висловила думку, що проти нього потрібно відкрити кримінальну справу. Приводом до кримінального переслідування Зеленського стали висловлювання його героя в серіалі "Слуга народу". Віце-спікеру вони здались образливими та такими, що дискримінують .

Пізніше Геращенко зверталася до Міністерства внутрішніх справ з вимогою відкрити кримінальну справу не тільки проти Володимира Зеленського, але й також против всіх творців серіалу "Слуга народу".

Вона побачила в епізодах все того ж серіалу загрозу життю народним обранцям. Однак поліція ніяких порушень не знайшла. Тому відкривати кримінальну справу відмовилась.

Ірина Геращенко відзначилася досить дивною поведінкою під час дебатів кандидатів у президенти України. Володимир Зеленський запропонував Петру Порошенку стати на коліна перед українками, які втратили на Донбасі своїх синів. Перший віце-спікер також вирішила приєднатися до флешмобу кандидатів.

Вона вискочила з групи підтримки Порошенко і з розбігу впала на коліна перед присутніми на стадіоні "Олімпійському" виборцями. Українці не оцінили вчинку політика. У Мережі він був висміяний і названий цинічним.

Декларація

У березні 2019 року віце-спікер подала електронну декларацію за 2018 рік. Власного нерухомого майна у Ірини Геращенко, крім недобудованого дачного будинку в Літках Київської області, немає. Двома квартирами в Києві володіє її чоловік - Антон Зацепин.

Зате політик має цілу галерею картин сучасних українських художників. Крім того, вона задекларувала годинник з дорогоцінними каменями, ювелірні прикраси і домашній кінотеатр.

Антону Зацепіну належить компанії "UA Capitals" LTD (Київ) і SkyNet Global Vision (Лондон).

Пересувається Ірина Геращенко на Lexus RX200T 2015 року випуску. Віце-спікер придбала його в 2016 році за дев'ятсот вісімдесят тисяч. У її чоловіка Ford Explorer 2013 року випуску.

П'ятсот сімнадцять тисяч гривень - зарплата Ірини Геращенко на посаді віце-спікера. Ще чотириста двадцять дві тисячі гривень вона отримала, як відшкодування витрат на депутатські повноваження. Декретні виплати по догляду за дитиною принесли парламентарю сімнадцять з половиною тисяч.

Зарплата Антона Зацепіна за 2018 рік склала більше трьох з половиною мільйонів гривень. Дохід від зайняття підприємницькою діяльністю приніс чоловікові народної обраниці три мільйони триста тисяч. Майже десять мільйонів йому приніс інвестиційний дохід. Сім мільйонів гривень він узяв в позику.

На банківських рахунках у Ірини Геращенко сто двадцять тисяч гривень, дев'ятнадцять тисяч доларів і один євро. Готівковими коштами у неї є тридцять тисяч гривень, п'ять з половиною тисяч євро і сто двадцять тисяч гривень.

Антон Зацепін на рахунках має двадцять дев'ять тисяч доларів і вісім тисяч гривень. "Готівкою" у нього задекларовано три мільйони двісті тисяч гривень, дев'яносто дві тисячі доларів і двадцять тисяч євро. Десять з половиною мільйонів гривень Зацепін зайняв третім особам.

Відео

Дата народження
15 травня 1971
Країна
Україна
Соцмережі