Дата народження
15 серпня 1971
Країна
Україна
Соцмережі

Юлій Мамчур

Український військовий льотчик 1-го класу, полковник Повітряних Сил ЗС України. З 10 листопада 2014 народний депутат України за списком блоку Петра Порошенка. Одружений, троє дітей.

Біографія


Юлій Мамчур народився в 1971 році. Є уродженцем Умані (Черкаська область). Професійний військовий, закінчив військове авіаційне училище льотчиків у Чернігові.

Кар'єра


Протягом 90-х років Юлій Мамчур служив у збройних силах. Проходив службу в Житомирі, а після повернувся в рідну Умань. Отримав звання льотчика першого класу.
У 2013 році Юлій Мамчур став командиром бригади тактичної авіації в Севастополі.

Досягнення


Ім'я військового стало відомим на всю Україну навесні 2014 року. Тоді під час «Кримської кризи» Юлій Мамчур провів «психологічну атаку» на російських військових. Всі ЗМІ облетів запис «походу на Бельбек». Військовий льотчик зібрав своїх підлеглих і під військовими знаменами, без зброї, виконуючи гімн України, рушив на «зелених чоловічків» і зумів взяти під контроль частину території військової частини. Тоді Юлій Мамчур разом з п'ятьма іншими офіцерами був арештований, а пізніше переправлений в Україну.
Восени 2014 року Юлій Мамчур продовжив кар'єру в політиці і став народним депутатом від пропрезидентської сили.
Нагороджений орденом Богдана Хмельницького, медалями «За мужність і честь» і  «За сумлінну службу».

Чутки й скандали


За часів «Кримського кризи» звинувачувався в здачі півострова. Критикується за те, що не зміг організувати належну оборону ввіреної йому частини й підрозділів.
Також в Інтернеті з'явилися фото, де Юлій Мамчур зображений разом з президентом РФ Володимиром Путіним. Сам нардеп це фото не коментує.
Юлій Мамчур разом зі своїм колегою по БПП також «умовно» нагородив турецького пілота, який збив російський винищувач у 2015 році. Ця акція викликала хвилю негативу в російському інформаційному просторі.

Статки та джерела доходів


Юлій Мамчур декларував досить скромні доходи. Нардеп зазначив 583 тисячі гривень, отриманих в якості зарплати депутата і військовослужбовця.
Заявляв про права володіння на будинок і авто. Згідно з офіційними заявами, заощаджень, готівкових коштів і земельних ділянок не має.

Особисте життя і сім'я


Одружений з Ларисою Мамчур. Має двох синів і прийомну дочку.

Дата народження
15 серпня 1971
Країна
Україна
Соцмережі