рейтинги
рейтинги
18 грудня, вівторок
Ашберн
Вхід
Дата народження
27 листопада 1960
Країна
Україна
Соц.мережі
4
Юлія Тимошенко

Юлія Тимошенко – “Леді Ю” політик-максималіст. Свою славу і популярність завоювала на посаді прем’єр-міністра України, активна діяльність на якій зробила її головним політв’язнем країни, про це повідомляє Політека.

Юлія Володимирівна намагається прораховувати свої кроки на кілька ходів уперед. Але, оскільки в українській політиці звикли грати не заправилами, побудовані Тимошенко комбінації часто руйнуються. Біографія Юлії Тимошенко наповнена безліччю нерозкритих таємниць, але це не заважає жінці-політику через всі перешкоди впевнено рухатися до вершин влади, виявляючи завзятість, силу волі та незламний характер. До чого це призведе та з чого все почалося, поговоримо в статті.

Біографія “Леді Ю”

Народилася Юлія Володимирівна Тимошенко (в дівоцтві Григян) 29 листопада 1960 року в місті Дніпро (раніше Дніпропетровськ), великому обласному центрі України. Її батько Володимир Абрамович пішов із сім’ї, коли доньці було три роки, тому майбутнього прем’єр-міністра України виховувала лише мама Людмила Миколаївна Телєгіна, яка працювала диспетчером у таксопарку.

Національність Юлії Тимошенко залишається відкритим і актуальним питанням до сьогодні – всі її предки по батькові були латишами, а по матері – українцями. Ось така цікава автобіографія жінки-політика.

Дитинство українського політика проходило в складних побутових умовах, грошей катастрофічно не вистачало, але мама встигала оточити дочку любов’ю і турботою.

Навчалася Юлія Тимошенко в звичайній місцевій школі №75, не виявляючи особливого завзяття до наук. Вчителі розповідають, що вона вчилася без трійок, але і відмінницею не була.

В юнацтві майбутня політик активно займалася художньою гімнастикою, в зв’язку з чим їй пророкували велику кар’єру в спорті. У старших класах Тимошенко вирішила змінити прізвище батька. Вона взяла прізвище матері, тому в усіх випускних документах школярка іменується як Юлія Телєгіна.

Початок шляху: освіта

Через рік Телєгіна вступила до Дніпропетровського гірничого інституту на гірничий факультет, але була відрахована з першого курсу за неуспішність із вищої математики.

Ще через рік вона вступила до Дніпропетровського державного університету на економфак. Там Юлія навчалася за фахом “Економічна кібернетика”. Після народження дочки, в 1980 році, вона продовжила навчання вже за фахом “економіка праці”. Червоний диплом інженера-економіста отримала в 1984 році.

У 1999 році Юлія Тимошенко захистила кандидатську дисертацію на тему “Державне регулювання податкової системи” і стала кандидатом економічних наук в Київському національному економічному університеті.

Бізнес і перші кроки в кар’єрі

У молодості Тимошенко починає активно цікавитися бізнесом. Трудові будні молодого економіста почалися в Дніпропетровському машинобудівному заводі на посаді інженера-економіста. На той момент, вже будучи заміжньою за Олександром Тимошенком, Юлія Володимирівна приймає рішення відкрити “пункт відеопрокату”, для чого їй довелося позичати кошти у знайомих.

Заробивши перші гроші, Тимошенко організовує молодіжний центр “Термінал”, який, за її задумом, мав займатися реалізацією нафтопродуктів. Для цього необхідний був первинний капітал, який вклав у справу свекор “Леді Ю”.

Таким чином, Юлія Володимирівна бумерангом увірвалася в світ бізнесу на тлі розвалу економічної інфраструктури країни на початку 90-х років.

Уже в 1995 році кооператив “Термінал” за підтримки чинного на той момент губернатора Дніпропетровщини Павла Лазаренка переріс в українсько-британську промислово-фінансову корпорацію “Єдині енергетичні системи України” (ЄЕСУ) з оборотом понад $10 млрд, очолила структуру саме “газова принцеса”.

Тоді вона мала у своєму розпорядженні монополію на реалізацію російського газу в Україну. Але в 1996 році ЄЕСУ спіткали великі “політичні” та фінансові труднощі, що підштовхнуло Юлію Володимирівну до виходу на політичну арену.

У 1997 році вона стає народним депутатом і отримує позицію лідера в партії “Громада”. У 1999 році Тимошенко створює Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”, на чолі якого і потрапляє в уряд.

Тоді її призначають віце-прем’єром із питань паливно-енергетичного комплексу в уряді Віктора Ющенка, де вона відразу ж проявила себе, потрапивши в опалу до багатьох політиків і великих бізнесменів країни. У результаті в 2000 році був заарештований Олександр Тимошенко, її чоловік, а через рік і сама Юлія Володимирівна вже опинилася в СІЗО.

Їх звинувачували в контрабанді російського газу на Україну і в ухиленні від сплати податків.

Пізніше Київський суд визнав висунуті звинувачення проти Тимошенко необґрунтованими, в результаті чого “газову принцесу” звільнили з-під варти, а через деякий час випустили і її чоловіка, закривши всі кримінальні справи щодо ЄЕСУ.

Далі “Леді Ю” знову продовжила свою політичну діяльність, і до 2005 року піднімала свій рівень популярності серед населення на чолі опозиційної акції “Україна без Кучми”.

Тоді ж вона виступила на підтримку майбутнього українського президента Віктора Ющенка та стає лідером “Помаранчевої революції”.

Це дозволило їй стати біля керма уряду на посаді прем’єр-міністра України.

У вересні 2005 року Ющенко відправив уряд Тимошенко у відставку через внутрішній конфлікт між гілками влади, що викликало неоднозначну реакцію серед українських політиків.

Проте в світі її репутація міцнішає, а американський фінансово-економічний журнал Forbes називає Юлію Тимошенко третьою найвпливовішою жінкою планети.

У 2006 році Блок Юлії Тимошенко обігнав “Партію регіонів” на парламентських виборах, набравши понад 22% голосів виборців. Таким чином, у Верховній Раді “помаранчева коаліція” отримала більшість місць. Новому політичному формуванню також дісталася основна частина урядових портфелів, а Юлія Володимирівна стала головним опозиціонером країни.

Юлія Тимошенко: новий прем’єр-міністр

У 2007 році на дострокових виборах до ВР партія БЮТ покращує свої позиції, що дає Тимошенко можливість прорватися на головну посаду в уряді і знову отримати посаду прем’єр-міністра країни.

Друге прем’єрство “залізної леді” припало на період масштабної світової кризи, але їй вдалося не допустити великих катастроф в економіці.

При цьому в цей же період Юлія Тимошенко стала головним фігурантом газового конфлікту між Росією та Україною. Вона домагалася переходу на прямі поставки російського газу, але уряду та олігархам це було не дуже вигідно, що і стало причиною зриву переговорів щодо газу, в результаті чого Росія припинила постачання “блакитного палива” в Україну.

Тоді українсько-російські відносини зайшли в глухий кут, а “газовій принцесі”, єдиній з уряду Ющенка, довелося “рятувати” ситуацію, за що вона в недалекому майбутньому і потрапила у в’язницю. Її звинуватили в наданні “ведмежої” послуги Москві, оскільки договір на постачання газу було підписано з кабальними умовами і безпрецедентно завищеною ціною.

Незабаром переговори Юлії Тимошенко з президентом РФ Володимиром Путіним матимуть кардинальний вплив на її рейтинг.

Перед в’язницею Юлія Тимошенко встигла взяти участь у президентських виборах 2010 року і буквально кілька відсотків голосів виборців програла своєму супернику Віктору Януковичу, який і став президентом України. Після цього уряду Тимошенко було оголошено недовіру, її відправили у відставку, а крісло прем’єра зайняв Микола Азаров, соратник Януковича.

Декларація Тимошенко за 2017 рік

Голова політичної партії “Батьківщина”, народний депутат Юлія Тимошенко орендує в Козині під Києвом будинок своєї сестри і користується 4 суміжними ділянками. Такі дані вона внесла до податкової декларації по 2017 рік, яка опублікована в Єдиному державному реєстрі декларацій.

Дві земельні ділянки належать двоюрідній сестрі Тимошенко Шарапової Тетяні Валеріївні і, згідно з декларацією, знаходяться під орендованим будинком. Ще двома ділянками, які “межують з об’єктом оренди”, володіє тітка нардепа Ульяхіна Антоніна Миколаївна.

При цьому власної нерухомості Тимошенко не має.

Згідно з декларацією, її дохід за минулий рік становив 560 тисяч гривень, з яких 225,5 тисяч – депутатська зарплата. Загальний дохід подружжя Олександра та Юлії Тимошенко в 2017 році становив понад 4 млн грн. Її чоловік задекларував дохід від підприємництва майже 3,4 млн.

Останні новини з політичної кар’єри

Найнижчі показники голосувань у парламенті у лідера ВО “Батьківщина” Юлії Тимошенко. Лідери трьох фракцій Верховної Ради пропустили більше ніж половину голосувань, які відбулися в травні. Всього за місяць відбулося 12 пленарних засідань, під час яких відбулося 462 голосування.

Так, найнижчі показники голосувань у голови ВО Батьківщина Юлії Тимошенко, вона взяла участь в 1% голосувань за місяць. Політик проголосувала лише сім разів. При цьому лідер Батьківщини була письмово зареєстрована на восьми пленарних засіданнях.

Подивимося, що буде далі та чи досягне свого Тимошенко цього разу.

Фото та відео

Дата народження
27 листопада 1960
Країна
Україна
Соц.мережі