Країна
Україна
Соцмережі
194

Юлія Мендель

Прес-секретар Президента Володимира Зеленського (з 2019-го року до цього дня)

Дата народження:
03.09.1986
Рідне місто:
Генічеськ (Херсонська область)

Юлія Мендель навчалася філології в Києві. Пізніше вона пройшла курс журналістики в Єльському університеті. У ході програми навчання дівчина стажувалася в редакціях провідних американських ЗМІ. Як Юля зазначила, це допомогло їй налагодити корисні контакти зі світовими медіа.

Юлія Мендель працювала на телеканалах «ICTV», «Інтер» та «Еспрессо TV». Також вона писала статті для «The New York Times», «Politico» і українського журналу «Forbes». Протягом деякого часу Юлія Мендель працювала координатором зі зв'язків з медіа в представництві Світового банку в Україні.

3 червня 2019-го року вона була призначена на посаду прес-секретаря Президента Володимира Зеленського. Того ж дня вона виступила на брифінгу. Мендель повідомила, що Зеленський дуже зайнятий, тому на деяких зустрічах зі ЗМІ вона буде давати коментарі замість нього.

Варто згадати, як проходив відбір кандидатів на вакантну посаду в АПУ. Учасники відбору скаржилися, що термін і критерії не були озвучені. В АПУ повідомляють, що на місце претендувало 4000 чоловік. Разом з тим, конкурс проходив у закритому режимі, тому реальна кількість учасників, їхні якості та причини відмов не були відомі. Після першого етапу відбору декільком претендентам вислали творче завдання. Було потрібно зняти відео з вітальною промовою Президента до Дня Перемоги. На виконання давалося менше одного робочого дня.

Після цього експерти відзначили, що весь відбір нагадував кастинг на талант-шоу. Такий підхід в цьому випадку недоречний, оскільки прес-секретарю Президента потрібно бути добре обізнаним у політичній сфері. Він повинен формувати імідж Президента, підказувати йому дрес-код і стратегію виступів. Крім того, прес-секретар повинен наводити позитивні відносини з нелояльними ЗМІ. Поки ж між журналістами та Зеленським стоїть глуха стіна.

Подейкують, що раніше Юлія Мендель була знайома з командою Зеленського. Проведений конкурс на вакансію був підставним.

Особисте життя

Інформація про сімейний стан Юлії Мендель не представлена у відкритих джерелах.

Скандали

Осоромитися на весь світ у перший день роботи на високому посту — талант, яким може похвалитися не кожен. Але Юлії Мендель це вдалося. Схоже, грубіянити журналістам і нехтувати політичною етикою — нова стратегія Адміністрації Президента України, яка практично щодня ігнорує іміджеві втрати на заході, а також в українських ЗМІ.

У 2016-му році Мендель стала фігуранткою секс-скандалу, який сама розкрутила. Своїм підписникам у Facebook вона повідомила, що якийсь чоловік домагається її в коментарях. Користувач Facebook Андрій Дрогобицький залишив вульгарний коментар під одним з фото Юлії. Він зазначив:

«Є в тобі щось бл*дське».

Обурена Мендель зробила скріншот і присвятила окремий пост цьому незнайомцю. Повідомлення зібрало близько 100 коментарів. Учасники дискусії підтримували та засуджували Юлію. На думку супротивників, Мендель не варто виносити на загальне обговорення коментар нахаби.

У 2018-му році Юлія опублікувала статтю «В Україні корупція зараз підриває військову сферу». Матеріал розмістився в «The New York Times». У статті повідомлялося про те, як в зону АТО поставляється непрацездатна техніка, а також про способи відмивання грошей українськими політиками та бізнесменами.
Статтю Юлії жорстко розкритикував блогер Андрій Дзиндзя. Він назвав публікацію вкиданням. Він зазначив, що така інформація дискредитує Україну і ґрунтується на лжесвідченнях так званих антикорупціонерів.

У червні 2019-го року Юлія Мендель осоромилася по-крупному. Про її вчинок повідомили багато провідних американських ЗМІ. Як з'ясувалося, Мендель продовжувала писати про політику для «The New York Times» і паралельно проходила відбір на посаду прес-секретаря Президента. Керівництво видання побачило в цьому значний конфлікт інтересів. Представники «The New York Times» відзначили, що подібна поведінка не стається в американських ЗМІ. Юлії було потрібно за два тижні повідомити про запланований кастинг. Якби вони знали про те, що відбувається, то не публікували б останні статті Мендель.

Завдяки своєму проступку, Юлія отримала негативну репутацію в західних ЗМІ, що може відбитися на відносинах світової спільноти з Володимиром Зеленським.
Посварившись із західними журналістами, Юлія перемикнулася на українських колег.

Вже на третій день роботи президентським прес-секретарем, перебуваючи в Брюсселі з Володимиром Зеленським, Юлія Мендель постила заяви шефа в Twitter англійською мовою. Журналісти попросили її писати українською, щоб потім не було нарікань, ніби когось неправильно зрозуміли, або щось перекрутили. Користувачі також відзначили, що не всі громадяни України володіють англійською.

На це Юлія відповіла, що спеціально для журналістів «5 каналу» може писати суржиком. Це викликало хвилю обурення. Користувачі припустили, що Мендель варто називати не «пані», а «чувиха», посилаючись на сленгові промови Зеленського на IT-форумі.

Статок

Інформація про доходи Юлії Мендель не представлена у відкритих джерелах.

Фото й відео

G:\Работа\2018\my.ua\2019\06 июнь\3-7.05\6.06\Юлия Мендель.jpg

Країна
Україна
Соцмережі