Дата народження
16 лютого 1977
Країна
Україна

Юлія Льовочкіна

Юлія Льовочкіна: мільйонерка, прихильниця офшорів і фігурантка кримінальних справ

Юлія Льовочкіна – рекордсменка серед українських багатіїв за кількістю офшорних компаній. Про неї повідомляє Політека.

Біографія

Юлія Льовочкіна народилася 17 лютого 1977 року в Києві.

Освіта

Навчалася на юридичному факультеті в Київському національному університеті ім. Т. Шевченка. Після закінчення трьох курсів перевелася на заочне відділення. Після чого вступила до університету Манітоби, Канада. Далі навчалася паралельно. Київський вуз закінчила в 1999 році, а диплом бакалавра Манітобського університету отримала в 2000-му.

Сім’я

Заміжня вдруге. Мати п’ятьох дітей. Від першого шлюбу з Арсенієм Новіковим є син і дочка. Від другого чоловіка Андрія Вінграновського Юлія Льовочкіна народила дочку в 2014 році, а 7 квітня 2016-го – ще двох синів.

Батько – Володимир Льовочкін, помер в 2015 році. Був генерал-полковником міліції, очолював Держдепартамент з питань виконання покарань під час першого прем’єрства Віктора Януковича. За інформацією ЗМІ саме старший Льовочкін був одним з небагатьох, хто знав подробиці судимостей президента-втікача.

Рідний брат – Сергій Льовочкін. Колишній глава Адміністрації президента Віктора Януковича. Під час прем’єрства Януковича був керівником його Служби. Сьогодні Сергій Льовочкін депутат Верховної Ради восьмого скликання.

Кар’єра

Відразу після закінчення університету в 2000-му Льовочкіна отримала роботу аналітика в українському представництві швейцарського банку Credit Swisse First Boston. Пропрацювавши рік, переходить на посаду фінансового аналітика в ЗАТ Комерційний банк НРБ-Україна. Але і там не затримується більше року. У 2002 році починає працювати головним фінансовим аналітиком в ЗАТ ТАС-Інвестбанк.

2003-2007 роки – виконує обов’язки начальника відділу цінних паперів і інвестицій в “Місто Банку”. Потім рік працює головою наглядової ради ВАТ Миколаївський комбінат хлібопродуктів.

Політичну кар’єру Юлія Володимирівна почала в 2007 році, відразу ставши народним депутатом України шостого скликання. Пройшла сто п’ятою у списку Партії регіонів. Пізніше сама зізналася, що опинилася в списку за рекомендацією брата.

Аргументом виступив той факт, що Льовочкіна, нібито, добре знає англійську. У парламенті очолює підкомітет з питань цивільного, господарського та адміністративного судочинства Комітету з питань правосуддя. Також – член спеціальної контрольної комісії парламенту з питань приватизації та заступник члена Постійної делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи.

У грудні 2012-го знову стає парламентарем. На цей раз пройшла від Партії регіонів по мажоритарному округу № 6 в Криму. Займає посаду в комітеті парламенту з питань європейської інтеграції. Також є членом постійної делегації в ПАРЄ.

1 грудня 2013 року Юлія Льовочкіна вийшла зі складу фракції Партії регіонів у Верховній Раді. Сталося це через кілька днів після жорстокого розгону Євромайдану. А 8 квітня 2014 року вийшла з Парії регіонів.

У вересні цього ж року, на позачергових парламентських виборах йде 16-м номером у списку партії Опозиційний блок. Політична сила проходить до Верховної Ради і Льовочкіна знову стає народним депутатом. Продовжує роботу в ПАРЄ в якості першого заступника голови Постійної делегації. Також – член Комітету ВР України у закордонних справах.

Далі кар’єра Льовочкіної в ПАРЄ продовжує йти вгору. У вересні 2015-го Бюро ПАРЄ переобирає її членом Моніторингового комітету. А в січні 2016-го Юлія Володимирівна стає членом Бюро групи і керівником груп соціалістів ПАРЄ.

Компромат

А 28 січня 2015 року, виступаючи в Парламентській асамблеї Ради Європи під час дебатів щодо введення санкцій проти РФ, Юлія Льовочкіна закликала протидіяти уряду України, «який намагається побудувати стіну між Україною і Росією». За версією депутата, у тому, що не відбулися загальнодержавні парламентські вибори в Криму і на Донбасі (де частину регіону контролюють самопроголошені ДНР і ЛНР) винна чинна українська влада. При цьому Льовочкіна утрималася від критики політики РФ в Криму і на сході України.

«Народний фронт», через добу після виступу Льовочкіної, оприлюднив таку заяву:

«Партія і парламентська фракція «Народного фронту» звертаються до Генеральної прокуратури України та Служби безпеки України з вимогою негайно дати правову оцінку діяльності зрадників країни, які ховаючись за депутатськими мандатами в так званому «Опозиційному блоці» системно ведуть антиукраїнську, антидержавну агітацію і ганьблять свою країну, своїми діями підтримуючи проти неї агресію РФ. Останній приклад такої зрадницької антиукраїнської діяльності, яка має всі ознаки державної зради, є виступ члена «Опозиційного блоку» Юлії Льовочкіної, сестри глави адміністрації Януковича Сергія Льовочкіна. Так, виступаючи в ПАРЄ як народний депутат України, вона фактично підтримала дії агресора, який окупував частину території нашої країни, знущається і вбиває ні в чому не повинне населення».

3 квітня 2015 року Генпрокуратура України порушила кримінальну справу проти Юлії Льовочкіної, а також колишніх депутатів від Партії регіонів Андрія Кравця та Юлії Ковалевської за фактом «незаконного оформлення помічниками-консультантами депутатів VI скликання співмешканки Віктора Януковича Любові Полежай і її сестри Надії Марінцевої».

Пізніше журналіст Сергій Лещенко пише в своєму блозі на сайті «Українська правда»:

«Сестра Сергія Льовочкіна, депутат від Оппоблока Юлія Льовочкіна злісно ухиляється від допитів у кримінальному провадженні по коханці Януковича. Їй було відправлено сім повісток, ні на одну з яких вона не прореагувала».

Лещенко також уточнює: «Я отримав всі розрахункові листи Полежай в апараті Верховної Ради і передав в прокуратуру міста Києва, яка веде справу. Цивільній дружині Януковича за час роботи помічницею Юлії Льовочкіної було нараховано 112 000 гривень, тобто 14 000 доларів в еквіваленті».

Далі він пояснює, чому Полежай не оформили помічницею самого Януковича:

«Це викликало б додаткові підозри і дало б привід для публікацій про те, що у Януковича роман зі своєю помічницею. Тому Полежай призначили до найбільш наближених до Януковича осіб – в даному випадку до сестри Сергія Льовочкіна».

Декларація

У 2016 році Юлія Льовочкіна задекларувала найбільшу серед українських багатіїв кількість офшорних компаній, пише портал Bigus.info.

«Лідером в рейтингу стала член партії «Опозиційний блок» і сестра екс-глави Адміністрації Президента України – Льовочкіна. На її рахунку 45 офшорних компаній», – пишуть журналісти.

У декларації за 2018 рік політик зазначила право власності на 10 земельних ділянок в Київській області. Переважно, землі знаходяться в селі Козин. Також, у власності Льовочкіної – три будинки в Козині, площею 862, 460 і 5896 квадратних метрів. Юлія Володимирівна володіє двома квартирами в Києві площею 63 і 68 кв. метрів. За кордоном має право розпорядження багатьма об’єктами нерухомості – через юридичні особи, зареєстровані в інших країнах. Так, є кілька апартаментів в Греції, будинки та земельні ділянки у Франції, зокрема – будинок в Ніцці.

Володіє десятьма золотим годинником, інкрустованими коштовним камінням, колекцією живопису та ікон.

Пересувається на автомобілях Mercedes Benz G500 2010 року, Lexus LX570 2014 го і Range Rover 2014 го.

За 2018 рік отримала заробітну плату народного депутат в розмірі 215 тисяч гривень, 180 тисяч відсотків, більше 19 млн гривень дивідендів. Оформила також і допомогу при народженні дитини – у розмірі 55 тисяч гривень.Дата народження
16 лютого 1977
Країна
Україна