Дата народження
12 вересня 1987
Країна
Україна
Соцмережі

Ірина Никорак

Никорак Ірина Петрівна: «людина» Присяжнюка і «любителька» китайських грошей

Ірина Петрівна Никорак — депутатка Київської міськради, дружина «людини-інкогніто», яку звинувачують в зв’язках з регіоналами та порушенні вимог НАЗКа. Про неї повідомляє Політека.

 1. Біографія
 2. Сім’я
 3. Освіта
 4. Кар’єра
 5. Компромат
 6. «Неіснуючий» чоловік
 7. Зв’язки зі скандальними особистостями
 8. «Нечиста» діяльність з фінансуванням
 9. Порушення вимог НАПК
 10. Декларація
 11. Посилання

  Біографія

  Ірина Петрівна Никорак народилася 12 вересня 1987 року в Вижниці, Чернівецька область.

  Сім’я

  У шлюбі. Чоловік – Еміль Анатолійович Соловйов. Син – Івар Еміль Соловйов.

  Освіта

  Ірина вчилася в гімназії міста Вижницький, Чернівецька область, яку закінчила з відзнакою.

  У 2010 році закінчила юридичний факультет КНУ імені Т. Шевченка, отримала диплом бакалавра правознавця, магістра права з відзнакою (спеціальність «громадянське право»).

  До 2012 року навчалася в Інституті післядипломної освіти своєї альма-матер КНУ, отримала освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста в сфері фінансів.

  Продовжила вчитися за фахом «державне управління» в НАДУ при Президентові України.

  Магістерський диплом за спеціальністю «бізнес адміністрування» Ірина отримала в 2015 році закінчивши «Крок», отримала диплом МВА в Швейцарській бізнес-школі «Montreux».

  Кар’єра

  Досить тривалий період свого життя Ірина присвятила навчанню. Трудову діяльність розпочала в 2010 році, працювала юрисконсультом компанії «Мостобуд».

  Отримавши трохи досвіду, Ірина зайняла посаду юриста в фірмі «Інтегрітес».

  У 2012 році влаштувалася юрисконсультом в девелоперську компанію.

  У 2014 році Никорак влаштувалася на посаду оплачуваного помічника-консультанта нардепа України VIII скликання Олександра Присяжнюка (член фракції «Народний фронт»).

  Також вона почала працювати секретарем депутатської групи ВРУ з міжпарламентських зв’язків з такими країнами: Австрія, Королівство Саудівської Аравії і КНР.

  У жовтні 2015 року Ірина Никорак стала депутатом Київської міськради. Висувалася як безпартійна від БПП «Солідарність» по мажоритарному округу №64. У Київраді увійшла до фракції «Солідарність» Петра Порошенко, стала членом постійної комісії з питань бюджету та соц-економічного розвитку.

  Також Ірина Петрівна очолила міжфракційне об’єднання Київради з «Українсько-Китайської співпраці», куди входить 41 депутат.

  Як заявляють деякі ЗМІ, в 2018 році Ірина Никорак працювала на посаді радника Віталія Кличка (громадські засади).

  Компромат

  «Неіснуючий» чоловік

  Згідно з декларацією Ірини Никорак, у неї є чоловік Еміль Анатолійович Соловйов. «Більш детальна інформація про нього відсутня», немає ні доходів, ні будь-якого майна. Таким чином, вона являється дружиною «людини-інкогніто».

  Деякі відкриті джерела свідчать, що Еміль Соловйов є «великим бізнесменом». Так, він Очолює ряд компаній: «Стикон», «К.А.Н. Девелопмент». Крім того, він заснував «ПроектІнжініринг», «К.А.Н. Строй», «МВ-Оптим» і «AirLana».

  Також Еміль «числиться як помічник-консультант ряду нардепів України»:

  • Анатолія Шкрибляка (народний депутат парламенту V скликання від «Наша Україна»);
  • Вадима Столара (нардеп парламенту VI скликання від «Партії регіонів»);
  • Віталія Журавського (нардеп VII скликання від «Партії регіонів»).

  Зв’язки зі скандальними особистостями

  Ірина офіційно «є помічником народного депутата Олександра Присяжнюка». Дана персона — син одіозного регіонала-втікача Анатолія Присяжнюка, Який очолював Київську область на посаді губернатора.

  «Нечиста» діяльність з фінансуванням

  У відкритому доступі є інформація, що Никорак «розвиває» зв’язки з Китаєм. При цьому, «на порядку денному столиці періодично спливають 4 інвестпроекти, які планується дозволити фінансувати китайцям». Депутати ще не прийняли остаточного рішення.

  “Бійтеся китайців, які кредит приносять”. Ця фраза добре описує ту загрозу, яка може ховатися в «благородному жесті». Як показує досвід, «любі» гроші з КНР «в підсумку виявляються «з секретом». А мова йде про «7 мільярдів доларів».

  Так, в вищезазначених інвестиційних проектах, планується капіталовкладення в будівництво моста з Подольська на Воскресенський, в четверту гілку метро, реконструкцію Шулявського шляхопроводу, а також в проект Tram Train.

  Порушення вимог НАПК

  Ірину Петрівну внесли до списку осіб, які невчасно подали щорічну декларацію за 2017 рік. Нагадаємо, це адміністративне порушення передбачено ч.1 статті 172-6 КУпАП — порушення вимог фінансового контролю.

  Декларація

  Починаючи з 2016 року, Ірина Петрівна Никорак систематично надає декларації про власний майновий та фінансовий стан, а також про стан своєї родини. Так, в декларації за 2018 рік вона вказала таке нерухоме майно:

  • вісім земельних ділянок, загальною площею 1,39 м2;
  • два житлових будинки, площею 402,1 і 97,2 м2;
  • квартира в Києві, площею 91,9 м2, вартістю 258 100 гривень;
  • два нежитлових приміщення, площею 800,7 і 886,5 м2.

  У графі цінного рухомого майна — транспортні засоби, Ірина вказала два елітних легкових автомобіля:

  • Lexus RX400 2008 року випуску, вартість не зазначена;
  • BMW X6 2015 р.в., вартість не вказана.

  Дохід Ірини Никорак за 2018 рік склав сто вісім тисяч чотириста сорок чотири гривні — дев’ять тисяч тридцять сім гривень на місяць. Вісімдесят чотири тисячі — зарплата.

  Грошових заощаджень в Ірини немає.

  Посилання

  Ірина Никорак є зареєстрованим користувачем соціальної мережі фейсбук. На особистій сторінці вона ділиться думкою, новинами, фотографіями, критикує «Слуг народу». Серед її друзів числиться Ірина Геращенко.

  E-mail: nykorak.iryna@kmr.gov.ua

  Дата народження
  12 вересня 1987
  Країна
  Україна
  Соцмережі